Visuotinio karantino metu įvestos tvarkos nemažai palies ir vairuotojus. Apie tai – šiame naujienlaiškyje:

Techninei apžiūrai rekomenduojama registruotis iš anksto

Prailgintas vienos transporto priemonės patikrai skiriamas laikas bei prailgintas atskirų TA stočių darbas taip, kad kiek įmanoma būtų sumažinti klientų srautai vienu metu.

Didesnėse TA stotyse kontrolieriai pradėjo dirbti dviem pamainomis, į kurias paskirstyti žmonės tarpusavyje nesusitinka. Dėl šių priežasčių rekomenduojama klientams atkreipti dėmesį į konkrečios TA stoties, kurioje planuoja apsilankyti, darbo valandas, o transporto priemones patikrai užregistruoti iš anksto telefonu arba internetu (https://www.vta.lt/).

Transporto priemonių patikrinimas atliekamas žmonėms nedalyvaujant. Atvykę į apžiūrą keletui minučių paliksite automobilį vėdintis, vėliau perduosite automobilio raktelius ir reikiamus dokumentus kontrolieriui. Apžiūros rezultatų lauksite prie išvažiavimo iš apžiūros pastato vartų ar tam skirtose zonose.

Jei automobilio TA galiojimas pasibaigė, prieš keliaujant į patikrą reikėtų pasirūpinti vienkartiniu skaitmeniniu leidimu. Jį galite užsakyti čia: https://itais.vta.lt/itais/services/temp-entry-insp-permission

Užsakant reikia nurodyti transporto priemonės valstybinį numerį, registracijos liudijimo numerį, leidimo galiojimo datą, techninės apžiūros įmonę ir stotį, į kurią turi būti pristatyta transporto priemonė. Suformuotą leidimą atsispausdinkite.


„Regitroje“ pirmenybė iš anksto užsiregistravusiems

Šiuo metu įmonės padaliniuose pirmenybė teikiama iš anksto užsiregistravusiems klientams, o neužsiregistravę asmenys aptarnaujami tik atsiradus laisvai vietai. Rezervuoti aptarnavimo laiką galima tiesiog internetu.

Nuotoliniu būdu galima ne tik pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, bet ir užregistruoti prieš tai Lietuvoje eksploatuotą transporto priemonę ar pranešti apie jos pardavimą, užsisakyti naują registracijos liudijimą ir numerio ženklus bei kt.

Dalis vairavimo egzaminų gali būti atšaukiami ir perkeliami

Karantino laikotarpiu "Regitra" toliau vykdo teorijos ir praktikos egzaminus. Dėl susidariusios situacijos dalis egzaminų gali būti atšaukiami ir perkeliami į kitas dienas.

Tolimesni sprendimai priklausys nuo esamos situacijos šalyje. Aktualią informaciją kviečiame sekti www.regitra.lt

Pratęstas praktikos egzamino laikymo terminas

„Regitra“ dėl karantino pusmečiui pratęsė terminą, per kurį išsilaikiusieji vairavimo teorijos egzaminus turės teisę laikyti praktikos egzaminą. Įprastai praktikos egzaminą reikia išsilaikyti per metus nuo išlaikyto teorijos egzamino, tai tie, kurie nespės, dabar turės daugiau laiko. Daugiau apie egzaminus "Regitroje" skaitytkite čia.