Nežinomas kelias, nepastovus oras, kelio danga vietomis sausa, o kai kur – šlapia, o gal apledijusi ar apsnigta. Ką daryti tokioje situacijoje? Apie visa tai šiame straipsnyje:

Nežinomas kelias

Nežinomas kelias ir nenuspėjamos oro ir eismo sąlygos iš vairuotojų reikalauja maksimalios koncentracijos. Jeigu vasarą, esant sausai kelio dangai gali važiuoti šiek tiek ramiau, tai žiemą viską – kelią, automobilį, kitų eismo dalyvių elgesį turi vertinti itin atidžiai.

Jei negalite nustatyti kokia kelio danga, o pirmumo ženklų nėra?

Kelių eismo taisyklėse rašoma - jeigu vairuotojas negali nustatyti, kokia kelio danga, o pirmumo ženklų nėra, jis turi elgtis taip, lyg važiuotų šalutiniu keliu (KET 159p.).

kelio danga

Kelyje elkitės nuosekliai

Žiemą itin tinka patarlė „skubėk lėtai“. Kiekvienas staigus manevras slidžiame kelyje gali išprovokuoti automobilio slydimą, todėl nereikėtų daryti jokių skubių judesių: stabdykite švelniai, greitį didinkite iš lėto, o matydami, jog reikės atlikti sudėtingesnį manevrą, iš anksto pradėkite sukti vairą, pasirinkdami nuožulnesnę trajektoriją ir vengdami staigių posūkių.

Lenkite atsakingai

Žiemą lenkimo manevras turi būti labiau paruoštas – jis užtrunka ilgiau, jam prireiks ir ilgesnės laisvos kelio atkarpos, visada įvertinkite situaciją ar lenkimas būtinas.

lenkimo manevras

Laikykis atstumo

Nepamirškite, jei kelias slidus – sustoti vietos reikia daugiau, pajudėti (ypač įkalnėse) taip pat nėra lengva. Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad automobiliai privalo laikytis tokio atstumo, kad neatsitrenktų į priekyje važiuojančią transporto priemonę, jeigu ji būtų stabdoma (KET 126p.).

Reikalingas tavo dėmesingumas

Esant nenuspėjamos oro sąlygoms, negali žinoti, kada kelio danga taps slidi, tad matyk daugiau ir padėk telefoną į šalį.

telefonas-prie-vairo

Žiema iš kiekvieno vairuotojo reikalauja papildomo dėmesio ir dar geresnio situacijos vertinimo, kad vairavimas žiemą nebūtų kupinas streso visada kelyje stenkitės užbėgti įvykiams už akių.