VĮ „Regitros“ atstovai pastebi, jog tobulėjant technologijoms keičiasi ir sukčiavimo būdai teorijos egzamino metu. Tačiau labai svarbu suprasti, kad VĮ „Regitroje“ laikomi egzaminai yra svarbūs ne tik pačiam vairuotojui, bet ir aplinkiniams. Jūs tik įsivaizduokite, jei į gatvę išvažiuoja žmogus, kuris nepažįsta kelio ženklų – nelaimės tikimybė padidėja kelis kartus.

vairavimo-egzaminas

Kaip žinia, asmuo, norėdamas įgyti teisę vairuoti, turi išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“. Būsimasis vairuotojas turi ne tik pažinoti kelio ženklus, gebėti valdyti automobilį, bet ir suvokti savo, kaip vairuotojo, atsakomybę prieš kitus eismo dalyvius. Tačiau ne visi tokie sąžiningi, vis dar yra bandančių sukčiauti ir norinčių lengvesniu būdu įgyti teisę vairuoti.

Pagrindiniai pasitaikantys sukčiavimo būdai:

pasiklausymo-įranga

Neleistina įranga

Pasitaiko tokių atvejų, kuomet asmuo pasiryžta į egzaminą atvykti su neleistina vaizdo ir garso perdavimo įranga. Tai viena iš priežasčių, kodėl pastaruoju metu visoje Lietuvoje yra atnaujinamos teorijos egzaminų klasės, kurios padeda dar paprasčiau pastebėti bandančius sukčiauti asmenis. Naujo standarto egzaminų klasėse būsimi vairuotojai sėdi puslankiu, o kiekvienoje egzaminavimo vietoje yra papildomi veidrodžiai ir stebėjimo kameros.

Nors naudojama technika yra sudėtingiau pastebima, vis dėlto žmogų išduoda jo elgesys ir kūno kalba.

atnaujinta-egzaminų-klasė

Apsimetimas kitu asmeniu

Pasitaiko atvejų, kai į egzaminą už laikantį asmenį ateina laikyti kitas. Kiekvieną kartą prieš egzaminą VĮ „Regitra“ egzaminuotojai sutikrina egzaminuojamųjų tapatybę ir paprašo pateikti tai patvirtinanti dokumentą, dažnai tenka gerokai paanalizuoti, ar tai yra tikrai tas pats žmogus. Bet supratus, kad egzaminą turėjęs laikyti asmuo, vietoj savęs atsiuntė kitą žmogų, yra patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ir gauna 1500 Eur baudą, taip pat praranda galimybę laikyti teorijos egzaminą metus laiko.

vairuotojo-pažymėjimas

Sukčių skelbimai socialiniuose tinkluose

Socialiniai tinklai tapo kiekvieno iš mūsų kasdienybe, natūralu, jog juose galima sutikti ir sukčių, siūlančių tam tikras paslaugas, pavyzdžiui, neva įsigyti tikrą vairuotojo pažymėjimą. Kaip rodo praktika, tokie asmenys tiesiog išvilioja pinigus ir pradingsta.

Vienas tipiškiausių ir dažniausiai pasitaikančių scenarijų, kuomet sukčiai neteisėtai pasisavina „Regitros“ darbuotojų asmens duomenis ir prisidengdami įmonės vardu siekia išvilioti pinigus.

Pastebėjus netikras paskyras ar tokio pobūdžio skelbimus apie tai visada pranešama policijai, o socialiniuose tinkluose tie asmenys yra blokuojami.

Priminimas

Pastebėjus nesąžiningai besielgiantį asmenį, egzamino rezultatas yra anuliuojamas ir pakartotinai žinių patikrinimo testas gali būti laikomas ne anksčiau kaip po metų.

regitros-transportas

VĮ „Regitra“ tikisi, kad tokių atvejų laikui bėgant mažės ir išvis neliks, o žmonės supras, kad nemaža dalis saugios ir teisingos vairavimo kultūros ugdymo prasideda jau nuo pirmųjų pradedančiojo vairuotojo mokymosi žingsnių – tai būtent ir yra teorinės žinios apie saugų vairavimą ir Kelių eismo taisyklių išmanymas. Turbūt patys nenorėtumėte, jog eisme dalyvautų vairuotojas, kuris teorijos egzaminą išlaikė su paslėpta ausine ir vaizdo kamera megztinio sagoje.

VĮ“Regitra“ parengė vaizdo klipą, kuriame pasakojama apie sukčiavimo atvejus ir kodėl to nereikėtų daryti.