Kaip važiuoti sankryža, reguliuojama šviesoforu? Kada leidžiama pravažiuoti per geltoną ar net raudoną šviesoforo signalą? Kas gresia už šių taisyklių pažeidimus. Apie visa tai – šiame straipsnyje:

Kaip važiuoti sankryža, reguliuojama šviesoforu?

Kai eismas reguliuojamas šviesoforu, vairuotojas privalo vadovautis šviesoforo signalais, kad ir kokie būtų važiavimo pirmenybę nurodantys kelio ženklai. Jeigu šviesoforas išjungtas arba įjungtas geltonas mirksintis jo signalas, vairuotojas turi vadovautis kelio ženklais. KET 167 p.

raudonas-geltonas-zalias-sviesaforas

Kada turite pirmenybę važiuoti?

  • Jei jums šviečia žalias šviesoforo signalas. KET 73.1 p.
  • Jei jums šviečia žalia rodyklė, įrengta papildomoje šviesoforo sekcijoje. KET 73.2 p.
  • Pirmenybės neturite, jei jums šviečia geltonas arba raudonas šviesoforo signalas (bet galite pabaigti manevrą). KET 73.7 p.

Situacija: Kokia eilės tvarka važiuos automobiliai per reguliuojamą sankryžą?

reguliuojama-sankryza

Atsakymas:

Pirmas važiuos baltas, nes jam šviečia žalias šviesoforo signalas. Tada žalias, nes važiuodamas pagal papildomą rodyklę, jis turi praleisti kertamu keliu važiuojantį baltą. Galiausiai – raudonas, nes sukdamas į kairę, jis turi praleisti iš priekio atvažiuojantį baltą. Pirmumo ženklai čia negalioja, nes sankryža reguliuojama šviesoforu.

Galite važiuoti per sankryžą, jei:

  • Jums šviečia žalias šviesoforo signalas, važiuojate tiesiai arba į dešinę.
  • Jums šviečia žalias šviesoforo signalas, važiuojate į kairę ir neturite kliūties iš priekio.
  • Jums šviečia žalia rodyklė į kairę arba į dešinę, įrengta papildomoje šviesoforo sekcijoje, važiuojate į kairę arba į dešinę (bet turite duoti kelią iš kitų krypčių pagal leidžiamąjį šviesoforo signalą važiuojančioms transporto priemonėms).
  • Jums šviečia raudonas arba geltonas šviesoforo signalas prie kurio pritvirtinta papildoma lentelė su žalia rodykle į dešinę, važiuojate į dešinę, ir jūsų kelyje nėra kliūčių (tačiau prieš tai būtina sustoti prieš kelio ženklą „Stop“ linija“ ir (ar) „Stop“ liniją, jeigu jų nėra, – prieš pėsčiųjų perėją, šviesoforą ir įsitikinti, kad nėra artėjančių transporto priemonių ar pėsčiųjų, kuriuos reikia praleisti).

Negalite važiuoti per sankryžą, jei:

  • Jums šviečia žalias šviesoforo signalas, važiuojate į kairę ir turite kliūtį iš priekio. KET 157 p.
  • Jums šviečia raudonas arba geltonas šviesoforo signalas, važiuojate bet kuria kryptimi. KET 73.7 p.
  • Jums šviečia raudonas arba geltonas šviesoforo signalas su žalia papildoma lentele su žalia rodykle, važiuojate į dešinę, ir jūsų kelyje yra kliūčių. KET 76 p.

Ką daryti, kai sankryžos šviesoforai neveikia?

Sankryža nereguliuojama, kai joje šviesoforuose nešviečia jokios šviesos arba nuolatos mirksi geltonos spalvos signalas. Tuomet reikia vadovautis pirmumo ženklais ir kelio žymėjimais. Jei jų nėra – važiuoti, kaip lygiareikšmių kelių sankryžoje. KET 155 p.

geltonas-sviesoforo-signalas

Kada galima nestabdyti esant geltonam signalui?

Vairuotojui, įvažiavusiam į važiuojamųjų dalių sankirtą pagal leidžiamąjį šviesoforo signalą, leidžiama važiuoti numatyta kryptimi, kad ir koks būtų šviesoforo signalas išvažiuojant iš sankryžos. Tačiau jeigu sankryžoje prieš pakeliui esančius šviesoforus yra kelio ženklas „Stop“ linija“ ir (ar) „Stop“ linija, vairuotojas turi paisyti kiekvieno šviesoforo signalo. KET 162 p.

Vairuotojui, kuris užsidegus geltonam šviesoforo signalui arba reguliuotojui pakėlus ranką aukštyn galėtų sustoti Taisyklių 165 punkte nurodytose vietose tik staigiai stabdydamas, leidžiama važiuoti toliau KET 166 p.

raudonas-sviesoforas

Kas gresia pravažiavus geltoną ar raudoną signalą?

Taigi, nepaisyti geltono ar raudono šviesoforo signalo galite tik tuo atveju, jei jau esate įvažiavę į sankryžą. Taip pat tuomet, jei pasikeitus signalui galite sustoti tik staigiai stabdydamas, tuomet leidžiama važiuoti toliau.

Važiavimas esant draudžiamam šviesoforo signalui arba reguliuotojo gestui užtraukia 60-90 eurų baudą arba vairuotojo pažymėjimo atėmimą 1-6 mėnesiams.