Pagal priimtus pakeitimus nuo 2021 m. rugpjūčio 1 dienos, nutarta ne jaunesniems kaip 24 metų asmenims, turintiems ne mažesnį kaip 2 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir baigusiems A1 kategorijos transporto priemonių praktinio vairavimo mokymą, suteikti teisę Lietuvoje vairuoti lengvuosius motociklus.

B-kategorijos-vairuotojai-galės-sesti-prie-A1-motociklo

Mokymų tvarką dar turės nustatyti Susisiekimo ministerija arba jos įgaliota institucija.

A1 kategorijai priklauso motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis kaip 125 cm3, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg, taip pat triračiai, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW.

Svarbu nepamiršti, kad pasinaudojant naujai priimtu įstatymo pakeitimu vairuoti A1 kategorijos motorolerius ir motociklus būtų galima tik Lietuvoje. Užsienio šalyse reikėtų turėti įgijus A1 kategoriją.

igyta-a-kategorija


Šiuo metu asmenys, turintys vairuotojo pažymėjimu patvirtintą teisę vairuoti nuo A1 iki T kategorijos transporto priemones, taip pat įgyja teisę vairuoti AM kategorijos transporto priemones, t. y. mopedus.

Pagal 2013-07-01 Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymą:

  • Įgiję B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, įgyjate teisę vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius (AM kat.), keturračius (B1 kat.).
  • A1, A2, A, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, E, DE, T kategorijų vairuotojo pažymėjimai taip pat suteikia teisė vairuoti AM kategorijos transporto priemones.
vairavimo-egzaminas-regitroje


Šiai dienai siekiantiems įgyti teisę vairuoti AM, A1, A2, A, B1 ar B kategorijos transporto priemones galima:

  • Teorijos egzaminą galima laikyti pasiruošus savarankiškai, t. y. neprivaloma vairavimo mokykloje baigti teorijos mokymo kursą.
  • Visiems norintiems yra galimybė vairavimo mokykloje baigti teorijos mokymo kursą.

Vairavimo teisės įgijimo sąlygos ir minimalus amžius:

Minimalus-amzius-igyti-kategorijas

Daugiau apie kategorijas pamokoje