Administracinių nusižengimų kodekse apstu Kelių eismo taisyklių punktų, už kuriuos vairuotojams gresia gerokai patuštinti piniginę. Šį kartą papasakosime apie vieną iš šių punktų, apie kurį dažnai net nesusimąstome.

spausti-automobilio-signala

Turbūt ne vienam teko kelias sekundes uždelsti prie ką tik užsidegusio žalio šviesoforo signalo ir iš galo išgirsti nekantraus vairuotojo garsinį signalą “PYYYYPT”. Pasirodo, kad šie nekantruoliai, visur ir visada skubantys, už savo garsinę saviraišką signalo pagalba gali turėti nemalonumų su policijos pareigūnais.

Kodėl? Todėl, kad KET yra punktas, kurį dauguma yra primiršę, o gal ir tiesiog niekada jo nežinojo.

Remiantis KET 88 punktu: gyvenvietėse neleidžiama naudoti garso signalų, išskyrus tuos atvejus, kai jie būtini, kad būtų išvengta eismo įvykio.

Už šio KET punkto nesilaikymą gali tekti gerokai patuštinti piniginę. Vairuotojai turėtų žinoti, kad nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimas gali užtraukti baudą nuo 30 iki 90 eurų.

Primename, kad norint atkreipti lenkiamos transporto priemonės vairuotojo dėmesį, galima naudoti garso signalą tik ne gyvenvietėse (KET 89 p.).

Tikimės, kad galbūt šio KET punkto žinojimas paskatins netapti KET pažeidėjais ir būti tolerantiškesniais keliuose.