Dažnai matomas vaizdas: prie daugiabučio namo sustojęs automobilis su įjungtu varikliu pypsi, kviesdamas draugus išeiti. Jei tuo metu atvyktų policija, jai tektų fiksuoti iš karto du pažeidimus: už triukšmaujantį ir orą teršiantį veikiantį variklį ir be reikalo naudojamą garso signalą. Kad nepakliūtumėte į tokią nemalonią situaciją, būtina žinoti eismo gyvenamojoje zonoje taisykles.

eismas-gyvenamosiose-zonose

Siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, kur yra intensyvus pėsčiųjų judėjimas, vis dažniau statomi kelio ženklai „Gyvenamoji zona“.

Pastaruoju metu tiek pėstieji, tiek vairuotojai skundžiasi, kad tokiose pažymėtose kelio ženklu zonose dalis vairuotojų retai sumažina greitį, nepraleidžia pėsčiųjų, nepaiso taisyklės duoti kelią išvažiuojant iš teritorijos, pažymėtos kelio ženklu „Gyvenamoji zona“ ir nesilaiko kelio ženklo reikalavimų.

Toks neatsakingas vairuotojų elgesys ne tik kelia grėsmę labiau pažeidžiamoms eismo dalyvių grupėms – pėstiesiems, dviratininkams, tačiau ir rodo tam tikrą nepagarbą gyventojams.

Kas yra gyvenamoji zona?

Tai teritorija, pažymėta kelio ženklu „Gyvenamoji zona“, taip pat daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai.

Gyvenamosios zonos taisyklės taip pat galioja daugiabučių namų kiemuose.

Gyvenamoji zona yra pažymėta kelio ženklu 552. “Gyvenamoji zona”:

552-gyvenamoji-zona

Gyvenamosios zonos pabaiga žymima kelio ženklu 553. “Gyvenamosios zonos pabaiga”:

553-gyvenamosios-zonos-pabaiga

Kas leidžiama gyvenamojoje zonoje?

Pėstiesiems leidžiama vaikščioti važiuojamąja dalimi visoje gyvenamojoje zonoje, tačiau jie neturi trukdyti transporto priemonių eismui.

Gyvenamojoje zonoje pėstieji turi pirmumo teisę prieš transporto priemones. Tokią pirmenybę turi ir dviratininkai, netgi jei jie važiuoja per automobiliams skirtą kelią.

Išvažiuodamas iš gyvenamosios zonos į kelią, turite praleisti visus juo važiuojančius automobilius.

Gyvenamojoje zonoje draudžiama:

  • Važiuoti didesniu nei 20 km/val. greičiu.
  • Stovėti įjungus automobilio arba motociklo variklį (ilgiau nei būtina paruošti jį važiuoti).
  • Naudoti garso signalą (nebent tai būtina siekiant išvengti eismo įvykio).
  • Mokyti vairuoti.

Baudos

Važiavimo tvarkos pažeidimas gyvenamosiose zonose ir daugiabučių namų kiemuose užtraukia vairuotojams baudą nuo 30 iki 90 Eur.

Prisiminkime

Pamatę „Gyvenamosios zonos kelio ženklą , turite sumažinti greitį iki 20 km/val., nenaudoti garso signalo ir praleisti visus pėsčiuosius, nes jie čia turi pirmenybę.

Daugiau pamokose: eismas gyvenamosiose zonose ir gyvenamoji zona.