Visi žino, kad vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ir pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimą privaloma turėti laikant vairavimo egzaminus VĮ "Regitra". Kur dar šių pažymų reikia? Koks jų galiojimo terminas? Apie visa tai trumpai aptarsime čia.

vairuotojo-sveikatos-medicinine-pazyma-vilnius-kaunas-siauliai-klaipeda-panevezys_orig

Kur reikalinga vairuotojo sveikatos pažyma?

Vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą privaloma turėti:

  • Prieš praktinio vairavimo mokymą su instruktoriumi vairavimo mokykloje.
  • Laikant vairavimo egzaminus VĮ "Regitra".
  • Pažyma reikalinga norint pasikeisti vairuotojo pažymėjimą.
  • Pratęsti teisių galiojimo terminą.
  • Buvo prarasta teisė vairuoti.
  • Norint įgyti kitas kategorijas (traktorių, krautuvų, krovimo kranų ir kt.).
  • Pasibaigus vairuotojo medicininės pažymos galiojimui.

Kaip išduodama vairuotojo sveikatos pažyma?

Šiais technologijų laikais yra išduodama elektroninė medicininė pažyma.

VĮ "Regitra" ji yra perduodama automatiškai.

Popierinę pažymos formą jums gali atspausdinti jūsų gydytojas.

Taip pat išduotą pažymą galite atsisiųsti iš esveikata.lt

Kaip peržiūrėti ir atsisiųsti pažymą rasite čia.

vairuotojo-sveikatos-pazyma_orig


Kiek laiko galioja vairuotojo sveikatos pažyma?

Išduota medicininė sveikatos pažyma teisėms galioja:

I grupės – A, AM, B kategorijoms - 10 metų.

II grupės – C,CE, D kategorijoms - 2 metus.

Kitų kategorijų - TR1,TR2,SZ,SM - 5 metus.

Pirmosios grupės vairuotojams iki 55 metų amžiaus sveikatą tikrintis reikia kartą per 10 metų, vairuotojams nuo 56 iki 69 metų - kartą per 5 metus, nuo 70 iki 79 metų - kartą per 2 metus, nuo 80 metų - kartą per metus.

Kiekvienas vairuotojas (pagal amžių) turi būti savikritiškas ir įvertinti, ar jis sugebės saugiai vairuoti ir dalyvauti atitinkamo intensyvumo eisme.

Kas yra tikrinama?

Vairuotojų sveikatos tikrinimo tikslas – nustatyti, ar sveikatos būklė atitinka minimalias fizinio ir psichikos tinkamumo normas, kurios yra taikomas asmenims, siekiantiems vairuoti ir vairuojantiems atitinkamos kategorijos motorines transporto priemones arba jų junginius su priekaba ir (ar) traktorius, savaeiges mašinas ir mechanizmus.

Asmenims, kuriems anksčiau nebuvo leidžiama vairuoti dėl medicininių priežasčių, numatomi tik individualūs vairavimo apribojimai (pvz. leidžiama vairuoti tik dienos metu, važiuoti be keleivių, važiuoti neviršijant tam tikro nurodyto greičio, ne greitkeliais, be priekabos ir kita).

Teisė vairuoti nesuteikiama asmenims, turintiems rimtų regos sutrikimų, aukštą nekoreguotą kraujo spaudimą, esant tam tikros ribos klausos susilpnėjimui, visiškam kurtumui (leidžiama vairuoti išimties tvarka vairuotojui mėgėjui), esant ryškiai neurologinei simptomatikai (dažni priepuoliai), sergantiesiems sunkiomis plaučių, širdies ligomis.

Prieš sveikatos patikrinimą vairuotojai pasirašo "Vairuotojo garbės deklaraciją". Šios deklaracijos esmė - vairuotojas savo sveikatos būklę įvertina pats, o sveikatai pablogėjus privalo kreiptis į gydytoją.

Sudėtingais ir konfliktiniais atvejais, kai išvadai reikia priimti individualius sprendimus, apie tinkamumą vairuoti sprendžia Vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija arba sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinė komisija (GKK). Asmuo, nesutinkantis su Vairuotojų sveikatos tikrinimo komisijos arba GKK sprendimu, per 5 darbo dienas gali apskųsti jį sveikatos priežiūros įstaigos vadovui, o įstaigos vadovo sprendimą – teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Kur išduodama?

Vairuotojo medicininę sveikatos pažymą galima gauti gydymo įstaigoje, kurioje esate prisiregistravę, arba privačioje klinikoje.

Tereikia užsiregistruoti vizito pas šeimos gydytoją, kuris atlikęs profilaktinį sveikatos patikrinimą, reikiamus tyrimus ir įvertinęs bendrą sveikatos būklę išduos vairuotojo medicininę pažymą.

Tiems, kuriems ilgai klaidžioti gydymo įstaigų koridoriais yra kančia, ir mieliau visus reikiamus dokumentus pildo neišeidami iš namų, vairuotojo sveikatos pažymą galima užsisakyti interneto puslapyje www.sveikatospazymos.lt.

Užteks įrašyti savo kontaktinius duomenis, užpildyti vairuotojo garbės deklaraciją, mieguistumo klausimyną (šiuos klausimynus privalomai pildo visi norintys gauti vairuotojo medicininę pažymą) ir su jumis susisieks klinikos registratūros darbuotojai, kurie jums patogiu metu paskirs vizito laiką pas gydytoją.

Toks pažymos užsakymo būdas labiausiai patiks laiką taupantiems žmonėms, nes internetu užpildžius vairuotojo deklaraciją, jos nebereikės pildyti klinikoje. Taip pat kai kurios privačios gydymo įstaigos reikiamas Psichikos sveikatos centro ir narkologo įskaitos pažymas gauna pačios, todėl klientui nebereikia niekur papildomai važiuoti, pakaks atvykti į pasirinktą kliniką. Užsakydami pažymą internetu sutaupysite laiko, nes klinika, gavusi užsakymą, galės sutvarkyti dokumentus iki Jūsų apsilankymo. Po vizito pas gydytoją elektroninė pažyma bus įvesta į sistemą, kurią mato VĮ "Regitra". Pažymos kaina priklauso nuo miesto ir pasirinktos klinikos.

Gaukite pažymą:

1. Užpildykite užsakymą internetu čia >>

2. Per 1-10 darbo dienų atvykite vizitui į pasirinktą kliniką. Dėmesio, dėl padidėjusių saugumo reikalavimų, susijusių su Corona virusu, pažymos išdavimas gali užtrukti ilgiau.

Vairuotojo medicininę pažymą galite internetu užsakyti šiuose miestuose: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys.

Išimtys

Visų vairuotojų sveikatos būklė kartais keičiasi. Jei žmogus dėl suprastėjusios sveikatos nebegali vairuoti ir VĮ “Regitra” apie tai informuojama, vairuotojo pažymėjimo galiojimas laikinai sustabdomas. Situacijai pasikeitus pažymėjimas gali būti atnaujinamas be egzaminų perlaikymo.

pirma-pagalba


Pirmoji pagalba

Transporto priemonės vairuotojas privalo mokėti suteikti pirmąją pagalbą per eismo įvykį nukentėjusiems asmenims.

Pasikartoti ir atnaujinti pirmos pagalbos žinias, visada galite štai čia.

Kur reikalingas pirmos pagalbos baigimo pažymėjimas?

Pirmos pagalbos baigimo pažymėjimas privalomas turėti:

  • Laikant vairavimo egzaminus VĮ "Regitra".
  • Buvo prarasta teisė vairuoti.
  • Pasibaigus pirmos pagalbos pažymėjimo galiojimui.

Kiek laiko galioja pirmos pagalbos kursų pažymėjimas vairuotojams?

AM, A1, A2, A, B1, B, BE kategorijų Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas (PP015) galioja neterminuotai.

Išduoti seniau galioja iki nurodytos pažymoje datos, arba neterminuotai, jeigu taip nurodyta pažymėjime.

C, CE, D kategorijų motorinių kelių transporto priemonių vairuotojams, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams, geležinkelių, oro ir vandens transporto priemones, ryšių objektus valdantiems darbuotojams, kelių priežiūros darbuotojams Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas (PP014) galioja 5 metus nuo išdavimo datos.

pirmosios-pagalbos-mokymai


Kaip išduodamas pirmos pagalbos baigimo pažymėjimas?

Pirmos pagalbos baigimo pažymėjimo gavimui išklausyti ir pasibaigti mokymus galima vairavimo mokykloje.

Skubantiems ir neturintiems daug laiko žmonėms galima kursus pabaigti nuotoliniu būdu. Taip, gautas pažymėjimas pilnai tinka ir yra galiojantis pagal teisės aktus. Jeigu užsakėte pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimą, skirtą vairuotojams, ir išlaikėte testą, el. paštu gausite laišką su pažymėjimu, pasirašytu el. parašu. Einant į vairavimo egzaminą tereikia turėti jį atspausdintą. Pažymėjimas taip pat automatiškai perduodamas VĮ “Regitra”.

Gauti tokį pažymėjimą galite čia.