Ankstesnė pamoka Tęsti toliau  

  2. 7. Ką daryti stabdant pareigūnui?

Ar turite sustoti, kai automobilį stabdo pareigūnas, bet ne policininkas? Kaip elgtis sustojus? Kokius dokumentus privalote pateikti? Apie tai – šioje pamokoje:

Ką daryti stabdant pareigūnui (ne būtinai policininkui)?

  • Pareigūnas arba eismo reguliuotojas gali stabdyti mojuodamas reguliuotojo lazdele ar skrituliu su raudonu atšvaitu, nukreiptu į eismo dalyvį. Jei pareigūnas važiuoja automobiliu, reikalavimą sustoti jis gali pranešti per garsiakalbį.
  • Stabdant pareigūnui, privalote sustabdyti automobilį kelio dešinėje kelio pusėje (kelkraštyje) ir įjungti avarinę šviesos signalizaciją.
  • Išlipti iš automobilio (tiek vairuotojui, tiek keleiviams) galima tik pareigūnui leidus.
  • Pareigūnui paprašius, privalote pateikti:
  1. Jei turite lietuvišką vairuotojo pažymėjimą ir vairuojate savo automobilį, kuris registruotas Lietuvoje – tik savo asmens savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba vairuotojo pažymėjimą;
  2. Jei turite lietuvišką vairuotojo pažymėjimą ir vairuojate ne savo, bet Lietuvoje registruotą automobilį – transporto priemonės registravimo dokumentą ir savo asmens savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba vairuotojo pažymėjimą;
  3. Jei vairuojate ne Lietuvoje registruotą automobilį – asmens dokumentą (jei vairuotojo pažymėjimas įgytas Lietuvoje) arba galiojantį vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registravimo, privalomosios techninės apžiūros dokumentus, M2, M3, N2, N3, O3 ir O4 klasių transporto priemonių ir T5 kategorijos ratinių traktorių paskutinio techninio patikrinimo ataskaitą, transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą (polisą) ir kitus Lietuvos Respublikos įstatymų ir KET nustatytus dokumentus.
  • Pareigūnui pareikalavus, leisti patikrinti ar nesate neblaivus, ar apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų.

Stabdant policininkui, privalote saugiai sustoti dešinėje kelio pusėje, įjungti avarinę šviesos signalizaciją, atidaryti vairuotojo langą ir vykdyti nurodymus. Išlipti galima tik pareigūnui leidus.

Vairuotojui paprašius, tikrinantis pareigūnas privalo parodyti jo įgaliojimus patvirtinantį tarnybinį pažymėjimą.


Kelio ženklai:

321. Kontrolė (Draudžiama važiuoti nesustojus prieš kelio ženklą. Toliau važiuoti galima tik tikrinančiam pareigūnui leidus)

Kontrolė


KET III. Bendrosios eismo dalyvių pareigos (4-13p.)

KET VII. Keleivių pareigos (49-54 p.)

KET IV. Transporto priemonės vairuotojų reikalavimai (14-26 p.)

SEAKį 13 straipsnis. Bendrosios transporto priemonių vairuotojų pareigos


Turite klausimų? Prisijunkite ir rašykite komentaruose:

Discussion
0 comments