Šiuolaikiška turbožiedinė sankryža išsiskiria tuo, kad aiškiai atskiria skirtingomis kryptimis per sankryžą važiuojančių automobilių srautus, todėl yra gerokai saugesnė. Tačiau kaip ja teisingai važiuoti?
Dėl ko turbožiedinės sankryžos yra gerokai saugesnės nei įprastos žiedinės sankryžos?
Turbožiedinės sankryžos yra daug saugesnės nei įprastos žiedinės sankryžos, kadangi:
Turbožiedinėje sankryžoje eismo srautai atskiriami dar prieš įvažiuojant į sankryžą, dėl to įvažiuojant į turbožiedinę sankryžą, svarbu iš anksto pasirinkti tinkamą (pirmą, antrą ar dar kurią) eismo juostą pagal tai, į kurį išvažiavimą norime važiuoti.
Apie tai informuoja kelio ženklai prieš sankryžą, taip pat krypties žymėjimai ant eismo juostų. Dažniausiais iš pirmos juostos galime važiuoti į pirmą ir antrą išvažiavimą, o iš antros – į antrą, trečią ar apsisukti, bet nebūtinai.
Dažniausiai įvažiuojant į žiedą, jei norima patekti į tolimesnį išvažiavimą, reikia važiuoti tiesiai į antrąją juostą. Tai svarbu dėl to, kad iš žiedo išsukti galima ir važiuojant antrąja juosta.
Todėl visad atkreipkite dėmesį, kaip reikia važiuoti būtent ta turbožiedine sankryža prie kurios priartėjote.
Turbožiedinė sankryža suprojektuota taip, kad būtų kuo mažiau galimybių persirikiuoti pačioje sankryžoje, dažnai eismo juostos joje net fiziškai atskirtos (borteliais), kad negalėtume per jas “šokinėti”. Jei vis dėl to praleidote reikiamą išvažiavimą ar iš anksto pasirinkote ne tą eismo juostą, galima persirikiuoti į artimą (jei esate antroje juostoje, tada į pirmąją (dešiniąją), jei esate pirmoje juostoje, į antrąją (kairiąją)) eismo juostą per specialiai punktyru pažymėtas vietas. Žinoma, praleidžiant toje juostoje važiuojančius automobilius.
Įvažiuodami į turbožiedinę sankryžą iš pirmos juostos, visų pirma duokite kelią iš kairės sankryža važiuojančioms transporto priemonėms. Įvažiavus, važiuokite iki jums reikiamo pirmo, antro arba net trečio (jei tai leidžia sankryža) išvažiavimo. Atkreipkite dėmesį, kad išvažiuodami iš sankryžos, galite atsidurti antroje ar dar tolimesnėje eismo juostoje. Tai normalu.
Kaip ir važiuodami iš pirmos eismo juostos, įvažiuodami į turbožiedinę sankryžą iš antros eismo juostos, visų pirma duokite kelią iš kairės sankryža važiuojančioms transporto priemonėms. Skirtumas tas, kad įvažiavus, jums reikės iš karto kirsti pirmąją turbožiedinės sankryžos juostą ir per punktyrą įvažiuoti į antrąją.
Iš tiesų, važiuoti turbožiedine sankryža yra net paprasčiau už įprastas senąsias žiedines sankryžas, nes visi eismo srautai ir kryptys aiškiai atskirtos ir pažymėtos: neteisingai net nenuvažiuosi. Todėl bijoti jomis važiuoti nereikia. Kritiniu atveju visada galima persirikiuoti į gretimą (dešiniąją ar kairiąją) juostą per punktyrą arba tiesiog išvažiuoti iš sankryžos savo juosta.
Visų pirmą stebėkite kelio ženklus ir kelio žymėjimus prieš sankryžą: galbūt yra juosta, skirta apsisukimui (išvažiavimui ketvirtame išvažiavime), tuomet pasirinkite ir važiuokite ja.
Jei tokios juostos nėra, važiuojant žiedu, gali tekti persirikiuoti į kitą eismo juostą per punktyru pažymėtą vietą. Žinoma, praleidus ja važiuojančias transporto priemones.
Pasitikrinkite žinias
Ar galite taip manevruoti turbožiedinėje sankryžoje?
TEISINGAS ATSAKYMAS: Prieš trečiąjį išvažiavimą nėra nurodomojo ženklo įpareigojančio išvažiuoti iš žiedinės sankryžos, taip pat sankryžos konstrukcija leidžia pasirinkti ketvirtąjį išvažiavimą, todėl automobilio vairuotojui taip manevruoti leidžiama.