Didžiausia rizika įvykti eismo įvykiui kyla sankryžose, todėl labai svarbu išmokti nustatyti eismo dalyvių pirmumą ir kitas važiavimo per sankryžas taisykles.
Kas yra sankryža?
Sankryža – tai vieta, kur susikerta, susilieja arba išsiskiria du ar daugiau kelių. Tai gali būti kelių su skirtingais eismo juostų skaičiais susikirtimas, kelio ir pėsčiųjų tako susikirtimas ar kelio ir geležinkelio pervaža.
Sankryžomis nelaikomos vietos, kur išvažiuojama iš kelio į esančias šalia jo teritorijas arba įvažiuojama į kelią iš šalia jo esančių teritorijų.
Kokio tipo būna sankryžos?
Lygiareikšmių kelių.
Nelygiareikšmių kelių.
Nelygiareikšmių kelių su besikeičiančia pagrindinio kelio kryptimi.
Reguliuojamos.
Žiedinės.
Pagal konstrukciją, vieno lygio sankryžos gali būti:
trišalės
keturšalės;
daugiašalės;
žiedinės.
Sankryžos gali būti:
Skirtingų lygių: su viadukais ar tuneliais, kur keliai yra skirtingose plokštumose.
Reguliuojamos: su šviesoforais ar reguliuotojų dalyvavimu.
Nereguliuojamos: be šviesoforų ar reguliuotojų, kur vairuotojai turi vadovautis bendromis eismo taisyklėmis.
Bendros važiavimo per sankryžas taisyklės
Jeigu vairuotojas negali nustatyti, kokia kelio danga, o pirmumo kelio ženklų, kelio ženklų „Sankryža su šalutiniu keliu“, „Šalutinis kelias iš dešinės“ arba „Šalutinis kelias iš kairės“ nėra, jis turi elgtis taip, lyg važiuotų šalutiniu keliu.
Draudžiama įvažiuoti į sankryžą, jeigu joje ar už jos yra kliūtis, kuri priverstų vairuotoją sustoti sankryžoje ir trukdyti kitų transporto priemonių eismui.
Sukdamas sankryžoje į kairę arba į dešinę, vairuotojas privalo duoti kelią eismo dalyviams (dviračių vairuotojams ir kitiems), kertantiems važiuojamosios dalies, į kurią jis suka, eismo juostas.
Sukdamas į kelią su viena eismo juosta kiekviena kryptimi, vairuotojas privalo duoti kelią eismo dalyviams (dviračių vairuotojams ir kitiems), kertantiems bet kurią važiuojamosios dalies, į kurią jis suka, eismo juostą.
Esant draudžiamajam šviesoforo ar reguliuotojo signalui, vairuotojas privalo sustoti prieš kelio ženklą „Stop“ linija“ ir (ar) „Stop“ liniją, o jeigu jų nėra, – prieš šviesoforą, kertamą važiuojamąją dalį, pėsčiųjų perėją taip, kad nekliudytų transporto ir pėsčiųjų eismui.
Vairuotojui, kuris užsidegus geltonam šviesoforo signalui arba reguliuotojui pakėlus ranką aukštyn galėtų sustoti nustatytose vietose tik staigiai stabdydamas, leidžiama važiuoti toliau.
Kai eismas reguliuojamas šviesoforu, vairuotojas privalo vadovautis šviesoforo signalais, kad ir kokie būtų važiavimo pirmenybę nurodantys kelio ženklai. Jeigu šviesoforas išjungtas arba įjungtas geltonas mirksintis jo signalas, vairuotojas turi vadovautis kelio ženklais.
Važiuodamas kryptimi, kurią rodo rodyklė, įjungta papildomoje šviesoforo sekcijoje kartu su geltonu arba raudonu signalu, vairuotojas privalo duoti kelią iš kitų krypčių pagal leidžiamąjį šviesoforo signalą judantiems eismo dalyviams, išskyrus Taisyklių 163.1 punkte nurodytą atvejį.
Ar leidžiama persirikiuoti sankryžoje?
Paprastai, persirikiuoti sankryžoje nerekomenduojama ir dažnai tai gali būti draudžiama, ypač jeigu tai sukelia pavojų ar trukdo kitų eismo dalyvių judėjimui. Visada stenkitės užimti reikiamą juostą prieš artėdami prie sankryžos.
Siekdami teikti geriausią patirtį, įrenginio informacijai saugoti ir (arba) pasiekti naudojame tokias technologijas kaip slapukus. Jei sutiksime su šiomis technologijomis, galėsime apdoroti duomenis, tokius kaip naršymo elgsena arba unikalūs ID šioje svetainėje. Nesutikimas arba sutikimo atšaukimas gali neigiamai paveikti tam tikras funkcijas.
Būtini slapukai Visada aktyvus
Šie slapukai yra būtini, kad mūsų interneto svetainė veiktų tinkamai ir būtų apsaugota nuo neįprastos veiklos. Šie slapukai paprastai įdiegiami siekiant reaguoti į Jūsų veiksmus ir užklausas, pvz., privatumo nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Naudojami siekiant palengvinti saugias operacijas internetu, pvz., saugų atsiskaitymą internetu.
Parinktys
Techninė saugykla arba prieiga yra būtina teisėtam tikslui išsaugoti nuostatas, kurių neprašo abonentas ar vartotojas.
Analitiniai slapukai
Šie slapukai leidžia analizuoti lankytojų srautus, skaičių ir srautų šaltinius. Šio tipo slapukai nėra griežtai būtini, kad mūsų interneto svetainė veiktų, bet jie skirti, pavyzdžiui, mums pranešti, kurie puslapiai Jums yra įdomiausi.Informacija, surinkta apie Jus naudojant analitinius slapukus, leidžia suteikti Jums asmeninę bei geriausią interneto naudotojo patirtį. Pavyzdžiui, šių slapukų dėka mes galime užtikrinti, kad Jūsų lankomi puslapiai būtų paruošti tam tikram lankytojų skaičiui ir atitinkamai greičiau krautųsi.Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik anoniminiais statistikos tikslais. Be teismo šaukimo, jūsų interneto paslaugų teikėjo savanoriško įsipareigojimo ar papildomų įrašų iš trečiosios šalies, vien šiuo tikslu saugoma ar gauta informacija paprastai negali būti naudojama jūsų tapatybei nustatyti.
Rinkodaros slapukai
Šie slapukai paprastai naudojami mūsų veiklai reklamuoti, dažniausiai per mūsų ir trečiųjų šalių interneto svetaines renkant informaciją apie Jūsų naršymo įpročius, pavyzdžiui apie Jūsų ieškotas ir peržiūrėtas prekes bei paslaugas, Jus dominantį turinį.Tai leidžia mums padaryti turinį ir reklamą kuo labiau pritaikytą Jūsų poreikiams ir interesams.