Nuo 2023 m. lapkričio 20 d. keičiasi sveikatos patikrų periodiškumas

Nuostatos dėl sveikatos patikrinimų vairuotojams Lietuvoje patiria svarbius pokyčius, nuo 2023 m. lapkričio 20 d. naujai įvestomis taisyklėmis keičiamas ne tik patikrinimų periodiškumas, bet ir amžiaus ribos, kurios nustato, kada vairuotojai privalės pasitikrinti sveikatą.

Vairuotojo medicininė sveikatos pažyma

Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nurodoma, jog vairuotojai privalo tikrintis sveikatą Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytu periodiškumu. Tačiau visuomenėje kylant vis daugiau diskusijų dėl vairuotojų sveikatos patikros periodiškumo ir amžiaus, taip pat įvertinus kitų šalių patirtį, sveikatos apsaugos ministro įsakymu yra nustatomas naujas vairuotojų sveikatos patikros periodiškumas.

Iki šiol vairuotojams buvo nustatyti griežti sveikatos patikrinimų periodai, priklausantys nuo amžiaus. Tačiau nuo 2023 m. lapkričio 20 d., šios taisyklės keičiasi. Daugiau nebereiks tikrinti sveikatos kas 10 metų nuo 55-erių metų amžiaus. Naujaisiais metais periodiškumas taps lankstesnis ir bus tiesiogiai susijęs su vairuotojo amžiumi.

Keičiamas ne tik patikrinimų periodiškumas, bet ir amžiaus ribos

Iki šiol vairuotojai turėjo tikrinti sveikatą pagal šią schemą: iki 55 metų – kas 10 metų, nuo 56 iki 69 metų – kas 5 metus, nuo 70 iki 79 metų – kas 2 metus, o nuo 80 metų – kasmet. Tai buvo griežta sistema, bet dabar vyksta svarbūs pokyčiai.

Amžiaus ribos keičiasi nuo 2023 m. lapkričio 20 d. (pirmadienio). Prieš tai išduotos pažymos galiojo senais terminais, nuo lapkričio 20 d. bus išduodamos naujais terminais.

Sveikatos apsaugos specialistai nusprendė keisti šią tvarką, siekdami efektyviau kontroliuoti vairuotojų sveikatą ir prisitaikyti prie amžiaus grupių ypatumų.

Pagal naująją tvarką, sveikatos patikrinimai bus atliekami pagal šią schemą: iki 65 metų – kas 10 metų, nuo 66 iki 79 metų – kas 5 metus, o po 80 metų – kas 2 metus. Šie pokyčiai yra grindžiami tuo, kad vyresnio amžiaus žmonės dažniau susiduria su sveikatos problemomis.

Šie pokyčiai yra skirti gerinti vairuotojų sveikatos kontrolę, užtikrinti didesnį eismo saugumą ir prisidėti prie bendros visuomenės gerovės. Vairuotojai raginami sekti naujas taisykles ir laiku atnaujinti savo sveikatos pažymas, kad galėtų saugiai dalyvauti eismo sąlygose.

Kur atliekamas vairuotojo sveikatos patikrinimas?

Vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas. Sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus / vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Vairuotojo psichikos sveikatą privaloma tvarka įvertina ir gydytojas psichiatras.

Vizitą vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininei pažymai gauti (forma Nr. 083-1/a) galima užsisakyti internetu per sveikatospazymos.lt

Užsakydami vizitą internetu sutaupysite laiko, nes klinika, gavusi užsakymą, galės sutvarkyti dokumentus iki Jūsų apsilankymo.

Po vizito pas gydytoją elektroninė pažyma bus įvesta į sistemą, kurią mato VĮ “Regitra”.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas

Sveikatos patikrinimo medicininė pažyma

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.