Ar galima prisiimti atsakomybę, už kito padarytą KET pažeidimą?

Ar galima prisiimti atsakomybę, už kito asmens padarytą Kelių eismo taisyklių pažeidimą ir padėti kaltininkui išsisukti nuo bausmės? Kas gali grėsti už tokius sprendimus?

Ar galima prisiimti atsakomybę, už kito padarytą KET pažeidimą?

Pasitaiko atvejų, kai pažįstami ir nepažįstami asmenys siūlo prisipažinti, esą jie įvykdė Kelių eismo taisyklių pažeidimą ir taip padeda iš šios situacijos išsisukti tikrajam kaltininkui.

Dėl ko gali kilti pagunda prisiimti atsakomybę, už kito padarytą pažeidimą?

Jei jūsų artimas žmogus ar geras pažįstamas nuolat sulaukia baudų, gali kilti pagunda prisiimti atsakomybę už jį, kad jam nereikėtų mokėti didelių piniginių baudų ar nebūtų atimta teisė vairuoti.

Pasitaiko atvejų ir kai artimieji ar pažįstami prašo prisiimti atsakomybę, kad būtų neatimta teisė vairuoti, nes vairuotojo pažymėjimo reikia darbui, o jūs šiuo metu nevažinėjate ir jums teisės vairuoti (t. y. vairuotojo pažymėjimo) šiuo metu nereikia.

Sukčiavimo atvejai yra pastebimi ir krovinių gabenimu užsiimančiose įmonėse. Tokių įmonių administracija vietoje pažeidėjų lietuvių kartais nurodo anksčiau pas juos dirbusių užsieniečių pavardes, tam, kad nesustotų suplanuota veikla.

Taip pat vienas iš naujų pasipelnymo būdų, kai nepažįstami asmenys socialiniuose tinkluose skelbia informaciją, kad už papildomą mokestį gali prisiimti atsakomybę už padarytą pažeidimą.

Kas gali grėsti už tokį sprendimą?

Policija netoleruoja daromų šiurkščių pažeidimų. Jeigu policija išaiškins, jog baudą prisiėmė kitas žmogus, ir bauda bus sumokėta, tam žmogui gresia administracinė teisena.

Lietuvos policija neigiamai vertina asmens, padariusio administracinį nusižengimą, bet kokias galimybes išvengti atsakomybės, tad už melagingų duomenų pateikimą asmuo gali būti patrauktas administracinėn atsakomybėn.

Dėl kokių nusižengimų dažniausiai prisiimama atsakomybė?

Dėl kokių nusižengimų dažniausiai prisiimama atsakomybė?

Dažniausi pažeidimai dėl kurių yra prisiimama atsakomybė yra dėl tų nusižengimų, dėl kurių nėra ilgam laikui prarandama teisė vairuoti, o tik paskiriama bauda arba tik laikinas teisės vairuoti atėmimas.

Dažniausiai tai – greičio viršijimas, kelio ženklinimo taisyklių nepaisymas, transporto priemonių vairavimo tvarkos pažeidimas, pavyzdžiui: transporto priemonė dalyvauja eisme, tačiau būna neįregistruota pagal nustatytą tvarką, neturi valstybinio numerio ženklų arba jie būna uždengti, neapdrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, neturi galiojančios techninės apžiūros arba transporto priemonės padangos, stiklų laidumas šviesai neatitinka keliamų reikalavimų, bei tais atvejais, kai jos dalyvavimas eisme sustabdytas.

Kaip fiksuojami pažeidimai?

Kelių policija savo veikloje naudoja viešojo, neviešojo, mišriojo patruliavimo būdus. O didžioji dalis KET pažeidimų fiksuojami nekontaktiniu būdu: vidutinio greičio matuokliais, kitais greičio matavimo prietaisais.

Greičio matavimo prietaisų užfiksuoti pažeidimų duomenys perduodami į Administracinių nusižengimų registrą, ir Kelių eismo taisyklių pažeidėjai sulaukia baudų.

Kas gauna pranešimą apie paskirtą baudą?

Pranešimą apie paskirtą baudą gauna tos transporto priemonės savininkas, kuriam priklauso transporto priemonė ir jis sumoka paskirtą baudą.

Būna atvejų, kai transporto priemonės savininkas pats nevairuoja savo transporto priemonės, o ją būna patikėjas kitam asmeniui (giminaičiui, sutuoktiniui ar kt.), tada gali nurodyti asmenį, kuris vairavo transporto priemonę. Bauda perrašoma ir ją sumokėti turi transporto priemonę vairavęs asmuo.

Kas administruoja baudų sumokėjimą už KET pažeidimus?

Kas administruoja baudų sumokėjimą už KET pažeidimus?

Baudų sumokėjimą administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija.

Kaip galima sužinoti, jog baudą prisiima kitas asmuo?

Atpažinti tikruosius asmenis, padariusius nusižengimą, tikrai galima, pavyzdžiui iš nuotraukos ar vaizdo įrašo.

Kiekvieną baudos atvejį tiria atsakingas pareigūnas ir jis vertina visas aplinkybes.

Dėl to policija ragina visus elgtis atsakingai, neignoruoti nustatytos tvarkos kelyje, gerbti save ir kitus.

Kaip važiavimui paruošti įsigytą ar pasiskolintą automobilį galite sužinoti pamokoje.

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.