Kaip pakeisti automobilio ratą?

Po žiemos atsivėrusios duobės kelyje sukelia daug rūpesčių vairuotojams. Po nepastebėtos didelės duobės gali prireikti, net pakeisti automobilio ratą. O kaip tai padaryti?

Kaip pakeisti automobilio ratą?

Daugelis vairuotojų patys nebebando remontuoti automobilių. Vos atsitikus bėdai jie skambina pagalbai kelyje arba kreipiasi į serviso meistrus. O jei negali jiems prisiskambinti?

Tada tenka pačiam (-iai) pakeisti automobilio ratą, o kaip tai padaryti? Tokias žinias visada pravartu prisiminti ir atnaujinti, juk niekada negali žinoti, kada gali to prireikti.

Ko reikia norint pakeisti automobilio ratą?

Ko reikia norint pakeisti automobilio ratą?

  • Atsarginio rato;
  • Keltuvo (domkrato);
  • Rakto ratams (kryžminio).

Taip pat pravers:

  • Kaladėlė (ratui paremti);
  • Pirštinės;
  • Prožektorius (jei būtų tamsu);
  • Audėklas (kad nereiktų remtis ant purvinos žemės);
  • Pompa (jei ratas nepripūstas).
pasirūpinkite savo bei automobilio matomumu

Pasirūpinkite savo bei automobilio matomumu

Jei važiuojant kelyje nuleido padangą, turėtumėte sustoti. Važiavimas su nuleista padanga gali pakenkti ratlankiui, o svarbiausia turite galvoti apie savo saugumą.

Sulėtinkite, sustokite ir pasirūpinkite savo bei automobilio matomumu. Įjunkite avarinį signalą pastatykite avarinio sustojimo ženklą.

Kaip pakeisti padangą?

Kaip pakeisti padangą?

  1. Įsitikinkite, kad automobilis stovi ne nuokalnėje. Įjunkite rankinį stabdį ir padėkite ratų atramas po viena iš priekinių ir viena iš galinių padangų (kaladėles, medžio gabalą ar akmenį), kad automobilis nepradėtų judėti, kai nuiminėsite ratą su nuleista padanga.
  2. Jei ratas, kurio padangą nuleido, yra su ratlankio gaubtu, nuimkite jį. Tai padarykite naudodamiesi plokščiu rakto galu.
  3. Toliau veržliarakčiu atlaisvinkite veržles pasukdami jas prieš laikrodžio rodyklę. Gali būti pasipriešinimas, taigi gali tekti pasinaudoti savo kūno svoriu. Pirmiausia tik atlaisvinkite veržles, jas išimsite tik tada, kai reikės nuimti ratą su nuleista padanga.
  4. Kai tai padarysite, pasiimkite kėliklį (domkratą) ir padėkite po automobiliu.  Geriausia vieta dažniausiai yra po automobilio rėmu prie rato su nuleista padanga.
  5. Prieš pakeldami automobilį, kad kėliklis neišsibalansuotų, padėkite medienos gabalą po juo. Šis veiksmas itin svarbus, kai dirbate ant asfalto. Kai kėliklis padėtas tinkamai, pakelkite automobilį, kol ratas su nuleista padanga bus maždaug 15 cm atstumu nuo žemės.
  6. Dabar galime atsukti atlaisvintas veržles.
  7. Kai tai padarysite, nuimkite ratą. Švelniai traukite savęs link, kol ji bus visiškai laisvas.
  8. Atkreipkite dėmesį į ašies tarpinę, jeigu ji naudojama – ją gali reikėti nuimti dedant atsarginį ratą.
  9. Tuomet paguldykite ratą ant šono, kad jis nenuriedėtų.
  10. Uždėkite atsarginį ratą ant varžtų ir ranka priveržkite veržles. Nuleiskite automobilį tiek, kad ratas liestų žemę, bet ne tiek, kad automobilis liestų žemę visu svoriu.
  11. Priveržkite veržles pagal laikrodžio rodyklę pasukdami raktą tiek, kiek galite. Varžtus prisukite tvirtai, bet neperveržkite.
  12. Dabar visiškai nuleiskite automobilį, paimkite kėliklį ir įsitikinkite, kad pasiėmėte viską – raktą, kėliklį, ratų atramas ir viską, ką nuėmėte ar naudojote.
  13. Galiausiai kreipkitės į mechaniką ir užsiregistruokite, kad atsarginis ratas būtų pakeistas į tinkamą. Primename, kad atsarginis ratas nėra skirtas ilgoms kelionėms ir dideliam greičiui.
Į ką reikia atkreipti dėmesį keičiant automobilio ratą?

Į ką reikia atkreipti dėmesį keičiant automobilio ratą?

  • Ar tinkamai veikia pakėlėjas (domkratas).
  • Ar atsarginis ratas tinkamai pritvirtintas (visi varžtai tvirtai prisukti).
  • Ar automobilis pakeltas taip, kad nenukristų nuo pakelėjo ar nenuriedėtų.
Kam reikalingi ant ratlankio primontuoti svareliai?

Kam reikalingi ant ratlankio primontuoti svareliai?

Svareliai ant ratų reikalingi tam, kad ratas būtų subalansuotas ir važiavimo metu nevibruotų.

Kartais šie svareliai nukrenta, ypač tie, kurie yra priklijuojami (lietų ratlankių), tada ratas yra išbalansuotas ir važiuojant didesniu greičiu, vairo ratą pradeda sukinėti į šonus ir automobilis tampa sunkiau valdomas. Tokiu atveju, būtina iš naujo subalansuoti ratus, nes to nepadarius, ne tik blogiau valdomas automobilis, bet ir ne vienodai dyla padanga.

Tad po automobilio padangos keitimo, būtinai nuvykite pas mechaniką, kad jis permontuotų tvarkingas padangas ir subalansuotų ratus.

Daugiau pamokose

Post Navigation