Neįprasti kelio ženklai

Kaip reaguotumėte kelyje sutikę kelio ženklą su nupiešta sunkiasvore neįprasta transporto priemone? Kam skirtas šis kelio ženklas? Ką daryti kelyje sutikus tokį ženklą? 

Neįprasti kelio ženklai

Kelio ženklų keliuose vis daugėja. Kaip žinia nuo birželio mėnesio atsiras keli papildomi kelio ženklai dviratininkams, motoriniams dviračiams, bei maršrutiniam transportui skirti nauji šviesoforai. 

Bet be visiems automobilių vairuotojams įprastų kelio ženklų yra tokių kelio ženklų, kurių paprastai nenaudoja įprasti vairuotojai. Bet su jais susidūrus, reikėtų žinoti, kaip į juos reaguoti. Pažiūrėkime ką reiškia tokie ženklai ir kokiais atvejais jie galioja. 

Kas naudoja šiuos kelio ženklus?

Tokius neįprastus kelio ženklus naudoja karinę techniką valdantys asmenys.

Kodėl ir kur jie statomi?

Tokie ženklai įrengiami ruošiantis tarptautinėms karinėms pratyboms. 

Geltonieji ženklai su tankų ar kitų karinių mašinų siluetais yra statomi prie tiltų ir tunelių.  Ženklai informuoja vairuotojus, kokia maksimali apkrova leidžiama tiltui arba koks yra tunelio aukštis ir plotis. 

Remdamiesi šiais kelio ženklais kariškiai gali įvertinti, ar pravažiuos kelią.

Kokie būna šie kelio ženklai?

Šie ženklai neįprasti mūsų įprastiems kelio ženklams, nes jie yra geltonos spalvos.

Geltoname kelio ženklo fone greta skaičių būna pavaizduoti tankai ir į juos panašios karinės mašinos, su stilizuotais tankų ir šarvuočių atvaizdais.

Skaičiai informuoja karinės technikos vairuotojus, kokia maksimali apkrova leidžiama tiltui arba koks yra tunelio aukštis ir plotis. 

Pagal šias nuorodas kariai gali nuspręsti, ar konkretų objektą galima pervažiuoti sunkiąja technika.

Ką daryti pamačius tokį kelio ženklą?

Susidūrus su tokiais kelio ženklais reikėtų neišsigąsti ir nepasimesti. Lengvųjų automobilių ir sunkvežimių vairuotojai į šiuos kelio ženklus gali visiškai nekreipti dėmesio. 

Post Navigation