Pasitikrinkite ar teisingai važiuojate žiedinėje sankryžoje
Jei privažiavus žiedinę sankryžą matome, kad tai vienos juostos žiedas, paprastai niekam problemų nekyla jį pravažiuoti. Tačiau jei žiedinėje sankryžoje yra dvi ar daugiau eismo juostų, klaidas dažnai daro net patyrę vairuotojai. Pasitikrinkite kaip iš tiesų reikėtų važiuoti per sankryžas, kuriose eismas vyksta ratu.
Kaip žinoti, ar važiuojate žiedine sankryža?
Kartais pasitaiko kelių susikirtimų, kurie primena žiedinę sankryžą, tačiau iš tiesų žiedine sankryža laikoma tik ta, prie kurios įvažiavimo yra kelio ženklas „Žiedinė sankryža“ (KET 111) arba „Eismas ratu“ (KET 410). Tik jose reikia judėti ratu ir laikytis atitinkamų taisyklių.
Pavyzdžiui Birželio 23-iosios g. žiedas Kaune. Jis primena, ne apvalų žiedą, o kiaušinį. Bet jis laikomas žiedu, kadangi yra pažymėtas ženklais „Eismas ratu“ (KET 410).
Ar reikia praleisti žiede judančius automobilius?
Esame įpratę, kad kelias žiedinėje sankryžoje yra pagrindinis, todėl įvažiuodami į žiedą turime praleisti visas juo važiuojančias transporto priemones. Tačiau tai galioja tik tuomet, kai prie žiedinės sankryžos yra kelio ženklas „Duoti kelią“:
Kitu atveju vadovaujamasi dešinės pusės taisykle. Tai yra, kelią turi duoti tas, kas turi kliūtį iš dešinės pusės. Taigi, jei stovite prie įvažiavimo į tokią sankryžą ir ja važiuoja automobilis, pirmenybę turite jūs, nes tik jūs neturite kliūties iš dešinės pusės.
Kaip turite važiuoti žiedine sankryža?
Įvažiuoti į sankryžą reikia ta eismo juosta, iš kurios galite pasirinkti reikiamą išvažiavimą. Tai paprastai nurodoma prieš žiedinę sankryžą nurodytame kelio ženkle. Pavyzdžiui, jei iš pirmos juostos leidžiama išvažiuoti į pirmą ir į antrą išvažiavimą, o mums reikia į pirmą, turime važiuoti šia juosta.
Jei prieš sankryžą nenurodyta, iš kurios juostos į kurį išvažiavimą pateksime, išvažiuojant iš pirmos juostos, reikėtų įvažiuoti į pirmą juostą kelyje, iš antros juostos – į antrą ir taip toliau.
Jei prieš žiedinę sankryžą yra ženklas “Duoti kelią”, įvažiuodami į ją, privalote praleisti transporto priemones, esančias žiedinėje sankryžoje.
Jei prieš žiedinę sankryžą nėra pirmumo ženklų, įvažiuodami į ją turite pirmenybę (nes ja važiuojančioms transporto priemonėms esate kliūtis iš dešinės). Važiuodami tokia sankryža privalote laikytis dešinės pusės taisyklės: įleisti į žiedinę sankryžą visas iš dešinės įvažiuojančias transporto priemones.
Ar reikia rodyti posūkio signalą?
- Ne, jei įvažiuojate į žiedinę sankryžą.
- Taip, jei išvažiuojate iš žiedinės sankryžos.
- Taip, jei sankryžoje ar prieš ją persirikiuojate į kitą eismo juostą.
Naujo tipo žiedinės sankryžos
Miestuose atsiranda vis daugiau naujo tipo žiedinių sankryžų, kuriose iš pirmos juostos galima važiuoti ne tik į pirmą, bet ir į antrą išvažiavimą. Tuo tarpu iš antros juostos paprastai draudžiama važiuoti į pirmą išvažiavimą.
2017 m. Kaune įrengta pirmoji turbožiedinė sankryža, kurioje eismas vyksta dar greičiau ir saugiau. Šiuo metu tokių sankryžų galite sutikti ir kituose miestuose, pavyzdžiui: Trakuose, Vilniuje. Greitu metu planuojama turbožiedinė sankryža ir Telšiuose.
Turbožiedinės sankryžos yra saugesnės nei dviejų eismo juostų žiedinės sankryžos, kadangi jų važiuojamojoje dalyje nereikia persirikiuoti.
O ar žinote kaip praktiškai pritaikyti teorines žinias?
Pabandykite atsakyti, o paskui pasitikrinkite atsakymus:
- Esate raudonas automobilis, kaip važiuosite? Ar turite praleisti mėlyno automobilio vairuotoją?
2. Esate raudonas automobilis, kaip važiuosite? Ar turite praleisti mėlyno automobilio vairuotoją?
3. Esate žalias automobilis, kaip važiuosite? Ar turite praleisti motociklo vairuotoją?
Anonimas
O iš kur mėlynas automobilis , abiejuose paveikslėliuose, mtociklas, trečiame paveiksliuke, iš kur jie gali žinoti, kokie ženklai man kabo , artėjančiam prie žiedo ? Ir kaip jiems elgtis , jų nematant ?
Agnė
Kelio ženklą reiktų atpažinti ir vizualiai. Kai kurie ženklai turi specialią formą, pavyzdžiui: kelio ženklai „Pagrindinis kelias“, „Duoti kelią“, „Stop“ yra specifinės formos – jie yra pirmumo ženklai, nurodantys vairuotojui važiavimo per nereguliuojamas sankryžas pirmenybę. Net ir nematant koks tai ženklas, pagal šių ženklų formą jų reikšmė yra akivaizdi. Taip pat prieš kiekvieną žiedą visada yra pastatytas kelio ženklas „Eismas ratu“ arba „Žiedinė sankryža“.