Ką daryti įvykus eismo įvykiui?

Ką daryti įvykus eismo įvykiui? Kada būtina kviesti policiją, o kada galima išsiskirstyti tik surašius bei pasirašius eismo įvykio deklaraciją? Ką daryti, jei yra nukentėjusių žmonių?

Ką daryti įvykus eismo įvykiui?

Kas yra eismo įvykis?

Eismo įvykis, tai įvykis kelyje, viešoje arba privačioje teritorijoje, kai judant transporto priemonei žūsta ar sužeidžiami žmonės, sugadinama ar apgadinama bent viena transporto priemonė, krovinys, kelias, jo statiniai ar bet koks kitas įvykio vietoje esantis turtas.

Eismo įvykius galėtume skirstyti į lengvus, sunkius ir mirtinus:

 • Lengvi eismo įvykiai būtų tie, kuriuose nenukenčia jokie eismo dalyviai. Kaip pavyzdys, tai lengvos automobilių avarijos, automobilio atsitrenkimas į šalia esančius objektus ir pan.
 • Sunkūs eismo įvykiai būtų tie, kuriuose nukenčia arba gali nukentėti eismo dalyviai. Pavyzdžiui lengvai ar sunkiai sužalojami eismo dalyviai (pėstieji, keleiviai, vairuotojai). Ar matoma, kad gali užsidegti ar jau dega transporto priemonė.
 • Mirtini eismo įvykiai būtų tie, kuriuose neišgyvena eismo dalyviai (pėstysis (-ieji), keleivis (-iai), vairuotojas (-ai)).

Atsitikus eismo įvykiui įvertinkite, koks tai yra eismo įvykis ir pažiūrėkime, kokius žingsnius reiktų atlikti įvykus tam tikro sunkumo eismo įvykiui.

Lengvas autoįvykis

Ką daryti įvykus lengvam eismo įvykiui?

 1. Nusiraminkite. Patekus į eismo įvykį svarbiausia nepasimesti.
 2. Apžiūrėkite ar nėra sužeistų.
 3. Jei nėra sužeistų, užtikrinkite eismo ir eismo dalyvių saugumą. Važiuojamosios dalies pusėje reikia pastatyti avarinio sustojimo ženklą prieš transporto priemonių važiavimo kryptį: gyvenvietėse – ne arčiau kaip 25 m atstumu, o ne gyvenvietėse – ne arčiau kaip 50 m atstumu nuo sustojusios transporto priemonės.
 4. Pildykite eismo įvykio deklaraciją: jei sutariate dėl eismo įvykio aplinkybių, eismo įvykio metu nėra žuvusių ar sužalotų asmenų; vairuotojas nekelia įtarimo, jog yra neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų.
 5. Kvieskite policiją, jei: buvo apgadintas turtas, kurio savininko eismo įvykio vietoje nėra; įtariama jog eismo įvykio dalyvis (-iai) yra neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų; nesutariama dėl eismo įvykių aplinkybių.
 6. Jei turite galimybę, prieš patraukiant automobilius iš eismo įvykio vietos, padarykite kelias nuotraukas telefonu. Fotografuoti reikėtų iš keturių skirtingų pusių, kad nuotraukose matytųsi bendras eismo įvykio vaizdas, kelio ženklinimas, sugadintų dalių (žibintų, stiklų ir pan.) liekanos ant kelio, automobilių susidūrimo (kontakto) vieta.
 7. Pasilikite eismo įvykio vietoje iki kol sulauksite policijos ar iki kada baigsite pildyti eismo įvykio deklaracijas.
Ką daryti įvykus sunkiam eismo įvykiui?

Ką daryti įvykus sunkiam eismo įvykiui?

 1. Nusiraminkite. Patekus į eismo įvykį svarbiausia nepasimesti.
 2. Apžiūrėkite kiek yra sužeistų. Jei reikia, suteikite pirmąją medicininę pagalbą ir skambinkite greitajai pagalbai telefonu 112.
 3. Imkitės visų įmanomų priemonių pasekmėms sumažinti. Pavyzdžiui: Jei kiltų gaisras, užtikrinkite, kad jis neišplistų. Jei gali susižeisti eismo dalyviai, sumažinkite pavojų, kad taip nenutiktų. Jei reikia, nedelsdami praneškite kompetentingai tarnybai pvz., kilus gaisrui – priešgaisrinei saugos tarnybai, esant sužeistiesiems – greitajai pagalbai.
 4. Užtikrinkite eismo ir eismo dalyvių saugumą. Važiuojamosios dalies pusėje reikia pastatyti avarinio sustojimo ženklą prieš transporto priemonių važiavimo kryptį: gyvenvietėse – ne arčiau kaip 25 m atstumu, o ne gyvenvietėse – ne arčiau kaip 50 m atstumu nuo sustojusios transporto priemonės.
 5. Sulaukite policijos, kuri supildys reikiamus dokumentus dėl įvykusio eismo įvykio.
 6. Sulaukite greitosios medicinos pagalbos, kad padėtumėte sužeistiesiems.
 7. Po eismo įvykio būtina nevartoti alkoholinių gėrimų, vaistų, narkotinių ar kitų svaigiųjų medžiagų, iki bus patikrintas neblaivumas ar apsvaigimas arba bus atsisakyta tai atlikti.
 8. Pasilikite eismo įvykio vietoje iki kol išsispręs visos su eismo įvykiu susijusios aplinkybės.
Ką daryti įvykus mirtinam eismo įvykiui?

Ką daryti įvykus mirtinam eismo įvykiui?

 1. Nusiraminkite. Patekus į eismo įvykį svarbiausia nepasimesti.
 2. Apžiūrėkite kiek yra sužeistų. Jei mokate suteikite pirmąją medicininę pagalbą, būtinai skambinkite greitajai pagalbai telefonu 112.
 3. Paskambinus telefonu 112, būtinai kvieskite policiją.
 4. Imkitės visų įmanomų priemonių pasekmėms sumažinti. Pavyzdžiui: Jei kiltų gaisras, užtikrinkite, kad jis neišplistų. Jei gali susižeisti eismo dalyviai, sumažinkite pavojų, kad taip nenutiktų. Jei reikia, nedelsdami praneškite kompetentingai tarnybai pvz., kilus gaisrui – priešgaisrinei saugos tarnybai, esant sužeistiesiems – greitajai pagalbai.
 5. Užtikrinkite eismo ir eismo dalyvių saugumą. Važiuojamosios dalies pusėje reikia pastatyti avarinio sustojimo ženklą prieš transporto priemonių važiavimo kryptį: gyvenvietėse – ne arčiau kaip 25 m atstumu, o ne gyvenvietėse – ne arčiau kaip 50 m atstumu nuo sustojusios transporto priemonės.
 6. Jei esate įvykio liudytojas pasilikite eismo įvykio vietoje iki kol sulauksite policijos.
Kada reikia pildyti eismo įvykio deklaraciją?

Kada reikia pildyti eismo įvykio deklaraciją?

 1. Eismo įvykio metu nėra žuvusių ar sužalotų asmenų;
 2. Eismo įvykio vietoje yra nukentėjusieji asmenys, kai padaryta žala jų turtui;
 3. Vairuotojas nekelia įtarimo, jog yra neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų;
 4. Sutariama dėl eismo įvykio aplinkybių.
Kur pildyti eismo įvykio deklaraciją?

Kur pildyti eismo įvykio deklaraciją?

Modernėjant pasauliui ir elektroninėms priemonėms išstumiant popierinius dokumentus yra sukurta nemokama programėlė pildyti elektroninę eismo įvykio deklaraciją tiesiog telefone. Ji lengvai pasiekiama adresu www.draudimoivykiai.lt

Daugeliui vairuotojų vis dar priimtiniausias popierinis eismo įvykio deklaracijos pildymas. Tokios deklaracijos komplektą sudaro du vienodi blankai, kurie privalo būti identiškai užpildyti. Jei jų neturite, visada galite kreiptis į savo draudimo bendrovę.

Ką daryti po lengvo eismo įvykio ir eismo įvykio deklaracijos supildymo?

Jei įvyko lengvas eismo įvykis ir nėra sužeistų. Prieš patraukiant automobilius iš eismo įvykio vietos, padarykite kelias nuotraukas telefonu. Fotografuoti reikėtų iš keturių skirtingų pusių, kad nuotraukose matytųsi bendras eismo įvykio vaizdas, kelio ženklinimas, sugadintų dalių (žibintų, stiklų ir pan.) liekanos ant kelio, automobilių susidūrimo (kontakto) vieta.

Padarius nuotraukas eismo įvykio deklaraciją galite užpildyti aikštelėje arba kelkraštyje, nesudarydami kliūčių kitiems eismo dalyviams.

Jei įvyko lengvas eismo įvykis, kur nebuvo kviesta policija, o tik supildyta eismo įvykio deklaracija, reikia per 3 darbo dienas užregistruoti įvykį draudimo įmonėje.

Jei jūsų draudime yra papildomos teikiamos paslaugos, jų prireikus galite susisiekti su draudimo bendrove ir jomis pasinaudoti, pavyzdžiui: techninės pagalbos paslauga.

Kaip taisyklingai pildyti kelių eismo įvykio deklaraciją?

Daugiau pamokoje

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.