Saugaus eismo keliais įstatymo ir „Regitros“ pakeitimai nuo 2024-07-01

Nuo 2024 m. liepos 1 d. vairuotojų laukia Saugaus eismo keliais įstatymo pakeitimai, taip pat pakeitimai susiję su „Regitra“ ir jos paslaugomis.

Saugaus eismo keliais įstatymo ir „Regitros“ pakeitimai nuo 2024-07-01

Kokie laukia pakeitimai nuo 2024 m. liepos 1 d?

 1. Saugaus eismo keliais įstatymo pakeitimai.
 2. „Regitra“ keičia juridinį statusą.
 3. Vairuotojo kvalifikacijos kortelių išdavimas „Regitroje“.
 4. Ilginamas vairuotojo pažymėjimo gaminimas.
 5. Atnaujinama automobilio registracijos liudijimo forma.
 6. Keičiasi galingųjų keturračių registracijos liudijimas.
Saugaus eismo keliais įstatymo pakeitimai

Saugaus eismo keliais įstatymo pakeitimai

Naujieji Saugaus eismo keliais įstatymo pasikeitimai šį kartą didelės įtakos vairuotojams nedarys.

Svarbiausi pakeitimai kuriuos svarbu žinoti:

 1. Pakeistas „Regitros“ statusas, dėl kurio pakoreguoti įstatymo straipsnių punktai.
 2. Nuo 2024 m. liepos 1 d. eismo įvykių informacinės sistemos valdytoja tampa Susisiekimo ministerija.
 3. Asmeniui, iš kurio pagal įstatymus teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta už tai, kad jis padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik pasibaigus šios teisės atėmimo laikui, Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka po medicininės ir švietėjiškos atestacijos, baigus vairavimo esant neblaiviam prevencijos programą, papildomą vairuotojų mokymą ir perlaikius vairavimo egzaminą. Reikalavimas baigti vairavimo esant neblaiviam prevencijos programą netaikomas, jeigu asmeniui nepaskirta administracinio poveikio priemonė – draudimas vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai. Reikalavimas perlaikyti vairavimo egzaminą netaikomas, jeigu dėl šioje dalyje nurodyto teisės pažeidimo padarymo teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta trumpesniam negu vieni metai laikui.

Visus pakeitimus galite rasti čia.

„Regitra“ keičia juridinį statusą

„Regitra“ keičia juridinį statusą

Valstybės įmonė „Regitra“, 2024 m. birželio 7 d. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro įsakymu yra pertvarkoma į akcinę bendrovę „Regitra“.

Nuo 2024 m. liepos 1 d. keičiasi „Regitros“ juridinis statusas iš Valstybinė įstaiga „Regitra“ į akcinė bendrovė „Regitra“.

Daugiau informacijos čia.

Vairuotojo kvalifikacijos kortelių išdavimas „Regitroje“

Vairuotojo kvalifikacijos kortelių išdavimas „Regitroje“

Vairuotojo kvalifikacijos kortelė – dokumentas, kuriame nurodomas suderintas Europos Sąjungos kodas (95), jeigu nėra galimybės jo įrašyti vairuotojo pažymėjime, patvirtinantis turimą C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų motorinių transporto priemonių, jų junginių su priekabomis vairuotojų kvalifikaciją vežti krovinius ar keleivius komerciniais tikslais.

Nuo 2024 m. liepos 1 d. „Regitra“ pradės teikti naują paslaugą – išdavinėti vairuotojo kvalifikacijos korteles.

Vairuotojo kvalifikacijos kortelė išduodama vairuotojams, kurie užsiima komerciniu keleivių ar krovinių vežimu, turintiems C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų motorinių transporto priemonių, jų junginių su priekabomis vairuotojų kvalifikaciją vežti krovinius ar keleivius komerciniais tikslais, jeigu nėra galimybės suderinto Europos Sąjungos kodo (95) įrašyti vairuotojo pažymėjime.

Kitaip tariant, šios kortelės bus išduodamos daugiausiai vairuotojams iš trečiųjų šalių arba asmenims, kurie nėra nuolatiniai Lietuvos gyventojai.

Kaip užsakyti vairuotojo kvalifikacijos kortelę? 

Prieš užsakant vairuotojo kvalifikacijos kortelę, vairuotojas turėtų būti baigęs profesinius mokymus Lietuvoje ir gavęs atitinkamą dokumentą. Juos išduoda licenciją užsiimti tokio pobūdžio mokymo veikla turinčios mokymo įstaigos, o informacija apie baigtus mokymus „Regitrai“ bus perduota automatiškai. 

Dėl vairuotojo kvalifikacijos kortelės užsakymo asmuo turėtų atvykti į jam patogų „Regitros” padalinį, kuriame yra išduodami vairuotojo pažymėjimai.

Vizitui padalinyje galima užsiregistruoti iš anksto ir taip taupyti savo laiką. Vizitui padalinyje užsiregistruoti galima ir informacijos telefonu: +370 700 55151, o skambinant iš užsienio +370 5 210 5164.

„Regitroje“ reikės pateikti šiuos dokumentus: 

 • galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (gali būti ir užsienio valstybės piliečio pasas ar jį atitinkantis kelionės dokumentas, skirtas vykti į užsienio valstybę bei pripažintas Lietuvos Respublikoje); 
 • galiojantį užsienio valstybėje išduotą vairuotojo pažymėjimą; 
 • galiojantį tarptautinį vairuotojo pažymėjimą, jei nacionalinis vairuotojo pažymėjimas neatitinka Ženevos ar Vienos konvencijų reikalavimų. 

Papildomai „Regitros“ padalinyje reikės nusifotografuoti ir pateikti parašo pavyzdį.

Vairuotojo kvalifikacijos kortelė bus pagaminta per 15 darbo dienų, kortelės kaina – 17,33 Eur.

Daugiau informacijos galite rasti „Regitros“ puslapyje.

Ilginamas vairuotojo pažymėjimo gaminimas

Ilginamas vairuotojo pažymėjimo gaminimas

Dėl „Regitroje“ atsirandančios naujos paslaugos „Vairuotojo kvalifikacinių kortelių išdavimo“ vairuotojų pažymėjimo išdavimo laikotarpis nuo liepos 1 d. pasikeis. Nuo šiol vairuotojo pažymėjimo gali tekti laukti ne 10 darbo dienų, kaip buvo iki šiol, bet 15 darbo dienų.

Jeigu asmenys norės užsisakyti vairuotojo pažymėjimą, kurio gamyba užtruks iki 15 dienų, tai jiems kainuos 14,19 euro, skubos tvarka per 1 darbo dieną – 37,36 euro, o per 3 darbo dienas – 22,88 euro.

Atnaujinama automobilio registracijos liudijimo forma

Atnaujinama automobilio registracijos liudijimo forma

Nuo šių metų liepos 1 dienos vairuotojams bus išduodami atnaujinti transporto priemonių registracijos liudijimai.

Atnaujintame registracijos liudijime:

 • atsiras Lietuvos herbas – Vytis, kuris nuo praėjusių metų spalio yra integruotas ir į transporto priemonių registracijos numerio ženklus.
 • nebeliks keleto neaktualių ir perteklinių duomenų, pavyzdžiui: valdytojo / savininko įmonės kodo, variklio vardinio sūkių skaičiaus, taip pat informacijos, kad transporto priemonė varoma hibridine pavara – ši informacija bus nurodoma prie degalų tipo.
 • liudijime pateikti duomenys bus išdėstyti patogiau, atsižvelgiant į jų aktualumą (viršutinėje dalyje, bus nurodomas valstybinis registracijos numeris, identifikavimo numeris ir valdytojo duomenys. Vidurinėje dalyje bus nurodomi transporto priemonės techniniai duomenys. Apatinė registracijos liudijimo dalis bus skirta savininko, kai jis nėra transporto priemonės valdytojas, duomenims ir papildomai informacijai) bei kt.
 • keičiantis „Regitros“ juridiniam statusui, bus pakeistas liudijimą išduodančios institucijos pavadinimas – akcinė bendrovė „Regitra“.
 • Atnaujinto liudijimo spalva bus šiek tiek šviesesnė nei senojo, o formatas išliks toks pat – 210×105 mm.

Senojo pavyzdžio registracijos liudijimai liks galioti ir toliau – klientams jų keisti nereikės, o kaina nesikeis.

Kaip nurodo „Regitra“, senojo tipo registracijos liudijimų keisti nereikės, tačiau, jei asmuo to pageidaus, savąjį pames ar sugadins – jį bus galima užsisakyti internetu.

Naujo pavyzdžio registracijos liudijimo išdavimo kaina liks kaip ir iki šiol – 11,30 Eur., o užsakant internetu, yra taikoma 20 proc. nuolaida, todėl jis kainuoja – 9,04 Eur.

Keičiasi ir galingųjų keturračių registracijos liudijimas

Nuo liepos 1 dienos taip pat keičiasi ir galingųjų keturračių registracijos liudijimas. Pasak „Regitros“, jis bus spausdinamas ant balto A4 formato lapo.

Naujos formos registracijos liudijimas kainuos 8,98 euro.

Senojo pavyzdžio galingųjų keturračių registracijos liudijimas galios ir toliau, tad jo keisti nereikės.

Svarbu pastebėti, jog užsakyti naująjį ar atnaujinti turimą senojo pavyzdžio registracijos liudijimą galingiesiems keturračiams bus galima tik „Regitros“ padaliniuose.

Saugaus eismo keliais įstatymas

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.