VĮ „Regitra“ numatomi pokyčiai

Nuo 2021 m. gruodžio 28 d. yra keičiama internetinės registracijos į vairavimo egzaminus tvarka. Taip pat atsisakant laikyti praktikos vairavimo egzaminą, galima jį bus laikyti ne anksčiau kaip po 30 dienų.

„Regitroje“ keičiama internetinės registracijos į vairavimo egzaminus tvarka

Vienas populiariausių registracijų į vairavimo egzaminus yra internetu. Iki šiol internetu registruotis buvo galima pasinaudojant prisijungimu per e. valdžios vartus arba sistemoje nurodžius tik savo asmens duomenis (vardą, pavardę, asmens kodą). Tačiau nuo gruodžio 28 dienos atsisakoma pastarojo būdo, taip paliekant registraciją tik per e. valdžios vartus.

Jungiantis per e. valdžios vartus galima atlikti daugiau veiksmų

Jungiantis per e. valdžios vartus galima atlikti gerokai daugiau veiksmų, nei jungiantis su asmens duomenimis. Prisijungus per e. valdžios vartus galima ne tik užsiregistruoti į egzaminą ar jį atšaukti, bet ir neribotą kiekį kartų pakeisti egzamino datą ir laiką, peržiūrėti grafikus bei laikytų egzaminų informaciją.

Atsisakyta prisijungimo su asmens duomenimis dėl duomenų apsaugos

Prisijungimo su asmens duomenimis yra atsisakoma ilgai stebėjus socialiniuose tinkluose egzistuojančias grupes, kuriose už papildomą mokestį siūloma surasti egzamino vietas, taip dirbtinai jas užimant ir vėliau perpardavinėjant. Šiomis paslaugomis pasinaudoję būsimi vairuotojai ne tik sumoka pinigus už paslaugą, kuri jiems priklauso ir yra prieinama nemokamai, bet ir atskleidžia savo asmens duomenis nepažįstamiems asmenims, o tokia informacija sukčiai gali pasinaudoti nesąžiningiems tikslams. Taip pat tokiu būdu nukenčia kiti sąžiningi vairuotojai, kurie registruojasi į egzaminus patys.

Šios naujovės įgyvendinamos norint apsaugoti klientų duomenis bei siekiant užtikrinti, jog visi turėtų vienodas sąlygas ir galimybes pasinaudoti internetine registracija.

Kiti būdai registruotis į vairavimo egzaminus

Neturintys galimybės užsiregistruoti į egzaminus internetu per e. valdžios vartus, gali tai padaryti tiesiog paskambinus Informacijos centro telefonu 8 700 55151. Svarbu žinoti, kad norint telefonu atšaukti registraciją ar užsiregistruoti į praktikos egzaminą, papildomai būtina prisiminti savo prašymo numerį.

Taip pat yra galimybė užsiregistruoti į vairavimo egzaminus atvykus į „Regitros“ padalinį. Atvykstant būtina turėti asmens dokumentą.

Atsisakant laikyti praktikos vairavimo egzaminą, galima jį bus laikyti ne anksčiau kaip po 30 dienų

Dauguma žino, kad būsimi vairuotojai, kurie sukčiavo per teorijos egzaminą (naudojosi neleistina garso ir vaizdo perdavimo įranga bei kt.), pakartotinai laikyti egzaminą gali tik po metų. Tokia pati tvarka nuo šiol bus taikoma ir praktikos egzaminuose. Tokios sankcijos bus taikomos tokiems atvejams, kai bandoma egzaminą laikyti už kitą asmenį.

Jei atvykus laikyti egzaminą asmenys atsisako tai daryti dėl asmeninių ar kitų motyvų, tokiais atvejais egzaminų laikas lieka neišnaudotas ir įmonės resursai naudojami neefektyviai. Dėl šių priežasčių nuspręsta tokiems asmenims pakartotinai leisti laikyti egzaminą ne anksčiau kaip po 30 dienų.

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.