Kodėl reikia plauti automobilį žiemą?

Prasidėjus šaltajam metų sezonui, vairuotojams vertėtų žinoti keletą naudingų patarimų apie automobilio plovimą žiemą.

Kodėl reikia plauti automobilį žiemą?

Vairuotojai kartais dvejoja, ar žiemą verta plauti automobilį. Juk vos išvažiavus pasivažinėti automobilis vėl aptaškomas ir tampa purvinas. Bet reikia nepamiršti, kad švarus automobilis ne tik geriau atrodo, bet ir yra apsaugojamas nuo kenksmingo druskos tirpalo, kuris skatina koroziją ir palaipsniui gadina kėbulą.

Kaip ir kur geriau plauti automobilį?

Kodėl reikia plauti automobilį žiemą?

Mūsų kelininkai gatvėms negaili druskų, kurios sukelia koroziją. Žiemą reguliariai plaunant automobilį, mažinamas druskų poveikis kėbului. Taip išlaikoma automobilio prekinė išvaizda ir nereikia tiek daug investuoti į jo tvarkymą pavasarį. Rūdims patinka drėgmė ir šiluma. Jei norėdamas gerų ketinimų, druskomis aptaškytą mašiną paliksite šiltame garaže, rūdys tuo tik apsidžiaugs.

Būtų labai gerai, jeigu automobilį žiemą plautumėte 1 kartą per savaitę, arba 1 kartą per 2 savaites, bet ne mažiau kaip kartą per mėnesį. Nuplovus automobilį, svarbu padengti jį vašku. Vaškas užpildo poras ir neleidžia taip greitai prikibti druskoms, automobilį mažiau veikia korozija, jį reikia rečiau plauti.

Kaip ir kur geriau plauti automobilį?

Vieniems vairuotojams labiau patinka automatinis automobilio plovimas, kiti taupo ir plauna savo kieme, dar kitiems patogiausiais variantas pačiam plauti savo automobilį savitarnos plovyklose.

Kad ir koks būtų pasirinktas variantas yra keletas dalykų, kuriuos būtina atsiminti: 

  • Automobilio plovimas žiemą neturėtų tapti spontanišku nuotykiu. Jam reikia pasiruošti, t. y. iš anksto pasirūpinti šilta apranga ir avalyne. Juk nesinorėtų po automobilio plovimo susirgti.
  • Reikia prisiminti, kad plaunant automobilį, vandens patenka ant ratų ir stabdžių diskų – dėl to žiemą gali apšalti stabdžių kaladėlės. Prieš išvažiuodami iš plovyklos, būtinai turite kelis kartus nuspausti stabdžių pedalą, kad ledas, padengęs kaladėles, suaižėtų. Priešingu atveju automobilis gali laiku nesustoti ir sukelti avariją.
  • Saugiausias automobilio plovimas, tai plovimas su vandens srove, kuri nuplauna nešvarumus. Šepečiai neretai gali subraižyti nešvarumais kėbulą, ypač jei jis pasidengęs ledu. Jei naudojate plovimui šepetį, naudokite tik minkštais šereliais.
  • Žiemos metu rekomenduojama plauti automobilį su užkurtu varikliu. Paaukosite 30–50 mililitrų kuro, užtat iš vidaus sklindanti šiluma neleis užšalti sudrėkusioms durų tarpinėms, šildys kėbulą, kokybiškiau nuplausite automobilį, nes ant šilto automobilio greičiau suveiks cheminės priemonės.
  • Po plovimo vertėtų padengti automobilį vašku. Jis padės rytais nuo langų lengviau pašalinti ledo sluoksnį, sumažinti druskų poveikį, taip pat automobilį reikės rečiau plauti, kadangi kėbulo dažų poros bus užpildytos vašku.
  • Jeigu automobilio kėbulas, stiklai aptraukti ledu, pirmiausia naudokite skalavimo aukštu slėgiu programą, automobilį sudrėkinkite ir tik po to padenkite jį putomis. To nepadarius, putas pūsite ant ledo, o ne ant kėbulo, taip bus sunkiau pašalinti nešvarumus ir automobilis bus nuplautas nekokybiškai ir teks kartoti viską iš naujo.
  • Nuplovus automobilį žiemos metu, idealiausia važiuoti tiesiai į šiltą garažą. Jeigu tokios galimybės neturite, po plovimo reikėtų automobiliu pasivažinėti apie 10–15 minučių. Nuo oro srauto jis pradžius. Automobiliui judant ir šylant iš vidaus, pasišalins tarpduriuose ir ant durų sandarinimo tarpinių užsilikęs vanduo.
  • Nuplovus automobilį ir pastačius jį į saugią vietą, patartina išjungti variklį ir pradaryti duris, bagažinę, kuro bako dangtelį ir taip palaikyti apie 5–10 minučių. Drėgmė, veikiant šalčiui, automobilio viduje, tarpduriuose ir sandarinimo tarpinėse virs ledu, o kai uždarysite dureles, bagažinę, ledas suaižės ir neturės galimybės užšalti.
  • Jei turite galimybę, pretenzingas automobilio vietas galima prapūsti suspausto oro srove, taip jos žiemos metu neužšals.
  • Žiemą, visas gumas aplink duris, degalų bakelio dangtelį, būtina apdoroti su specialia priemone, norint išvengti užšalimo. Tai yra svarbu ir plaunant automobilį, nes vanduo kaupiasi šiuose grioveliuose ir prie žemos temperatūros gali sušalti.
Kokioje temperatūroje nepatariama plauti automobilio žiemą?

Kokioje temperatūroje nepatariama plauti automobilio žiemą?

Lauko savitarnos plovykloms techninės galimybės leidžia dirbti, esant iki –22 °C.
Tokiose plovyklose patariama lankytis tuomet, kai temperatūra lauke nenukrenta žemiau –5 °C. Jeigu temperatūra žemesnė nei –10 °C, apie naudojimąsi savitarnos plovyklomis reikėtų labai gerai pagalvoti.

Jeigu temperatūra žemesnė nei –10 °C ar –15 °C, automobilių plauti apskritai niekur nerekomenduojama.

Post Navigation