Ką daryti apgadinus kelio ženklą?
Kaip elgtumėtės eismo įvykio metu apgadinus kelio ženklą? Į ką reikėtų kreiptis atsitikus tokiam įvykiui? Kodėl bėgti iš įvykio vietos nepatartina?
Buvo slidi danga, gal per daug spindėjo nuo saulės kelias, o gal norėjote išvengti susidūrimo ir atsitrenkėte į kelio ženklą, šviesoforą ar kelio atitvarą? Ką darytumėte jį apgadinus ar sugadinus? Bandytume savo jėgomis jį sutvarkyti, ar bėgtumėte iš įvykio vietos?
Jei planuotumėte numoti ranka ir važiuoti toliau, tai nebūtų teisingas atsakymas, nes už visus padarytus nuostolius visgi reikia sumokėti.
Dėl ko neverta bėgti iš įvykio vietos?
Pagrindinės priežastys, dėl kurių neverta bėgti iš įvykio vietos:
- Aplink gali būti vaizdo kamerų.
- Kiti vairuotojai gali būti su vaizdo registratoriumi.
- Eismo įvykio liudytojai gali paskambinti policijai.
- Pabėgus iš įvykio vietos gresia didžiulės baudos net su teisės vairuoti transporto priemonės atėmimu.
Apgadinus kokį nors kelio elementą, pasitraukti iš eismo įvykio vietos vairuotojui tikrai neapsimoka, nes tam yra civilinės atsakomybės draudimas, kurio lėšomis apmokama kelio savininkui padaryta žala.
Ką daryti jei įvykus eismo įvykiui apgadinote kelio ženklą?
Įvykus eismo įvykiui, vairuotojas per bendrąjį pagalbos telefoną turėtų išsikviesti kelių policijos pareigūnus, kurie užfiksuos eismo įvykį ir sugadintus kelio elementus. Taip pat galima kviestis kelininkus ir užpildyti deklaraciją nekviečiant kelių policijos.
Užfiksavus įvykį vairuotojui nebūtų paskirta bauda.
Svarbiausia yra nepasišalinti iš įvykio vietos niekam apie tai nepranešus, nes tai gali brangiai kainuoti.
Kokie veiksmai vyksta po įvykio ?
Atsitrenkus į kelio ženklą, šviesoforą ar atitvarą, turite:
- Pasirūpinti savo ir kitų žmonių saugumu, nusiraminti ir, esant būtinybei, apsaugoti eismo įvykio vietą, t.y. pastatyti įspėjamuosius ženklus, aptverti.
- Paskambinti numeriu 112 ir paaiškinti situaciją.
- Atvažiavus policijai jie sutvarkys visus reikiamus dokumentus.
- Jei jie atvažiuoti negalės, atsiųs atsakingus asmenis iš „Kelių priežiūros“ tarnybos, kurie užpildys deklaraciją.
- Tada galėsite išvažiuoti.
Suniokojus kelio ženklą, atitvarą, šviesoforą, įvažiavus į automobilį be vairuotojo, būtina kviesti policiją.
Jei įvažiavote į kelio ženklą, šviesoforą ir neiškvietėte policijos bei neregistravote įvykio, būsite apkaltintas pasišalinimu iš įvykio vietos. Todėl rekomenduojama niekuomet neišvažiuoti iš įvykio vietos, net ir palikus kontaktus už valytuvo, kaip kartais elgiasi vairuotojai, nes tai gresia išties dideliais nemalonumais.
Geriau truputį palaukti, kol atvyks atsakingos institucijos ir viską sutvarkys, kad nebūtų traktuojama kaip pabėgimas iš įvykio vietos.
Pabėgusiems iš įvykio vietos vairuotojams skiriamos tūkstantinės baudos
Administracinių nusižengimų kodekso 462 straipsnis nusako, kad pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, kai padaryta žala neviršija 564,9 Eur, užtraukia baudą vairuotojams nuo 600 iki 850 Eur. Šiuo atveju vairuotojams gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 metų, o neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – bauda nuo 850 iki 1,5 tūkst. Eur ir gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.
Tuo metu pasitraukimas iš eismo įvykio, kai padaryta žala viršija 564,9 Eur, užtraukia baudą vairuotojams nuo 850 iki 1,5 tūkst. Eur. Šiuo atveju vairuotojams gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 metų, o neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo 1,5 iki 2 tūkst. Eur ir gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.
Sukėlus techninį autoįvykį vairuotojui už tam tikrą eismo taisyklių pažeidimą dažniausiai skiriama bauda, tačiau ji nėra didelė.
Ką daro draudimo bendrovės?
Gavus deklaraciją kelio savininkas paskaičiuoja padarytą žalą. Kadangi kaltininkas yra žinomas, kreipiamasi į kaltininko draudimo bendrovę, kurioje jis yra apsidraudęs privalomuoju transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimu.
Draudimo bendrovei pateikiama pretenzija dėl žalos atlyginimo, ženklų ar kitų sugadintų kelio elementų atstatymo sąmata, eismo įvykio vietos nuotraukos, pažyma iš policijos.