Ką reikia žinoti apie eismo tvarką greitėjimo ir lėtėjimo juostose

Nuo 2022 m. sausio 1 d. Lietuvoje keičiantis daliai Kelių eismo taisyklių, daug diskusijų kyla dėl to kaip reiks važiuoti greitėjimo ir lėtėjimo juostomis.

Nuo Naujųjų metų įsigaliojusiais KET pakeitimais aiškiau reglamentuojamos dvi eismo situacijos, kurios susidaro norint įvažiuoti į bendrą greitėjimo ir lėtėjimo juostą arba išvažiuoti iš jos.

KET punktas

KET 112 p. Jeigu yra greitėjimo juosta, skirta įvažiuoti į kelią, vairuotojas privalo važiuoti ja ir įsilieti į transporto srautą (persirikiuoti į gretimą eismo juostą), duodamas kelią juo važiuojančioms arba į lėtėjimo juostą persirikiuojančioms transporto priemonėms.

Kaip važiuoti pagal pakeistą KET punktą?

Pagal punkto pakeitimą, greitėjimo juosta važiuojantis ir į transporto srautą ketinantis įsilieti (persirikiuoti)  vairuotojas privalo duoti kelią transporto srautu važiuojančiai transporto priemonei (1 situacija) arba į lėtėjimo juostą persirikiuojančiai transporto priemonei (2 situacija).

Jei greitėjimo juosta važiuojančios transporto priemonės vairuotojas tęsia judėjimą ta pačia eismo juosta tiesiai (iš greitėjimo juostos į lėtėjimo juostą) ir neketina persirikiuoti į gretimą eismo juostą (įsilieti į transporto srautą), tokioje situacijoje kelią turi duoti iš kelio išvažiuojantis ir į lėtėjimo juostą besirikiuojantis transporto priemonės vairuotojas (3 situacija).

Daugiau apie KET pakeitimus čia.

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.