Kada ir kam leidžiama važiuoti A, A+, 4+, elektromobilių juosta?

Atnaujintuose miesto keliuose vis dažniau galime pamatyti visuomeniniam transportui skirtų A juostų. Nuo 2022 m. birželio 1 d. laukia daug KET pakeitimų. Vienas iš jų dėl važiavimo A juosta. Kaip ir kas galės jomis važiuoti nuo birželio 1 d.?

Kada ir kam leidžiama važiuoti A juosta?

Patogesnis ir greitesnis viešojo transporto eismas

Ilgesnės A juostos padeda viešajam transportui greičiau pasiekti kelionės tikslą, kartu sutrumpinti didelės dalies jomis važiuojančių asmenų kelionės laiką. Tai leidžia miestiečiams drąsiau rinktis viešąjį transportą ar kombinuoti keletą skirtingų kelionės būdų, mažinti neigiamą transporto taršos poveikį aplinkai ir gyvenimo kokybei, tai yra – didinti eismo saugumą, gerinti miesto ekologinę būklę.

Viešojo transporto eismo juostos įrengiamos vertinant daug rodiklių: keleivių srautus, kelionės trukmę ir viešojo transporto greitį, esamų A juostų tinklo nuoseklumą, realų viešojo transporto judėjimą, taip pat ir įtaką bendrai susisiekimo sistemai, jos pralaidumui.

Įrengiamų A juostų tikslas yra gerinti kokybinį kelionių viešuoju transportu lygį mieste, kartu siekiant trumpinti ir kelionės trukmę, sudaryti kuo patogesnes sąlygas keleiviams judėti darniau.

A juostomis kelionės viešuoju transportu yra apie 10 proc. greitesnės. Tokiomis juostomis važiuojančiam viešajam transportui vėlavimai sumažėja maždaug du kartus, o autobusų greitis padidėja vidutiniškai 10–30 procentų.

Nuo 2022 m. birželio 1 d. KET bus išskirtos 2 tipų maršrutiniam transportui skirtos eismo juostos, žymimos raide A arba simboliu A+

Maršrutiniam transportui skirtos eismo juostos, žymimos raide A arba simboliu A+
  • Raide A bus žymimos eismo juostos, kuriomis gali važiuoti tik maršrutinis transportas;
  • Simboliu A+ bus žymimos eismo juostos, kuriomis, be maršrutinio transporto, galėtų važiuoti dviračiai, mopedai ir lengvieji keturračiai, automobiliai, pažymėti skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ (kuriuose važiuoja neįgalieji į (iš) švietimo įstaigą (-os) ar į (iš) neįgaliųjų dienos užimtumo centrą (-o) (jeigu važiavimo maršrutas suderintas su kelio savininku) ir kitos transporto priemonės, kurioms suteikta tokia teisė: motociklai, lengvieji automobiliai taksi, automobiliai, kuriuose važiuoja 4 ir daugiau eismo dalyvių, elektromobiliai, jeigu eismo juosta pažymėta atitinkamu užrašu / simboliu.

Asmenų, turinčių individualių poreikių, transporto priemonių eismas

Asmenų, turinčių individualių poreikių, transporto priemonių eismas

Pakeitimai nustato, kad kelyje, pažymėtame kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir simboliu „A+“, ne maršrutinėms transporto priemonėms važiuoti šia eismo juosta draudžiama, išskyrus automobilius, pažymėtus skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, kuriuose važiuoja neįgalieji į švietimo įstaigą ar iš jos arba į neįgaliųjų dienos užimtumo centrą ar iš jo, jeigu važiavimo maršrutas suderintas su kelio savininku jo nustatyta tvarka.

Motociklų eismas A+ eismo juosta

Motociklų eismas A+ eismo juosta

Nauju KET nustatytu kelių ženklinimu (motociklo simboliu) kelio savininkų sprendimu bus ženklinamos tos A+ eismo juostos, kuriomis leidžiama važiuoti motociklams.

Kada A juosta galima važiuoti ir lengviesiems automobiliams?

Kada A juosta galima važiuoti ir lengviesiems automobiliams?

Į raide „A“ arba kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ pažymėtą eismo juostą privalote įvažiuoti prieš sukdami į dešinę, jei ši eismo juosta atskirta punktyrine ženklinimo linija (jei atskirta ištisine ženklinimo linija, įvažiuoti į eismo juostą – draudžiama).

Galima įvažiuoti į “A” raide pažymėtą eismo juostą, apvažiuojant sustojusią į kairę sukti transporto priemonę.

Jei jūsų automobilyje važiuoja keturi ar daugiau asmenų, galite važiuoti juosta, kuri pažymėta ženklu „4+“.

Jei jūsų automobilyje važiuoja keturi ar daugiau asmenų, galite važiuoti juosta, kuri pažymėta ženklu „4+“.

Jei vairuojate elektromobilį, galite važiuoti juosta, pažymėta elektromobilių simboliu.

Jei vairuojate elektromobilį, galite važiuoti juosta, pažymėta elektromobilių simboliu.

Taksi automobilių vairuotojai gali važiuoti eismo juosta, kuri yra paženklinta užrašu “Taksi”.

Taksi automobilių vairuotojai gali važiuoti eismo juosta, kuri yra paženklinta užrašu "Taksi".

Maršrutinio transporto eismo juosta gali važiuoti mopedų vairuotojai ir dviratininkai.

Kada ir kam leidžiama važiuoti A, A+, 4+, elektromobilių juosta?

Kokios dviratės transporto priemonės negali važiuoti A juosta?

Galingesnius jėgos agregatus turinčiai dviratei technikai, taip pat visiems triračiams ir keturračiams, važiuoti viešojo transporto juostomis yra draudžiama.

Kokios dviratės transporto priemonės negali važiuoti A juosta?

KET taisyklių punktai nuo 2022 birželio 1 d.

KET 181 p. Kelyje, pažymėtame kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir raide „A“, ne maršrutinėms transporto priemonėms važiuoti šia eismo juosta draudžiama.

181.1. Kelyje, pažymėtame kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir simboliu „A+“, ne maršrutinėms transporto priemonėms važiuoti šia eismo juosta draudžiama, išskyrus:

181.1.1. dviračius, mopedus ir lengvuosius keturračius;

181.1.2. automobilius, pažymėtus skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, kuriuose važiuoja neįgalieji į (iš) švietimo įstaigą (-os) ar į (iš) neįgaliųjų dienos užimtumo centrą (-o), jeigu važiavimo maršrutas suderintas su kelio savininku jo nustatyta tvarka;

181.1.3. lengvuosius automobilius taksi, jeigu eismo juosta pažymėta užrašu „TAKSI“;

181.1.4. automobilius, kuriuose važiuoja 4 ir daugiau eismo dalyvių, jeigu eismo juosta pažymėta simboliu 4+;

181.1.5. elektromobilius, jeigu eismo juosta pažymėta elektromobilio simboliu;

181.1.6. motociklus, jeigu eismo juosta pažymėta motociklo simboliu.

Pažeidėjams nesilaikantiems KET ir važiuojantiems A juosta, tai daryti bus sunkiau

Guminiai borteliai atskiriantys A juostas

Greitesniam viešojo transporto važiavimui yra įrenginėjami guminiai borteliai, atskiriantys A juostas nuo viso transporto priemonių srauto, taip mažinamas KET pažeidėjų skaičius ir viešojo transporto A juostose nesusidaro spūsčių.

Daugiau pamokoje

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.