Kaip išvengti avarijų važiuojant dviračiu?

Suprantant pavojus ir žinodami, kaip išvengti avarijų važiuojant dviračiu, jūs galite ne tik mėgautis aktyviomis laisvalaikio praleidimo akimirkomis, bet ir padidinti savo saugumą kelyje. Kaip reikia išvengti avarijų važiuojant dviračiu?

Kaip išvengti avarijų važiuojant dviračiu?

Kiekviena dviračio kelionė gali būti saugi, jei laikotės Kelių eismo taisyklių ir esate budrūs. Dviračio naudojimas yra ne tik aplinkai draugiškas, bet ir sveikas būdas keliauti. Tačiau jis taip pat turi savo riziką, todėl visada būkite saugūs ir protingi savo kelionėse.

Rekomendacijos saugiam važiavimui kelyje dviračiu

Visų pirma, svarbu suprasti, kad dviračio vairavimas eisme reikalauja ypatingo atsargumo ir dėmesio. Norint išvengti avarijų važiuojant dviračiu, reikėtų laikytis šių rekomendacijų:

 • Būkite matomi: Naudokite priekinį žibintą ir galinį žibintą su mirksinčiu režimu, ypač prastomis oro sąlygomis arba naktį. Neišjunkite šių apšvietimo priemonių net dienos metu, kad pagerintumėte savo matomumą.
 • Saugumas visų pirma: Neišvengiamai laikykitės visų saugos taisyklių, dėvėkite šalmą, liemenę, ir kitą būtiną apsaugos įrangą. Jūsų saugumas yra svarbiausias prioritetas.
 • Būkite budrūs: Visada stebėkite eismo situaciją ir būkite pasiruošę atlikti manevrus. Nuoširdžiai žiūrėkite į aplinką, kad pastebėtumėte potencialius pavojus ir galėtumėte tinkamai reaguoti.
 • Saugus važiuokite kelyje: Stenkitės važiuoti kuo arčiau kelio krašto ir laikykitės Kelių eismo taisyklių. Tai padidins jūsų matomumą ir sumažins riziką susidurti su automobiliais.
 • Komunikacija su kitais dalyviais: Jei esate praleidžiami arba reikia atlikti manevrą, visada rodykite posūkio signalą ranka ir žvilgtelėkite atgal, kad įsitikintumėte, jog aplinkiniai vairuotojai jus pastebėjo.
 • Nepraleiskite taisyklingos dviračio priežiūros: Jūsų dviratis turi būti tinkamai prižiūrimas, įskaitant reguliarią patikrą. Neprižiūrimas dviratis gali būti pavojingas.
 • Mokėkite gerai valdyti dviratį: Gerai ir tinkamai valdomas dviratis leidžia jums lengviau išvengti pavojingų situacijų ir greičiau reaguoti į iškilusias netikėtas situacijas. Visada būkite pasiruošę atlikti staigius stabdymo manevrus.
Dažniausiai pasitaikančios avarinės situacijos važiuojant dviračiu

Dažniausiai pasitaikančios avarinės situacijos važiuojant dviračiu

Įsivaizduokime, kad važiuojate dviračiu ir susiduriate su šiomis potencialiomis avarinėmis situacijomis. Taip pat pažiūrėkime, kaip turėtumėte jų išvengti:

 • Smūgis iš dešinės: Dažniausiai pasitaikanti avarinė situacija, kai automobilis išvažiuoja iš šalia esančios gatvės ar stovėjimo aikštelės. Jums gali grėsti susidūrimas su automobiliu. Galimi du susidūrimo variantai: arba automobilis įvažiuoja į dviratininką, arba dviratininkas atsitrenkia į išvažiavusį automobilį.

Kaip išvengti? Įsijunkite priekinį žibintą, naudokite mirksintį režimą, ir jeigu matote, kad automobilio vairuotojas Jūsų nepastebi, mojuokite ranka. Be to, artėdami prie galimo pavojingumo taško, prilėtinkite ir stenkitės važiuoti kuo arčiau kelio krašto.

 • Netikėtos automobilio durys: Automobilio vairuotojas gali atidaryti duris tiesiai Jūsų kelyje. Pastatęs automobilį vairuotojas lipa iš automobilio nepasižiūrėjęs kas vyksta gatvėje, ir atidaro dureles tiesiai prieš Jus.

Kaip išvengti? Stenkitės prilėtinti prie galimo pavojingo taško. Jeigu yra galimybė (iš paskos nevažiuoja kiti automobiliai), aplenkite savo kliūtį važiuodami kaip įmanoma kairiau.

 • Smūgis perėjoje: Jei važiuojate šaligatviu ir kertate perėją, vairuotojas gali nesitikėti dviratininko perėjoje ir nesuspėti sureaguoti.

Kaip išvengti? Įsijunkite priekinį žibintą, naudokite mirksintį režimą ir, pagal KET reikalavimus, veskitės dviratį per perėją, o ne važiuokite juo. Stenkitės elgtis kaip pėsčiasis, kad būtumėte geriau pastebimas ir prognozuojamas.

 • Važiavimas prieš eismą: Jei važiuojate kairėje kelio pusėje prieš eismą, gresia pavojus, kai automobilis suka į dešinę. Pavyzdžiui, važiuojate kaire kelio puse prieš eismą, o vairuotojas suka į dešinę iš šalia esančios aikštelės, kiemo ar gatvės. Jis nemato Jūsų, nes žiūri kas vyksta kairėje jo pusėje ir visiškai nesitiki ko nors iš dešinės.

Kaip išvengti? Laikykitės dešinės kelio pusės, važiuodami pagal visus KET reikalavimus.

 • Raudonas šviesoforo signalas: Stovėdami šalia automobilio, kuris laukia prie raudono šviesoforo signalo, galite pataikyti į jo akląją zoną ir būti nepastebėti, kai jis pradeda judėti.

Kaip išvengti? Nesustokite ties automobiliu, bet sustokite už jo. Taip būsite matomi visiems vairuotojams. Jei tai nesaugu, stenkitės sustoti priešais automobilį, kad būtumėte geriau pastebėtas.

Lindimas tarp transporto priemonių su dviračiu
 • Lindimas tarp transporto priemonių: Sustojus automobiliui ar ypač didesnei transporto priemonei, kaip viešajam transportui, bandymas jį aplenkti važiuojant dešine kelio puse, t.y. bandant lysti tarp viešojo transporto ir šaligatvio.

Kaip išvengti? Nesustokite aklojoje zonoje, sustokite už transporto priemonės ar viešojo transporto, taip tapsite matomas vairuotojui. Arba galima sustoti labiau į priekį, kad vairuotojas Jus matytų.

Smūgis iš dešinės pusės
 • Smūgis iš dešinės pusės: Jei automobilis aplenkia Jus ir suka į dešinę, gali būti sunku išvengti susidūrimo. Pavyzdžiui, automobilis aplenkia Jus ir suka į dešinę tiesiai prieš Jus, arba į Jus. Automobilio vairuotojas mano, kad važiuoja greičiau nei dviratis, todėl tikisi suspėti atlikti manevrą. Jeigu Jums pavyks staigiai stabdant išvengti susidūrimo, automobilio vairuotojas paprastai nematys savo manevre nieko blogo. Šių susidūrimų labai sudėtinga išvengti.

Kaip išvengti? Užimkite visą juostą, kurią važiuojate, kad trukdytumėte automobiliams aplenkti Jus, ir nesijaudinkite dėl nepatogumų kitiems vairuotojams. Tai yra teisinga elgesio forma, kuri padės išsaugoti Jūsų saugumą. Įsitaisykite atbulinio vaizdo veidrodėlį, ir visada stebėkite situaciją Jums už nugaros, taip galėsite iš anksto įvertinti galimus pavojus.

Užimkite visą juostą, kurią važiuojate
 • Smūgis iš dešinės pusės (kitas variantas): Tokia situacija nutinka kai lenkiate lėtai judantį automobilį iš dešinės. Paprastai tokiu atveju automobilio vairuotojas ruošiasi atlikti manevrą į dešinę: pastatyti automobilį ar artėja prie sankryžos ar įvažiavimo į kurį ruošiasi sukti.

Kaip išvengti? Niekada nelenkite automobilio iš dešinės pusės, o jei tai būtina, stenkitės lenkti iš kairės pusės. Taip pat paviję lėtai judantį automobilį patys prilėtinkite, arba, jei tai yra saugu, lenkite, bet tik iš kairės pusės.

 • Smūgis iš kairės pusės: Jei priešais važiuojantis automobilis suka į kairę, taip pat gali kilti pavojus. Priešais atvažiuojanti automobilis suka į kairę priešais Jus arba į Jus. Situacija labai panaši į „smūgį iš dešinės pusės“.

Kaip išvengti? Įsijunkite priekinį žibintą su mirksinčiu režimu. Matydamas, kad gali kilti tokia situacija, prilėtinkite, kad bet kuriuo metu galėtumėte visiškai sustoti.

Galite atsitrenkti į automobilį galiniu ratu
 • Galinis ratas: Stovėdami šalia automobilio ir staigiai pasukę į kairę, galite atsitrenkti į automobilį galiniu ratu. Pavyzdžiui, Jūs pats netikėtai pasukate į kairę norėdamas apvažiuoti kliūtį pasitaikiusią kelyje. Ir galiniu ratu atsitrenkiate į iš paskos važiuojantį automobilį.

Kaip išvengti? Niekada nesukite į kairę, nepasirinkę saugaus manevro. Naudojant galinį žibintą ir stebint galinio vaizdo veidrodėlį, galite padidinti savo matomumą ir saugumą. Jeigu šalikelėje yra pristatytų automobilių, važiuokite tiesia linija, nevingiuokite į laisvus tarpus tarp jų. Taip pat rodykite posūkio signalą ranka prieš atliekant bet kokį manevrą į kairę.

 • Galinis ratas (kitas variantas): Automobilis gali į Jus įvažiuoti iš galo. Tai rečiausiai pasitaikanti situacija, bet dviratininkas mažai gali padaryti jos prevencijai.

Kaip išvengti? Naudokite galinį žibintą, dėvėkite liemenę ir visada stebėkite situaciją už savęs, kad galėtumėte iš anksto įvertinti galimus pavojus.

Automobilis gali į Jus įvažiuoti iš galo, dėl to reikia rodyti posūkius

Svarbiausia prisiminti, kad jūsų saugumas yra jūsų rankose. Įsitikinkite, kad jūsų dviratis yra tinkamai prižiūrimas, o jūs patys laikotės Kelių eismo taisyklių ir būkite budrūs.

Sėkmingų ir saugių dviračio kelionių jums visiems!

Reikalavimai dviračių vairuotojams

Dviračių ir elektrinių paspirtukų sezonas

Ar privalo dviratininkas nulipti nuo dviračio kirsdamas gatvę?

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.