Kaip pastatyti automobilį aikštelėje?

Vairuotojams, o ypač nepatyrusiems pradedantiesiems vairuotojams nemažas iššūkis tampa tinkamas ir saugus automobilio statymas aikštelėje. Kaip pasirinkti tinkamą vietą ir kaip žinoti ar tilpsite tarp kitų automobilių?

Kaip pastatyti automobilį aikštelėje?

Ar teko susidurti su galvosūkiu, kaip tinkamai ir saugiai pastatyti automobilį aikštelėje? 

Automobilio statymas reikalauja ne tik gerų vairavimo įgūdžių, maksimalios dėmesio koncentracijos, tinkamo rizikos įvertinimo, bet ir vairuotojų kultūros kelyje.

Kiekvienas vairuotojas turi tinkamai įvertinti galimas visų savo veiksmų rizikas bei pasekmes kitiems eismo dalyviams. 

Labai svarbu nepamiršti, jog pastatyti automobilį reikia taip, kad greta esančių automobilių vairuotojai nepatirtų nepatogumų tiek įlipant, tiek išlipant iš jo. Tuo tarpu kai automobilio statymas atliekamas kelyje, svarbu neužtrukti ir nekelti pavojaus kitiems eismo dalyviamsׅ.

Kaip pasirinkti tinkamą vietą ir žinoti, kad tilpsite tarp kitų automobilių? 

Statant automobilį, išskirtinį dėmesį atkreipkite į vietą bei nuspręskite, koks parkavimosi būdas čia tinkamiausias. Štai prie prekybos centrų rekomenduojama automobilį statyti galu tam, kad išvažiuojant jūsų matymo laukas būtų geresnis, o manevras – saugesnis.

Visada svarbu įvertinti, ar per arti kito pastatytas automobilis nesudarys papildomų sunkumų kitam vairuotojui įlipti į savo automobilį.

Kaip parkuotis atbulomis?

Parkavimosi būdą statmenai, 90 laipsnių kampu renkasi dauguma vairuotojų, jau turinčių vairuotojo pažymėjimą, kadangi įprastai daugelis aikštelių mieste yra parengtos automobilius statyti būtent tokiu būdu. Automobilio pastatymas atbulai dažnu atveju yra patogus, nes vėliau išvažiavimas iš aikštelės yra paprastesnis. Pastebėsime, jog automobilį statant statmenai galite rinktis, į stovėjimo vietą įvažiuoti priekiu arba galu.

Svarbiausi dalykai prieš pradedant judėti atbulomis – pažiūrėti į priekį, į galinio vaizdo veidrodėlį, į kairės pusės veidrodėlį, per kairį petį, į dešinės pusės veidrodėlį ir per dešinį petį. Kuomet pradedate važiuoti atgal, praleiskite kitus eismo dalyvius, o automobilį pastačius į stovėjimo vietą įsitikinkite, kad ratai yra tiesūs, automobilis nėra per toli galinės ženklinimo linijos, yra (kiek įmanoma) stovėjimo vietos centre.

Tuo atveju, kai automobilį pasirinkote statyti priekiu statmenai, sustokite tada, kai iki nusižiūrėtos stovėjimo vietos liko maždaug dvi vietos. Tuomet apsidairykite ir pradėjus judėti vairą sukite sklandžiai, kad į stovėjimo vietą būtų galima įvažiuoti iš karto.

Jei šį manevrą atliksite atbuline eiga, pirmiausia sustokite mažiausiai už dviejų vietų iki norimos stovėjimo vietos, o tik tuomet pavažiuokite į priekį iki tos vietos, iš kurios bus atliekamas manevras. Pradėjus sukti vairą važiuokite atgal ir būtinai praleiskite kitus eismo dalyvius.

Kaip atrodo automobilio statymas atbulomis:

Kaip parkuotis įstrižai?

Lygiai taip pat kaip ir aukščiau aprašytoje situacijoje, taip ir šioje – automobilį statyti įstrižai galite tiek galu, tiek priekiu. Žinoma, galioja tos pačios eismo įvertinimo taisyklės, taipogi kitų eismo dalyvių praleidimas bei automobilio pastatymas kiek įmanoma vienodu atstumu tarp šoninių linijų, ne per toli ir ne per arti galinės ženklinimo linijos.

Kaip atrodo automobilio statymas įstrižai galu:

Kaip parkuotis lygiagrečiai?

Kone vienas iš sudėtingiausių automobilio statymo būdų yra parkavimasis šonu. Praktika ir atsiliepimai rodo, jog tiek būsimi vairuotojai mokymų metu, tiek jau turintys vairuotojo pažymėjimą labiausiai vengia šio automobilio statymo būdo, kadangi realiame eisme statant automobilį reikia ne tik staigiai įvertinti laisvos vietos dydį, bet ir pastatyti automobilį taip, jog priešais ir gale esantys automobiliai turėtų pakankamai vietos išvažiuoti.

Turbūt ne vienam iš jūsų teko pastebėti nubraukimais paženklintų automobilių galinių buferių kairiąsias puses bei priekinių buferių dešiniąsias – dažnu atveju tokie automobilio apgadinimai atsiranda būtent statant automobilį lygiagrečiai. Neįvertinamas ir tinkamai nepasirenkamas atstumas iki priešais esančio automobilio gali padaryti nuostolių tiek jums, tiek niekuo dėtam priekyje esančio automobilio vairuotojui.

Kai automobilis statomas lygiagrečiai važiuojamosios dalies kraštui už stovinčio automobilio, pirmiausia sustoti reikia lygiagrečiai stovinčiai transporto priemonei, nuo jos paliekant tinkamą tarpą. Jūsų automobilio galas turi būti vienoje linijoje su stovinčio automobilio galu. Sustojus ratai turi būti tiesūs. Prieš pradedant manevrą būtina apsidairyti, o kai manevruojant automobilio priekis yra labiausiai išsikišęs į važiuojamąją kelio dalį, svarbu negaišti laiko bei netrukdyti artėjančioms transporto priemonėms.

Statant automobilį lygiagrečiai, reikia įvertinti, ar paliktas tarpas tarp automobilių yra pakankamas, jog būtų galima saugiai pastatyti automobilį. Visgi, jei abejojate, ar tilpsite, geriau pasirinkite kitą stovėjimo vietą.

Kaip atrodo parkavimasis lygiagrečiai:

Kaip parkuotis priekiu?

Automobilio statymas priekiu nereikalauja ypatingesnių gebėjimų nei parkavimas galu. Kuomet išsirenkate stovėjimo vietą, prieš pradedant važiuoti link jos būtina pažiūrėti į priekį, galinio vaizdo veidrodėlį, dešinės pusės veidrodėlį, per dešinį petį, į kairės pusės veidrodėlį, per kairį petį ir dar kartą į galinį vaizdo veidrodėlį.

Kaip teisingai parkuotis aikštelėje, kad nekliudytumėte kitoms transporto priemonėms?

Automobilio statymo metu itin svarbu neužvažiuoti ant baltų ženklinimo linijų atskiriančių stovėjimo vietas, taipogi statant automobilį nepastatyti šio per arti ir per toli gale esančios linijos, taipogi laikytis kiek įmanoma vienodesnio atstumo tarp šoninių linijų t. y. pastatyti automobilį kiek galite centruotai. Atminkite ir tai, jog iš pirmo karto nepavykus teisingai pastatyti automobilio Jūs galite pavažiuoti pirmyn ir atgal, kad pasitaisytumėte automobilio padėtį.

Pasitaiko, kad parkavimo vietos nebūna sužymėtos baltomis linijomis, atskiriančiomis stovėjimo vietas, tad statant automobilį reikia mintyse nusibraižyti nematomas juostas. Kur iš abiejų pusių būtų palikta maždaug tiek pat vietos, kiek būna subraižytose juostomis aikštelėse.

Parkavimosi ypatumus galite matyti VĮ „Regitra“ pateiktame vaizdo įraše.

Praktinio egzamino aikštelėje tvarką VĮ „Regitra“ galite matyti čia.

Daugiau pamokose.

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.