Keičiasi maksimalus leistinas greitis automagistralėse ir greitkeliuose

Balandžio mėnesis pilnas pasikeitimų. Vairuotojų laukia net keli pokyčiai. Tenka pasikeisti žiemines padangas į vasarines ir prisiminti, kad keičiasi maksimalus leistinas greitis automagistralėse ir greitkeliuose.

Keičiasi maksimalus leistinas greitis automagistralėse ir greitkeliuose

Gyvenamojoje zonoje, gyvenvietėje, žvyrkelyje, asfaltuotame kelyje, greitkelyje ir automagistralėje maksimalus leidžiamas greitis skiriasi. Be to, jis priklauso nuo metų laiko. Jei bet kuriame iš šių kelių yra greičio ribojimo ženklai, reikia vadovautis jais. 

Kuo skiriasi greitkelis nuo automagistralės

Automagistralė (dažnai vadinama autostrada)  – specialiai motorinių transporto priemonių eismui suprojektuotas ir nutiestas kelias. Jis nesikerta su jokiais keliais viename lygyje. Turi skiriamąją juostą, ir priklausomai nuo jos pločio, turi aptvarus, kurie avarijos atveju apsaugotų nuo įvažiavimų į priešpriešinę juostą.

Greitkelis – motorinių transporto priemonių eismui skirtas kelias su skiriamąja juosta, į kurį galima įvažiuoti tik skirtingo lygio ar reguliuojamose sankryžose, ir pažymėtas specialiu ženklu.

Kuo skiriasi leidžiamas greitis žiemą ir vasarą?

Šiltasis metų laikas (vasara) – nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d., o šaltasis metų laikas (žiema) – nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. Šiais metų laikais skiriasi maksimalus leidžiamas greitis greitkeliuose ir automagistralėse.

Lengvieji automobiliai automagistralėmis ir greitkeliais galės važiuoti greičiau

Lengviesiems automobiliams, krovininiams automobiliams, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklams ir triračiams automagistralėse nuo balandžio 1 d. bus leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/h greičiu, žiemos sezonu čia vairuotojai negalėjo viršyti 110 km/h.

Greitkeliuose leistinas greitis nuo balandžio 1-osios didėja dešimčia kilometrų – nuo 110 iki 120 kilometrų per valandą.

Greitis nuo balandžio 1 dienos

Daugiau apie saugų ir leidžiamą greitį pamokoje.

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.