Kokia saugiausia automobilių spalva? Ką automobilio spalva gali pasakyti apie jos savininką?

Ne paslaptis, kad automobilio spalva daro įtaką kelių eismo saugumui. Kokių spalvų automobiliai yra lengviau pastebimi eisme? Ką automobilio spalva gali pasakyti apie jos savininką?

Kokia saugiausia automobilių spalva?

Pasaulinės automobilių pramonės gamintojai siūlo plačią automobilių spalvų gamą kiekvienai automobilių markei. Bet galiausiai spalvos populiarumą, ar net madą lemia pirkėjai.

Nors įsigyto automobilio spalvos pasirinkimas priklauso nuo kelių reikšmingų dalykų, tokių kaip: žmogaus psichologija, kultūrinis kontekstas, saugumas ir praktiškumas. Vairuotojams automobilio spalva yra vienas esminių pasirinkimo kriterijų ir puiki saviraiškos galimybė. Bet ar nuo to jos tampa saugesnės?

Kokia spalva nudažyti automobiliai yra geriausiai matomi kelyje?

Kokia spalva nudažyti automobiliai yra geriausiai matomi kelyje?

Šviesia, ryškia: balta, oranžine, raudona.

Šviesių ir ryškių spalvų automobiliai yra geriausiai matomi kitiems eismo dalyviams.

Kokia spalva nudažyti priešprieša važiuojantys automobiliai sudaro iliuziją, kad jie yra toliau, nei iš tikrųjų?

Kokia spalva nudažyti priešprieša važiuojantys automobiliai sudaro iliuziją, kad jie yra toliau, nei iš tikrųjų?

Tamsia: tamsiai mėlyna, juoda, ruda, pilka.

Priešprieša važiuojantys automobiliai, nudažyti tamsiomis spalvomis, sudaro iliuziją, kad jie yra toliau nei yra iš tikrųjų, nes tamsios spalvos susilieja su žeme.

Automobilio spalvos privalumai ir trūkumai

Automobilio spalvos privalumai ir trūkumai

Balta  – baltas automobilis yra žymiai labiau pastebimas nei kiti. Ši spalva vizualiai padidina objektus ir atitinkamai padidina matomumą kelyje. Žinoma, jei tai nėra žiemos metas. Žiemą, snieguotu oru, baltos spalvos mašina virsta trūkumu, kadangi susilieja su gamta. Bet karštą vasaros dieną sniego baltumo automobilyje visada bus šiek tiek vėsiau, nes ši spalva atspindi saulės spindulius neleisdama interjerui įkaisti.

Juoda – remiantis kelių policijos statistika, dažniausiai į nelaimingus atsitikimus papuola juodi automobiliai. Dažniausia priežastis, kad automobilis susilieja su tamsia asfalto spalva ir tampa mažiau pastebimas. Juoda spalva sugeria saulės spindulius, kaitindama automobilio saloną saulėje, todėl tokiuose automobiliuose karštą vasaros dieną būna žymiai karščiau nei šviesiuose.

Raudona – ryški spalva, kuri pastebima iš didelio atstumo. Ši spalva sukuria optinę iliuzija. Žiūrint į važiuojantį raudonos spalvos automobilį, atrodo, kad jis juda greičiau nei kiti ir yra daug arčiau nei yra iš tikrųjų. Kuo didesnis greitis, tuo didesnis efektas. Raudoni automobiliai suteikia aplenkimo ir greičio viršijimo iliuziją, tačiau apskritai jie yra gana saugūs.

Sidabrinė arba pilka – silpniausia šios spalvos vieta yra jos nesimatymas blogomis oro sąlygomis. Šios spalvos automobilis visiškai nematomas lietaus šyde. Taip pat sunkiai matomas sutemus.

Mėlyna arba žalia – šių spalvų automobiliai sukuria iliuziją, kad jie yra daug toliau nei yra iš tikrųjų. Ant mėlynų automobilių purvas, dulkės ir apgadinimai yra gana puikiai pastebimi, todėl šios spalvos negalima pavadinti praktiška.

Į avarijas dažniausiai patenka automobiliai esantys tamsios spalvos – juodos, mėlynos, pilkos ir žalios. To priežastis yra jų nematymas kitiems eismo dalyviams, ypač esant blogoms oro sąlygoms ir naktį.

Per ryškios automobilių spalvos trukdo vairuotojams, nes jiems tai yra savotiškas „stabdymo signalas“. Kelios ryškios spalvos vienu metu žymiai atitraukia dėmesį.

Ką automobilio spalva gali pasakyti apie jos savininką?

Ką automobilio spalva gali pasakyti apie jos savininką?

Dauguma žmonių perkančių naudotus automobilius, neturi galimybės pasirinkti jų spalvos. Dažniausiai didesnis prioritetas yra teikiamas markei, o ne spalvai.

Visai kas kita yra tuomet kai perkamas visiškai naujas automobilis, tada jo spalva įgauna kur kas didesnę svarbą.

Kiekviena spalva turi savo reikšmę, tad pažiūrėkime, ką spalvos gali nusakyti apie patį automobilio vairuotoją:

Pilka spalva, tai neutralumas, saikingumas, praktiškumas. Pilkos spalvos automobilius, dažniausiai renkasi praktiški žmonės, kadangi ši spalva sugeba maskuoti purvą ir įbrėžimus.

Sidabro spalva, tai futurizmas, prestižas, elegancija. Sidabro spalvos mašiną pasirinkęs žmogus vertina prabangią eleganciją.

Juodos arba tamsiai mėlynos spalvos automobilius renkasi žmonės, norintys puošniai atrodyti, kadangi tai ištaiginga, galinga, klasikinė, elegantiška ir kartu konservatyvi spalva.

Balta spalva reiškia grynumą, švarą ir konkretumą. Tokius automobilius dažniausiai renkasi konkretūs, skrupulingi, pedantiški žmonės. Po balta spalva nieko nepaslėpsi, tokį automobilį turintys vairuotojai skrupulingai rūpinsis jo švara.

Ruda spalva, tai galia ir unikalumas. Tai glamūriškesnis neutralios tamsios spalvos variantas, siejamas su kava ir šokoladu. Tokių automobilių savininkai tvirtai stovi ant žemės.

Oranžinė spalva, tai kūrybiškumas, individualumas, kompleksiškumas. Oranžinis automobilis yra unikalus. Tai vienas įdomiausių pasirinkimų, nes žmonės, kuriems patinka oranžiniai automobiliai, paprastai yra labai artistiški, kūrybiški, originalūs įdomios ir charizmatiškos asmenybės.

Raudona spalva, tai jausmingumas, draugiškumas. Ši spalva pasižymi dinamiškumu ir stipria energija. Raudonų automobilių savininkai yra drąsesni, mėgsta dėmesį ir nori išsiskirti iš minios, jie aktyvūs ir bendraujantys.

Tamsiai žalia, tai harmonija, patikimumas, tradicijos. Žalia yra labiausiai subalansuota gamtos spalva. Tokius automobilius dažniausiai renkasi gamtos žmogus. Jis nori, kad aplinkiniai jį laikytų paprastu, nekaprizingu, kukliu.

Šviesiai žalia spalva reiškia organiškumą, paprastumą, kuklumą. Tokią mašinos spalvą besirenkantis žmogus yra labai natūralus.

Perlo spalva, tai glamūras, intriga, rafinuotumas. Ši spalva pasižymi rafinuota prabanga. Tokius automobilius renkasi subtilų įvaizdį turinys vairuotojai.

Geltona spalva reiškia džiugesį, humoro jausmą. Automobilių savininkai, kurie renkasi geltoną spalvą, žino, kad bus pastebėti ir pasižymi puikiu humoro jausmu.

Auksinės spalvos automobilis, tai lyg šiluma, sumanumas, glamūras. Auksas laikomas pačiu brangiausiu metalu, jis dvelkia šiluma, bet jam būdingas ir tam tikras protingumo, sumanumo atspalvis. Žmonės, kuriems patinka auksinės spalvos automobiliai, mėgsta komfortą ir yra pasiryžę už jį sumokėti. Jie žino, kaip patraukti aplinkinių dėmesį ir pavergti jų širdis.

Šviesiai mėlyna spalva, tai ramybė, ištikimybė, teisingumas. Labai šviesaus ir vidutiniškai šviesaus automobilio vairuotojas niekada nepraranda kantrybės.

Tamsiai mėlyna spalva reiškia pasitikėjimą savimi, patikimumą, autoritetą. Mėlyno automobilio savininku tikrai galite pasitikėti. Tokius automobilius vairuoja labai tvirti, sunkiai iš pusiausvyros išvedami žmonės.

Žaismingų spalvų automobilius, dažniausiai renkasi energingi, optimizmo nestokojantys žmonės.

Automobilio spalva gali daryti įtaką vairuotojo nuotaikai. Jeigu žmogus linkęs į depresiją, ryškus automobilis jį gali energizuoti kaip ir ryškūs drabužiai.

Patarimai

Prieš pasirinkdami automobilio spalvą, turite nustatyti prioritetus sau. Kas jums svarbiau – praktiškumas, saugumas, o gal grožis ir individualumas?

Kiekvienas, planuojantis įsigyti automobilį, turėtų žinoti, kad šviesūs ir ryškūs automobiliai kelyje labiau pastebimi nei tamsūs. Remiantis statistika, jie rečiau patenka į avarijas. Jei renkantis spalvą labai abejojate, verta atsižvelgti į visų pagrindinių atspalvių privalumus ir trūkumus.

Jei esate pradedantysis vairuotojas, jums reiktų įsigyti baltos ar sidabrinės spalvos automobilį – nelaimingų atsitikimų jiems dalyvaujant yra kur kas mažiau.

Daugiau informacijos pamokoje

Naujausi KET testai

Kelių eismo taisyklės

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.