Kuo skiriasi AM, A1, A2 ir A kategorijos transporto priemonės?

Vairavimo pažymėjimuose galima rasti skirtingų transporto priemonių kategorijų, kurios yra skirtos motociklams. Kiekviena motociklų kategorija apibūdina tam tikrus motociklų tipus, kuriais gali vairuoti asmuo turintis tos kategorijos vairavimo teises. Kuo skiriasi AM, A1, A2 ir A kategorijos motociklai? Kokių dokumentų ir mokymų reikia šioms kategorijos įgyti?

Kuo skiriasi AM, A1, A2 ir A kategorijos transporto priemonės?

Kiekviena motociklų kategorija apibūdina skirtingus motociklų tipus ir turi tam tikrus apribojimus. Pasirinkdamas tinkamą kategoriją, turėtumėte atsižvelgti į savo poreikius, sugebėjimus ir įvairius saugumo veiksnius. Vairavimas yra rimta veikla, todėl svarbu pasirinkti tinkamą kategoriją ir mokytis atsakingai.

AM kategorija

AM kategorija

Mopedas yra pigi ir patogi priemonė, sparčiai populiarėjanti Lietuvoje, lengvasis keturratis motociklas – vis dažnesnė laisvalaikio ir pramogų transporto priemonė.

AM kategorijai priskiriami mopedai ir lengvieji keturračiai, kuriuos galite pradėti vairuoti nuo 15 metų.

Norint įgyti šią kategoriją reikia tik išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“. Praktinių vairavimų šiai kategorijai nėra.

Pasiruošti vairavimo teorijos egzaminui galima:

 • Vairavimo mokykloje – išklausius teorijos mokymus gyvai.
 • Nuotoliniu (Online) būdu – per Ketkursai.lt, kur aiškiai, paprastais žodžiais, paveiksliukais bei video yra išdėstyta visa KET medžiaga.
 • Sprendžiant testus – per Ketbilietai.lt, kur rasite testus visoms kategorijoms.
 • Mišriu būdu – galite išklausyti AM kategorijos teorijos mokymus vairavimo mokykloje, nuotoliniu būdu pasikartoti teorijos žinias Ketkursai.lt ir Ketbilietai.lt testų pagalba užtvirtinti visas išmoktas Kelių eismo taisykles.

Kokie dokumentai yra reikalingi norint įgyti AM kategoriją?

Atvykdami į teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“ su savimi turite turėti šiuos dokumentus:

 • asmens tapatybės dokumentą;
 • vairuotojo medicininę pažymą (elektroninė pažyma gaunama automatiškai);
 • pirmosios pagalbos pažymėjimą.
A1 kategorija

A1 kategorija

Motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis kaip 125 cm3, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg, taip pat triračiai, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW.

Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 16 metų.

A2 kategorija

A2 kategorija

Motociklai, kurių galia ne didesnė kaip 35 kW, galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,2 kW/kg ir kurie nėra kilę iš daugiau kaip du kartus galingesnės transporto priemonės.

Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 18 metų.

A kategorija

A kategorija

Vardinė galia ne mažesnė kaip 50 kW. Vidaus degimo variklio darbinis tūris ne mažesnis kaip 595 cm3.

Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 20 metų, išskyrus teisę vairuoti triračius. Norint įgyti teisę vairuoti A kategorijos motociklus, reikia turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą.

Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą netaikomas 24 metų sulaukusiems asmenims.

Teisė vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, suteikiama nuo 21 metų.

Turėdami A kategorijos vairuotojo pažymėjimą Jūs galite vairuoti AM, A1, A2 kategorijoms priskirtas transporto priemones be jokių apribojimų.

Įdomūs faktai

 • A2 kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir A1 kategorijos transporto priemones;
 • A kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir A1, A2 kategorijų transporto priemones.
 • Vairavimo praktikos egzaminui privaloma ruoštis vairavimo mokykloje, išskyrus jeigu jau turite dviejų metų A2 kategorijos vairavimo patirtį ir norite įgyti A kategoriją.
 • Išlaikius A kategorijos teorijos žinių patikrinimo egzaminą VĮ „Regitra“, jūs negalite mokytis vairuoti su šeimos nariu, priešingai nei mokantis B kategoriją.
Kaip galima įgyti A1, A2 ar A kategorijas?

Kaip galima įgyti A1, A2 ar A kategorijas?

Norint įgyti šias kategorijas reikia išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“, pravažiuoti praktinius vairavimus vairavimo mokykloje ir išlaikyti praktinio vairavimo egzaminą VĮ „Regitroje“.

Šių kategorijų vairavimo teoriją galite mokytis ne tik vairavimo mokykloje, bet ir savarankiškai (eksterno) būdu.

Pasiruošti vairavimo teorijos egzaminui A1, A2, A kategorijai galima:

 • Vairavimo mokykloje – išklausius teorijos mokymus gyvai.
 • Nuotoliniu (Online) būdu – per Ketkursai.lt, kur aiškiai, paprastais žodžiais, paveiksliukais bei video yra išdėstyta visa KET medžiaga.
 • Sprendžiant testus – per Ketbilietai.lt, kur rasite testus visoms kategorijoms.
 • Mišriu būdu – galite išklausyti A1 kategorijos teorijos mokymus vairavimo mokykloje, nuotoliniu būdu pasikartoti teorijos žinias Ketkursai.lt ir Ketbilietai.lt testų pagalba užtvirtinti visas išmoktas Kelių eismo taisykles.

Pasiruošti praktiniam vairavimo egzaminui A1, A2, A kategorijai galima bet kurioje vairavimo mokykloje, kuri rengia motociklo vairuotojų kursus. Vairavimo mokyklų sąrašą galite rasti vmreitingai.lt.

Vairavimo praktikos mokymasis A1, A2, A kategorijoms gatvėje vyksta važiuojant instruktoriui iš paskos automobiliu arba motociklu, tarpusavy bendraujant radijo ryšiu.

PASTABA. Prieš atvykstant į egzaminus, Jūsų vairavimo mokykla turi perduoti duomenis į VĮ „Regitra“ apie pabaigtus mokymus. Išimtis rasite Vairuotojų mokymo tvarkos aprašo III skyriuje bei Motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo 7 punkte.

Kokie dokumentai yra reikalingi norint įgyti A1, A2 ar A kategorijas?

Kokie dokumentai yra reikalingi norint įgyti A1, A2 ar A kategorijas?

Atvykdami į teorijos egzaminą su savimi turite turėti šiuos dokumentus:

Atvykdami į praktikos egzaminą su savimi turite turėti:

 • asmens tapatybės dokumentą;
 • specializuotą aprangą;
 • įkrautą mobilųjį telefoną ir laisvų rankų įrangą (ausines);
 • ryškiaspalvę su šviesą atspindinčiais elementais liemenę (jei šių elementų nėra aprangoje).

Kokią aprangą turite turėti laikant A1, A2 ar A kategorijų vairavimo praktikos egzaminą?

Egzamino metu egzaminuojamajam reikalinga ši speciali apranga:

 • saugos šalmas;
 • alkūnių, kelių ir pečių apsaugos;
 • pirštinės;
 • batai.

SVARBU. Be tinkamų apsaugų vairavimo praktikos egzamino laikyti negalėsite.

Aprangas nuomoja vairavimo mokyklos arba kai kurios motociklų detalių/aprangų parduotuvės.

Kaip vyksta vairavimo praktikos egzaminas A1, A2 ar A kategorijoms?

Vairavimo praktikos egzaminą galite laikyti su savo transporto priemone. Vairavimo mokyklos mokiniai labai dažnai vyksta į VĮ „Regitra“ laikyti praktinio egzamino su ta pačia transporto priemone, su kuria mokėsi vairuoti mokykloje. Egzamino metu taip jaučiamas didesnis pasitikėjimas savo jėgomis, nebelieka baimių dėl nežinomos transporto priemonės funkcijų ir veikimo principų.

Praktikos egzamino metu „Regitroje“ tarp egzaminuojamojo ir jį lydinčio asmens yra palaikomas GSM ryšys.

Praktikos egzaminą VĮ „Regitra“ sudaro dalis aikštelėje ir kita dalis – vairavimas realiame eisme.

Praktinio vairavimo egzamino pradžioje, privalote gebėti tinkamai pasirengti saugiai vairuoti, naudotis saugos reikmenimis, atlikti aštuoniukės ir vairavimo vingiais (slalomo) manevrus, U formos posūkius, tolygaus ir avarinio stabdymo manevrus aikštelėje.

A, A1, A2 kat. Regitros praktinio egzamino tvarka aikštelėje

Vėliau yra tikrinami vairavimo įgūdžiai realaus eismo sąlygomis, įskaitant vairavimą tamsiuoju paros metu ir esant blogam matomumui.

A1 kategorija turint B kategoriją (B kategorijos praplėtimas)

A1 kategorija turint B kategoriją (B kategorijos praplėtimas)

Jei esate ne jaunesnis kaip 24 metų asmuo ir turite ne mažesnį kaip 2 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą, jūs galite supaprastinta tvarka įgyti teisę vairuoti A1 kategorijos lengvuosius motociklus.

Jums tereikia vairavimo mokykloje baigti specialius B kategorijai praplėsti skirtus mokymus ir galite vairuoti A1 kategorijos motociklą nelaikant jokių egzaminų VĮ „Regitroje“.

Naujai išduotame vairuotojo pažymėjime prie B kategorijos bus įrašytas kodas 100, reiškiantis, jog leidžiama vairuoti A1 kategorijos transporto priemones.

Svarbu nepamiršti, kad su tokiu vairuotojo pažymėjimu (kodu B100), vairuoti A1 kategorijos transporto priemones galima tik Lietuvoje. Užsienio šalyse reikia turėti įgijus pilną A1 kategoriją, t.y. baigti visus būtinus mokymus vairavimo mokykloje bei išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“.

Dokumentai, kurių reikia registruojantis į B kategorijos praplėtimo kursus vairavimo mokykloje

Daugiau informacijos kaip gauti motociklo vairavimo pažymėjimą, galite rasti čia.

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.