Kuo skiriasi B1, B, BE kategorijos ir kas yra B kategorija su 96 kodu?

Ar žinote, kad transporto priemonės yra skirstomos į skirtingas kategorijas, kurios atrodo labai panašios, kadangi žymimos ta pačia B raide. Trumpai apžvelkime kuo skiriasi B1, B, BE kategorijos ir kas yra B kategorija su 96 kodu?

Kas yra B1 kategorija?

Kas yra B1 kategorija?

Saugaus eismo keliais įstatyme yra rašoma, kad B1 kategorija, tai keturratė motorinė transporto priemonė, išskyrus lengvuosius keturračius, kurios didžiausiasis projektinis greitis didesnis kaip 45 km/h ir (arba) variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, masė be krovinio ne didesnė kaip 400 kg, o kroviniams vežti skirtos šios keturratės motorinės transporto priemonės masė ne didesnė kaip 550 kg (be akumuliatorių baterijų, jeigu tai elektros varikliu varoma transporto priemonė) ir kurios didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 15 kW.

Paprastesniais žodžiais, tai B kategorijos automobiliai trimis ar keturiais ratais, kurių maksimalus konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h ir (arba) variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm³. Nepakrautos transporto priemonės masė turi būti ne didesnė kaip 550 kg. Į nepakrautų elektrinių transporto priemonių masę neįskaičiuojama akumuliatorių baterijų masė.

Nuo kelių metų galima įgyti teisę vairuoti B1 kategorijos transporto priemones?

Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti šios kategorijos transporto priemones yra 16 metų.

Praktinio vairavimo egzamino eiga VĮ „Regitroje“ priklauso nuo transporto priemonės, jei atvažiuosite laikyti praktikos egzaminą su B1 kat. transporto priemone su kėbulu – egzamino eiga ir maršrutas bus toks kaip B kategorijai, jei jūsų transporto priemonė bus keturratis – egzamino metu reikėtų atlikti visus elementus skirtus A kategorijai.

Kokius automobilius galima vairuoti įgijus B1 kategorijos vairuotojo pažymėjimą?

B1 kategorija kasmet vis labiau populiarėja. Tačiau Lietuvoje šiai kategorijai tinkančių automobilių vis dar nėra daug.

B1 kategorijos vairuotojo pažymėjimas išduodamas asmeniui, sulaukusiam šešiolikos metų. Žmogus, turintis šią kategoriją, nėra visavertis vairuotojas, dėl to įgijus B1 kategorijos vairuotojo pažymėjimą draudžiama važinėti įprastais lengvaisiais automobiliais. Dauguma galvoja, kad „Mercedes Smart“ yra B kategorijos automobilis, bet tai yra didelė klaida. Jo negalima vairuoti turint tik B1 kategorijos pažymėjimą, nes „Mercedes Smart“ automobilis yra priskiriamas prie B kategorijos transporto priemonių.

B1 kategorijai skirti mini automobiliai labai populiarūs Prancūzijoje, kur jų ir gaminama daugiausiai rūšių. Tai firmų „Aixam“, „JDM“, „Ligier“, „Microcar“, „Secma“ automobiliai su 125-500 kubinių centimetrų darbo tūrio varikliais.

Visiškai juridiškai atsakingas asmuo tampa nuo aštuoniolikos metų, todėl avarijos atveju, jei ją sukėlė šešiolikmetis vairuodamas ne B1 kategorijos transporto priemonę, sprendžiant su eismo įvykiu susijusias problemas, iškils įvairių teisinių sunkumų.

Sulaukę 18 metų turintieji B1 kategoriją privalo perlaikyti egzaminus, kad įgytų B kategoriją.

Daugiau informacijos kaip įgyti B1 kategoriją galite rasti čia.

Kas yra B kategorija?

Kas yra B kategorija?

B kategorijos automobiliai, tai kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg ir kurie skirti ir suprojektuoti vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius, neįskaitant vairuotojo. Šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg. Šie automobiliai taip pat gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, tačiau šio junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 3 500 kg*.

* Vairuoti B kategorijos transporto priemones, sujungtas su priekaba, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, ir junginio didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, bet ne didesnė kaip 4 250 kg, galima vairuotojo pažymėjime turint įrašytą kodą (96). Šis kodas įrašomas išlaikius atitinkamą praktinio vairavimo egzaminą.

Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones yra 18 metų.

Kokias transporto priemones galima vairuoti turint B kategoriją?

Išsilaikę ir gavę B kategorijos vairuotojo pažymėjimą galite vairuoti:

  • Automobilius iki 3500 kg, kuriais galima gabenti iki 8 keleivių (neskaitant vairuotojo). Prie automobilio galima prikabinti ir vilkti priekabą, kurios svoris neviršija 750 kg;
  • Mopedus (motorolerius) iki 49 kub.cm.;
  • Keturračius, kurių galia ne didesnė nei 15 kW;
  • Traktorius, kurių galia ne didesnė nei 60 kW;
Kas yra BE kategorija?

Kas yra BE kategorija?

BE kategorija, tai B kategorijos automobilio ir priekabos, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg, junginiai.

Prireikus vairuoti lengvojo automobilio ir dar didesnės didžiausiosios leidžiamosios masės priekabos junginį, vairuotojas turėtų turėti BE kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Tokiam vairuotojui leidžiama vairuoti transporto priemonių junginį, kurio sudėtyje esančių tiek automobilio tiek priekabos didžiausiosios leidžiamosios masės neturėtų viršyti 3 500 kg. Tai reiškia, kad bent formaliai yra įmanomas iki 7 000 kg didžiausiosios leidžiamosios masės tokių transporto priemonių junginys.

Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti BE kategorijos transporto priemones yra 18 metų.

Kas yra B kategorija su 96 kodu?

Kas yra B kategorija su 96 kodu?

B kategorija ir 96 kodas vairuotojo pažymėjime reiškia, jog asmuo turi teisę vairuoti B kategorijos transporto priemonės ir priekabos, kurios leidžiama maksimali masė viršija 750 kg, junginį (virš 3500 kg), tačiau bendras junginys neturi viršyti 4250 kg.

Kaip galima įgyti 96 kodą?

Norint gauti 96 kodą savo vairuotojo pažymėjime reikia išlaikyti vairavimo praktikos egzaminą, dar vadinamą įgūdžių ir elgsenos patikrinimo egzaminu VĮ „Regitroje“. Vairavimo egzamino metu reikia turėti savo priekabą (jas galima išsinuomoti vairavimo mokyklose). Vairavimo teorijos egzaminas šiam kodui įgyti nėra laikomas.

Taip pat šį junginį galima vairuoti išlaikius BE (CE, DE irgi tinka) kategorijos egzaminą VĮ „Regitroje“. Kadangi šios kategorijos yra aukštesnės už B kategoriją su 96 kodu, tad turint BE kategoriją galima vairuoti ir 96 kodo junginį.

Kuo skiriasi BE kategorijos junginys nuo B kategorijos junginio su 96 kodu?

BE kategorijos junginio nuo B kategorijos junginio su 96 kodu skirtumai:

  • 96 kodo įgijimas yra paprastesnis nei BE kategorijos įgijimas (96 kodui reikia laikyti tik vairavimo praktikos egzaminą, o įgyjant BE kategoriją reikia laikyti vairavimo teorijos ir vairavimo praktikos egzaminą).
  • BE kategorijos kursai šiek tiek brangesni už 96 kodo mokymus.
  • Įgijus BE kategoriją galimybės vairuoti didesnį junginį yra kur kas platesnės.
  • 96 kodo ir BE kategorijos vairavimo praktikos egzaminas labai panašus, nes laikoma su labai panašiu ar netgi tokiu pačiu junginiu.

Ką galima tempti turint B kategoriją ir 96 kodą?

B kategorijos vairuotojai, gali vairuoti automobilį su priekaba, kurios maksimali leidžiama masė viršija 750 kg, tačiau junginys negali viršyti 3500 kg.

B kategorijos ir 96 kodo vairuotojai gali vairuoti automobilį su priekaba, kurios leidžiama maksimali masė viršija 750 kg, junginį (virš 3500 kg), tačiau bendras junginys neturi viršyti 4250 kg.

96 kodas leidžia su itin mažu automobiliu tempti net ir labai sunkią priekabą. Turintiems namelius ant ratų 96 kodas dažnai yra išsigelbėjimas. Dažnai prikabinami nameliai sveria 1050 kg, 1200 kg ar pan., ypač jei skirti ne dviem, o 3-5 asmenų šeimai, turi dušą, tualetą ir kitus būtinus atributus.

Visgi rekomenduojame, jog Jūsų tuščio automobilio masė būtų didesnė nei priekabos – taip būsite bent kiek saugesni.

Kuo skiriasi B1, B, BE kategorijos?

Kuo skiriasi šios kategorijos?

Susipažinę su B1, B, BE, B (96) kategorijomis, suprantame, kad kategorijos, žymimos B raide yra skirtingos. Kiekviena kategorija skiriasi savo didžiausia leidžiamąja mase. Tad norint vairuoti transporto priemonę ar transporto priemonės junginį, visada reikia atkreipti dėmesį kokią kategoriją turime turėti.

Daugiau apie visas kategorijas galite sužinoti pamokoje

Lengvasis automobilis su priekaba ir krovinių vežimas

Daugiau informacijos kaip įgyti kategorijas galite rasti čia.

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.