Lenkimas – vienas pavojingiausių manevrų automobiliu, tačiau vairuodami jo neišvengsime. O kad nepakliūtume į pavojingą situaciją, privalome žinoti su lenkimu susijusias taisykles bei draudimus:
Kuo skiriasi lenkimas nuo apvažiavimo?
Prieš pradedami lenkti turite įsitikinti, kad:
Kur lenkti draudžiama?
Nedraudžiama lenkti sankryžose, pagrindiniame kelyje, kuris nepažymėtas jokiais ženklais.
Draudžiama ta pačia kryptimi vienoje juostoje važiuojančias transporto priemones (išskyrus dviračius ir transporto priemones, sukančias į kairę ar apsisukančius) apvažiuoti iš dešinės važiuojant kelkraščiu, lėtėjimo ar greitėjimo juosta.
Dažniausios klaidos lenkiant:
Patarimai lenkiant:
Kas draudžiama lenkiamam automobiliui?
Ar galima baigti lenkimą per ištisinę liniją, jei pradėjai per punktyrą?
Pasak policijos atstovų, pamatęs, kad artėja prie ištisinės linijos, vairuotojas turi stabdyti ir nutraukęs lenkimo manevrą, grįžti į savo juostą.
Pasiteisinimas, kad grįžti nespėjote, nuo baudos tikrai neišgelbės, nes ištisinė linija neatsiranda staiga. Perėjimą į ją žymi prieš ištisinę einanti artėjimo linija. Beje, jei lenkimo metu būsite kirtęs ištisinę liniją ir susidursite su iš šalutinio kelio išvažiavusia kliūtimi, būsite kalti abu.
Išvažiavęs į pagrindinį kelią kaltas dėl to, kad nedavė kelio pagrindiniu keliu važiuojančiai transporto priemonei (ir nesvarbu, kad ji buvo priešpriešinio eismo juostoje) ir dėl to įvyko eismo įvykis. O lenkusiam bus surašytas ATP protokolas už ženklų, ženklinimo reikalavimų pažeidimą.
O kaip su lėtai judančiais traktoriais?
Ištisinę liniją kirsti draudžiama, nesvarbu, kokiu greičiu važiuoja kita transporto priemonė (KET tokių išlygų nenumato).
Tad tie, kurie mieste drąsiai važiuoja pro šoną kelią valančiam transportui ar užmiestyje lenkia iš laukų išriedėjusią žemės ūkio techniką, turėtų nepamiršti dirstelėti ir į kelio ženklinimą.
Ypač tada, kai kartu su ištisine juosta dar yra ir kelio ženklas „lenkti draudžiama“. Policijos atstovai pabrėžia, kad ištisinės linijos kirsti negalima, nors ženklo galiojimo ribose lėtaeiges transporto priemones lenkti leidžiama.
Vairuotojams reikėtų nepamiršti ir to, kad jau seniai praėjo laikai, kai traktoriai vos judėdavo. Šiandien jie išvysto tikrai nemažą greitį, tad pamačius traktorių, kombainą ar kaimo autobusą dar nereiškia, kad priemonė yra lėtaeigė (važiuojanti iki 30 km per valandą greičiu).
Tad, pasivijus tokį kolegą, belieka tikėtis, kad jis atsimins, jog KET numato prievolę kur kas lėčiau už leidžiamą greitį važiuojančiam vairuotojui praleisti paskui jį greičiau važiuojančias transporto priemones, pasitraukus kuo labiau į dešinę.
Kelio ženklai:
325. Lenkti draudžiama (Draudžiama lenkti transporto priemones, išskyrus pavienes (pavienius transporto priemonių junginius), važiuojančias mažesniu kaip 30 km/h greičiu)
327. Krovininiais automobiliais lenkti draudžiama (Krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3,5 t, draudžiama lenkti transporto priemones, išskyrus pavienes (pavienius transporto priemonių junginius), važiuojančias mažesniu kaip 30 km/h greičiu. Kelio ženklo reikalavimai taikomi traktoriams ir savaeigėms mašinoms)
326. Lenkimo draudimo pabaiga
557. Iškili saugumo salelė (Kelyje įrengta iškili saugumo salelė)
Kelio ženklinimas:
1.17. Rodyklės su lenktu kotu įspėja, kad artėjama prie važiuojamosios dalies susiaurėjimo arba 1.1 ar 1.3, 1.10 ištisinės ženklinimo linijos, kuri atskiria priešingų krypčių transporto srautus.