Vairuotojo pažymėjimo galiojimas susietas su vairuotojų sveikatos medicininės pažymos galiojimu

Nuo 2025 metų sausio 1 d. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojų sveikatos medicininės pažymos galiojimu.

Kokiu periodiškumu būtina tikrintis sveikatą? Kokios baudos bus skiriamos neturintiems galiojančios medicininės pažymos?

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojų sveikatos medicininės pažymos galiojimu

Šiuo metu nėra susieto ryšio tarp vairuotojų sveikatos medicininės pažymos ir vairuotojo pažymėjimo galiojimo. Net jei turite negaliojančią medicininę vairuotojų sveikatos patikrinimo pažymą, vis vien galite vairuoti, nes jūsų vairuotojo pažymėjimas galioja.

Nors yra galiojantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuris įpareigoja vairuotojus, kurių vairuotojo sveikatos medicininė pažyma yra negaliojanti, pasitikrinti sveikatą, statistika rodo, kad tik maža dalis vairuotojų tai daro savanoriškai. Toks nesuderinamumas sukelia riziką eismo saugumui, o vairuotojų sveikatos problemos gali tapti dideliu pavojumi keliuose.

Bandoma spręsti šią problemą Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo priimtu sprendimu, kuris įsigalios nuo 2025 m. sausio 1 d. Nuo šios datos vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus tiesiogiai susietas su vairuotojo sveikatos medicininės pažymos galiojimu. Tai reiškia, kad, jei vairuotojui pasibaigs vairuotojų medicininės pažymos galiojimas, jis turės pasitikrinti sveikatą tam, kad galėtų išlaikyti galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

Šis naujas kontrolės mechanizmas buvo įvestas siekiant pagerinti vairuotojų sveikatos priežiūrą ir sumažinti eismo saugumo pavojus. Ankstesnių metų statistika rodo, kad kas penktas vairuotojas turi negaliojančią sveikatos medicininę pažymą, todėl ši problema tapo kelianti nerimą.

Pereinamasis laikotarpis iki 2025 m. gruodžio 31 d.

Vyriausybė nusprendė atidėti įstatymo įsigaliojimą, norėdama suteikti vairuotojams pakankamai laiko pasiruošti naujovėms. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, tai yra būtina priemonė, leidžianti vairuotojams peržiūrėti ir atnaujinti savo sveikatos pažymas.

Per šį laikotarpį vairuotojai bus raginami laikytis naujų taisyklių ir pasirūpinti, kad jų sveikatos medicininė pažyma visada būtų galiojanti. Tai yra svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad kiekvienas vairuotojas Lietuvoje būtų sveikas, atsakingas ir prisidėtų prie bendro eismo saugumo.

Kaip atrodys nauja tvarka?

Nauja tvarka įsigalios nuo 2025 m. sausio 1 d., todėl iki to laiko VĮ „Regitra“ Kelių transporto priemonių vairuotojų registre atliks reikalingus pakeitimus ir perkels duomenis iš e-sveikatos ir susies visus reikalingus duomenis.

Taip pat planuojama, kad pats procesas atrodys taip: nustojus galioti sveikatos pažymai, bus stabdomas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas, o praėjus sveikatos komisiją ir gavus pažymą, vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus atstatomas. Vairuotojams be dėmesio savo sveikatai, nieko papildomai daryti nereikia, kadangi duomenys apie vairuotojų sveikatą bus gaunami skaitmeniniu būdu.

Pasibaigus galioti vairuotojų sveikatos medicininei pažymai ir to nepastebėjus, būtina nepamiršti, kad vairuotojo pažymėjimas nustos galioti, bet jis toliau liks žmogaus rankose. Tad kai kurie vairuotojai galbūt net nesupras, kad važiuoja su negaliojančiu dokumentu, nes ant jo nurodyta galiojimo data dar negarantuos, kad jis galioja. Tad teks būti atidiems ir stebėti savo sveikatos medicininės pažymos galiojimą.

Vairuotojo sveikatos medicininė pažyma

Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas

  • Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme iki 2024 m. sausio 1 d. rašoma:

Vairuotojo pažymėjimai išduodami ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui, o teisė vairuoti C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų transporto priemones galioja ne ilgiau kaip 5 metus nuo vairuotojo pažymėjimo išdavimo dienos.

  • Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nuo 2024 m. sausio 1 d. bus rašoma:

Vairuotojo pažymėjimai išduodami ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui, o teisė vairuoti C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų transporto priemones galioja ne ilgiau kaip 5 metus nuo vairuotojo pažymėjimo išdavimo dienos. Nepasitikrinusių sveikatos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytu periodiškumu vairuotojų turimi vairuotojo pažymėjimai vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka skelbiami negaliojančiais. Pašalinus priežastis, lėmusias vairuotojo pažymėjimo paskelbimą negaliojančiu, vairuotojo pažymėjimas skelbiamas galiojančiu automatinėmis priemonėmis tai pažymint Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių vairuotojų registre.

Kokiu periodiškumu būtina tikrintis sveikatą?

I-osios grupės (AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų transporto priemonių) vairuotojams sveikatą reikia tikrintis kas 10 metų, iki vairuotojui sueis 65 metai, nuo 66 iki 79 metų vairuotojams – kas 5 metus, o vyresniems nei 80 metų vairuotojams – kas 2 metus.

II-osios grupės (C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų transporto priemonių) vairuotojams (vairuotojai profesionalai) sveikatą turi tikrintis kas 2 metus.

TRANSPORTO PRIEMONIŲ VAIRUOTOJŲ SVEIKATOS TIKRINIMO MASTAS IR PERIODIŠKUMAS
Kaip galima gauti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą

Kaip galima gauti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą

Vizitą vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininei pažymai gauti (forma Nr. 083-1/a) galima užsisakyti internetu per sveikatospazymos.lt

Užsakydami vizitą internetu sutaupysite laiko, nes klinika, gavusi užsakymą, galės sutvarkyti dokumentus iki Jūsų apsilankymo.

Po vizito pas gydytoją elektroninė pažyma bus įvesta į sistemą, kurią mato VĮ “Regitra”.

Kur galima pasitikrinti ar galioja vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma?

Atlikus profilaktinį patikrinimą yra išduodama elektroninė Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (forma Nr. 083-1/a) kurią automatiškai gauna VĮ “Regitra” ir ją galima rasti prisijungus prie esveikata.lt.

Kaip atsisiųsti arba sužinoti, ar medicininė vairuotojo pažyma galioja, galite čia.

Kokios gresia baudos?

Vairavimas be medicininės pažymos – bauda nuo 30 Eur. iki 50 Eur.

Nuo 2024 metų keisis vairuotojo pažymėjimo galiojimo tvarka

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.