Per kiek laiko galima gauti vairuotojo pažymėjimą?

Vairavimo teisių įgijimo procesas gali užtrukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių ar net metų, priklausomai nuo norimos vairuoti transporto priemonės kategorijos ir individualaus mokinio tempo bei pastangų.

Per kiek laiko galima gauti vairuotojo pažymėjimą?

Vairavimo mokyklose vykdomi mokymo kursai paprastai trunka nuo mėnesio iki dviejų, bet tai tik dalis vairavimo teisių įgijimo proceso.

Svarbu atkreipti dėmesį į veiksnius, kurie daro įtaką vairavimo teisių laikymo ir gavimo trukmei:

  1. Pasirinktas mokymosi būdas.
  2. Pasirinkta kategorija.
  3. Mokymosi tempas.
  4. Reikiamų pažymų gavimas.
  5. Metų laikas.
  6. Miestas kuriame laikysite egzaminus.
  7. Vairuotojo pažymėjimo gaminimo laikas.

Pirmiausia, reikia atsižvelgti į tai, ar pasirinksite norimos įgyti kategorijos vairavimo teorijos mokytis savarankiškai (eksternu) ar pilnu mokymosi kursu vairavimo mokykloje (teorija + praktika). Pilnas kursas dažnai yra populiarus pasirinkimas tarp naujų vairuotojų.

Tačiau reikia žinoti, kad ne visas kategorijas galima mokytis savarankišku (eksterno) būdu. Pavyzdžiui, C, CE ar D kategorijos vairavimo teisių negalima įgyti savarankišku (eksterno) būdu, todėl šios kategorijos įgijimas užtruks ilgiau, net ir su didžiausiomis pastangomis (išskyrus jei jau turite vieną profesionalo kategoriją).

Populiariausia B kategorijos kursų trukmė yra nuo mėnesio iki dviejų. Per šį laikotarpį mokiniai, pasirinkę mokytis pilnus kursus, išklauso teorijos kursą vairavimo mokykloje, atlieka privalomą praktinį 15 vairavimo pamokų (30 ak/val.) mokymą ir jei reikia, gali papildomai patobulinti vairavimo įgūdžius. Baigus šiuos etapus, reikia išlaikyti teorijos ir praktikos vairavimo įskaitas vairavimo mokykloje, tai yra svarbiausias kelias link vairavimo teisių gavimo.

Po to seka teorijos žinių patikrinimas ir praktinis egzaminas VĮ „Regitra“. Teorijos egzamino laikymo vieta gali būti rasta jau per savaitę, tačiau praktinio egzamino vietos gali tekti palaukti kelias savaites. Ypač populiariuose miestuose praktiniam egzaminui gali tekti laukti dar ilgiau, ypač jei laikote egzaminą vasaros sezonu.

Taip pat reikia paminėti, kad egzaminas gali būti laikomas kelis kartus, jei iš pirmo karto jo neišlaikote. Vairavimo egzaminą galima laikyti pakartotinai ne anksčiau kaip po septynių kalendorinių dienų nuo pirmojo egzamino laikymo dienos. Šis laikotarpis yra optimalus ir skirtas tam, kad per jį galėtumėte pasitobulinti ir geriau pasirengti kitam egzaminui.

Kokias kategorijas galima mokytis pasiruošus savarankiškai?

Vairavimo teoriją savarankišku būdu galima mokytis (t. y. neprivaloma vairavimo mokykloje baigti teorijos mokymo kursą), norint įgyti:

  • Lengvojo automobilio – B kategoriją.
  • Motociklo – A1, A2, A kategorijas.
  • Motorolerio – AM kategoriją.
  • Keturračio – B1 kategoriją.
  • Vairuotojams, turintiems teisę vairuoti D1, D1E, D arba DE kategorijos TP ir siekiantiems atitinkamai įgyti teisę vairuoti C1, C1E, C arba CE kategorijos TP ir atvirkščiai.
  • Vairuotojams, turintiems teisę vairuoti B, C1, C1E, D1 arba D1E kategorijos TP ir siekiantiems atitinkamai įgyti teisę vairuoti BE, C, CE, D arba DE kategorijos TP.
Kiek kartų galima laikyti egzaminą?

Kiek kartų galima laikyti egzaminą?

Teisių laikymas vyksta nuo pirmojo egzamino laikymo iki teisės gavimo, tačiau egzaminą (teorijos ir praktikos) galite laikyti neribotą skaičių kartų, kol jį išlaikysite.

Tačiau reikėtų nepamiršti, kad kiekvienas egzaminas susijęs su tam tikromis išlaidomis, todėl rekomenduojama pasirengti kruopščiai ir siekti išlaikyti egzaminą kuo greičiau.

Ką daryti, jei neišlaikote egzamino?

Jei neišlaikote vairavimo teorijos egzamino, turite dar kartą pasikartoti visas Kelių eismo taisykles. Jei dalis taisyklių jums neaiškios ir nesuprantate, galite pasikartoti teoriją nuotoliniu būdu per KETkursai.lt programą. Taip pat būtinai pasimokykite spręsti KET bilietus, tai galite padaryti per KETbilietai.lt programą. Jei matote, kad sprendžiant KET bilietus surenkate po 90% – 100%, jūs esate pasiruošę laikyti vairavimo teorijos egzaminą dar kartą.

Jei neišlaikote vairavimo praktikos egzamino, svarbiausia nenusiminti ir neprarasti motyvacijos. Pasitarkite su savo vairavimo instruktoriumi, aptarkite klaidas ir pasitobulinkite ten, kur turite trūkumų. Vairavimo mokyklos siūlo papildomas vairavimo pamokas tiems, kurie neįveikė egzamino. Tai puiki galimybė ištaisyti klaidas ir pasitikrinti savo pažangą prieš kitą egzaminą.

Kiek laiko užtrunka gauti vairuotojo pažymėjimą po sėkmingai išlaikyto egzamino?

Kiek laiko užtrunka gauti vairuotojo pažymėjimą po sėkmingai išlaikyto egzamino?

Nuo tos dienos, kuomet išlaikote egzaminą ir užsisakote vairuotojo pažymėjimą, jo gamyba gali užtrukti vieną, tris arba iki penkiolikos darbo dienų:

  • Vairuotojo pažymėjimo išdavimas per 15 darbo dienų – 14,19 Eur.
  • Vairuotojo pažymėjimo išdavimas skubos tvarka, per 3 darbo dienas – 22,88 Eur.
  • Vairuotojo pažymėjimo išdavimas skubos tvarka, per 1 darbo dieną – 37,36 Eur.

Nepamirškite, kad vairuoti kol gaminamas vairuotojo pažymėjimas negalima. Savarankiškai judėti gatvėmis galėsite tik tada, kai rankose turėsite „šviežiai iškeptą“ vairuotojo pažymėjimą. Kitaip tariant, sėsti prie vairo galėsite tik tada, kai šis dokumentas VĮ „Regitra“ sistemoje bus paskelbtas galiojančiu.

Kaip patikrinti, ar vairuotojo pažymėjimas galioja?


Visas Kelių eismo taisykles galite rasti čia.

Vairavimo teorijos pamokas galite rasti čia.

KETBILIETAI testus galite rasti čia.

Visą informacija apie vairuotojo pažymėjimų gavimą galite rasti čia.

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.