Nuo 2024 metų keisis vairuotojo pažymėjimo galiojimo tvarka

Nuo 2024 metų vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojų sveikatos medicininės pažymos galiojimu.

ATNAUJINTA INFORMACIJA ČIA.

Nuo 2024 metų keisis vairuotojo pažymėjimo galiojimo tvarka

Šiuo metu nėra susieto ryšio tarp vairuotojų sveikatos medicininės pažymos ir vairuotojo pažymėjimo galiojimo. Net jei turite negaliojančią medicininę vairuotojų sveikatos patikrinimo pažymą, vis vien galite vairuoti, nes jūsų vairuotojo pažymėjimas galioja.

Nors yra galiojantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, pagal kurį vairuotojai, jei pasibaigia vairuotojų sveikatos medicininės pažymos galiojimas, turi pasitikrinti sveikatą, tik labai maža dalis vairuotojų suskumba savanoriškai pasitikrinti sveikatą.

Vairuotojo sveikata daro didelę įtaką eismo saugumui, todėl vairuotojų sveikatos problemų nulemti eismo įvykiai paskatino Lietuvos įstatymų leidėjus ieškoti sprendimų.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. pradės veikti kontrolės mechanizmas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimo trukmė bus susieta su vairuotojų sveikatos medicininės pažymos galiojimu. Nepasitikrinusių sveikatos nustatytu periodiškumu vairuotojų turimi vairuotojo pažymėjimai bus paskelbti negaliojančiais ir vairuotojai nebegalės dalyvauti eisme.

Koks tikslas tikrintis vairuotojo sveikatą?

Koks tikslas tikrintis sveikatą?

Vairuotojų sveikatos tikrinimo tikslas yra nustatyti, ar tikrinamo asmens sveikatos būklė atitinka minimalias fizinio ir psichikos tinkamumo normas, taikomas asmenims, siekiantiems vairuoti ir vairuojantiems atitinkamos kategorijos motorines transporto priemones arba jų junginius su priekaba ir (ar) traktorius, savaeiges mašinas ir mechanizmus.

Vairuotojo medicininės pažymos yra skirstomos į dvi grupes, kurios turi skirtingus galiojimo terminus

Šiuo metu vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininės pažymos yra skirstomos į dvi grupes, kurios turi skirtingus galiojimo terminus:

  • I-oji grupė galioja 10 metų.
  • II-oji grupė galioja 2 metus.

Šios vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininės pažymos pagal savo grupes yra priskirtos tam tikroms transporto priemonių kategorijoms:

  • I-ajai kategorijai priklauso AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų transporto priemonių vairuotojai.
  • II-ajai kategorijai priklauso C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų transporto priemonių vairuotojai.

Sveikatos patikrinimo periodiškumas ir išduodami vairuotojo pažymėjimai

Pagal dabartinę tvarką I-osios grupės (AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų transporto priemonių) vairuotojams iki 65 m. sveikatos patikrinimo periodiškumas yra 10 metų, ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui išduodami ir vairuotojo pažymėjimai.

O teisė vairuoti C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų transporto priemones leidžiantys vairuoti pažymėjimai galioja ne ilgiau nei penkerius metus, nors sveikatos patikrinimo medicininės pažyma galioja 2 metus.

Sveikatos patikrinimo periodiškumas ir išduodami vairuotojo pažymėjimai

Kokiu periodiškumu būtina tikrintis sveikatą?

I-osios grupės vairuotojams sveikatą reikia tikrintis kas 10 metų, iki vairuotojui sueis 65 metai, nuo 66 iki 79 metų vairuotojams – kas 5 metus, o vyresniems nei 80 metų vairuotojams – kas du metus.

II-osios grupės vairuotojams (vairuotojai profesionalai) iki 80 metų sveikatą turi tikrintis kas 2 metus, o nuo 80 metų – kas 1 metus.

TRANSPORTO PRIEMONIŲ VAIRUOTOJŲ SVEIKATOS TIKRINIMO MASTAS IR PERIODIŠKUMAS

Kas yra tikrinama sveikatos patikrinimo metu?

Norintieji gauti vairuotojo pažymėjimą, turi pateikti galiojančią medicininę pažymą. Tad vairuotojų sveikatos tikrinimų apimtis priklauso nuo turimų teisių vairuoti transporto kategorijas, taip pat ir nuo sveikatos būklės.

Visiems vairuotojams tikrinamas regėjimo aštrumas, atliekamas akipločio tyrimas, esant indikacijoms – kontrastinio matymo ir regėjimo prieblandoje tyrimas, tikrinama klausa, širdies darbas, matuojamas kraujo spaudimas, pulsas, atliekama elektrokardiograma, atliekamas neurologinis ištyrimas, tikrinama psichinė sveikata.

Jei yra indikacijų – siunčiama pasikonsultuoti pas gydytojus specialistus.

Prieš sveikatos patikrinimą vairuotojai pasirašo “Vairuotojo garbės deklaraciją”. Šios deklaracijos esmė – vairuotojas savo sveikatos būklę įvertina pats, o sveikatai pablogėjus privalo kreiptis į gydytoją.

Kada gali būti apribota teisė vairuoti ir būti neišduodama vairuotojų medicininė sveikatos pažyma?

Dažniausiai teisė vairuoti būna apribojama dėl kardiologinių susirgimų, nemažą dalį sudaro neurologinės ligos ir psichikos sutrikimai, toliau seka regos sutrikimai, endokrinologinės ligos ir kt.

Taip pat pastaraisiais metais padaugėjo vyresnio amžiaus vairuojančių asmenų, dėl ko prie dažnesnių priežasčių, draudžiančių vairuoti, prisidėjo demencija.

Teisė vairuoti nesuteikiama asmenims, turintiems rimtų regos sutrikimų, aukštą nekoreguotą kraujo spaudimą, esant tam tikros ribos klausos susilpnėjimui, visiškam kurtumui (leidžiama vairuoti išimties tvarka vairuotojui mėgėjui), esant ryškiai neurologinei simptomatikai (dažni priepuoliai), sergantiesiems sunkiomis plaučių, širdies ligomis.

Kokie būna taikomi apribojimai vairuotojams?

Asmenims, kuriems anksčiau nebuvo leidžiama vairuoti dėl medicininių priežasčių, numatomi tik individualūs vairavimo apribojimai (pvz. leidžiama vairuoti tik su akiniais, kontaktiniais lęšiais, leidžiama vairuoti tik dienos metu, važiuoti be keleivių, važiuoti neviršijant tam tikro nurodyto greičio, ne greitkeliais, be priekabos ir kita).

Kokie būna taikomi apribojimai vairuotojams?

Sveikatos tikrinimo reikalavimai ir tvarka

Vairuotojų sveikatos tikrinimas atliekamas įstaigoje, turinčioje licenciją teikti sveikatos priežiūros paslaugas.

Vairuotojų sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus / vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurią pacientas yra pasirinkęs teisės aktų nustatyta tvarka ir kurioje prisirašęs. Šie gydytojai paskiria tyrimus, nustato jų dažnumą, vadovaudamiesi šiuo įsakymu, bei atsako už sveikatos tikrinimo kokybę.

Sudėtingais ir konfliktiniais atvejais, kai išvadai reikia priimti individualius sprendimus, apie tinkamumą vairuoti sprendžia Vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija arba sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinė komisija (GKK). Asmuo, nesutinkantis su Vairuotojų sveikatos tikrinimo komisijos arba GKK sprendimu, per 5 darbo dienas gali apskųsti jį sveikatos priežiūros įstaigos vadovui, o įstaigos vadovo sprendimą – teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Sveikatos tikrinimo reikalavimai ir tvarka

Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma internetu

Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (forma Nr. 083-1/a) galima užsisakyti internetu per sveikatospazymos.lt

Užsakydami pažymą internetu sutaupysite laiko, nes klinika, gavusi užsakymą, galės sutvarkyti dokumentus iki Jūsų apsilankymo.

Po vizito pas gydytoją elektroninė pažyma bus įvesta į sistemą, kurią mato VĮ “Regitra”.

Kur galima rasti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą?

Atlikus profilaktinį patikrinimą, išduodama elektroninė Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (forma Nr. 083-1/a) kurią automatiškai gauna VĮ “Regitra” ir ją galima rasti prisijungus prie esveikata.lt

Kaip atsisiųsti arba sužinoti, ar medicininė vairuotojo pažyma galioja, galite čia.

Kaip atrodys nauja tvarka nuo 2024 metų?

Nors iki pokyčių pradžios liko dar visi metai, tačiau jau dabar pradėta galvoti, kaip padaryti, kad nauja tvarka nesukeltų papildomų nepatogumų vairuotojams.

Viena iš idėjų yra, kad tvarkos užtikrinimui pasitarnautų išankstiniai priminimai, kurie informuotų apie vairuotojų sveikatos pažymos galiojimo pabaigą.

Nauja tvarka įsigalios nuo 2024 m. sausio 1 d., todėl iki to laiko „Regitra“ Kelių transporto priemonių vairuotojų registre atliks reikalingus pakeitimus ir perkels duomenis iš e-sveikatos ir susies visus reikalingus duomenis.

Taip pat planuojama, kad pats procesas atrodytų taip: nustojus galioti sveikatos pažymai, būtų stabdomas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas, o praėjus sveikatos komisiją ir gavus pažymą, vairuotojo pažymėjimo galiojimas būtų atstatomas. Vairuotojams be dėmesio savo sveikatai, nieko papildomai daryti nereikia, kadangi duomenys apie vairuotojų sveikatą yra gaunami skaitmeniniu būdu.

Kaip vyks teisę vairuoti suteikiančių dokumentų galiojimo patikra kelyje?

Naujai priimti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimai Kelių policijos pareigūnų darbe iš esmės nieko nekeičia.

Kaip iki šiol policijos pareigūnai, sustabdę transporto priemonę, patikrindavo informaciją apie asmens teisę vairuoti transporto priemonę per specialią aplikaciją, lygiai taip pat tikrins ir ateityje.

Dabar, įvedus asmens duomenis, policijos pareigūnai gali matyti, ar vairuotojo pažymėjimas galioja, ar nėra atimta teisė vairuoti, ar transporto priemonei atlikta techninė apžiūra, ar ji apdrausta. Planuojama, kad sistema pasipildys duomenimis apie vairuotojo pažymėjimo sustabdymą dėl sveikatos pažymėjimo nebuvimo.

Svarbu atkreipti dėmesį

Pasibaigus galioti vairuotojų sveikatos medicininei pažymai ir to nepastebėjus, būtina nepamiršti, kad vairuotojo pažymėjimas nustos galioti, bet jis toliau liks žmogaus rankose.

Tad kai kurie vairuotojai galbūt net nesupras, kad važiuoja su negaliojančiu dokumentu, nes ant jo nurodyta galiojimo data dar negarantuos, kad jis galioja.

Tad teks būti atidiems ir stebėti vairuotojų sveikatos medicininei pažymos galiojimą.

Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą galima užsisakyti internetu čia.

ATNAUJINTA INFORMACIJA: Vairuotojo pažymėjimo galiojimas susietas su vairuotojų sveikatos medicininės pažymos galiojimu

ATNAUJINTA INFORMACIJA: Nuo 2023 m. lapkričio 20 d. keičiasi sveikatos patikrų periodiškumas

Post Navigation

67 Comments

  1. Anonimas

    Laba, tai mano sveikatos pažymoje nurodyta tik B kategorija, ar galiu vairuoti kitas 1 grupės transporto priemonės, kaip pvz.: AM, bei laikytis A2 kategoriją? Ar galiu vairuoti tik B?

    1. Agnė

      Galite vairuoti tik tas kategorijas, kurios nurodytos medicininėje pažymoje. Jūsų atveju jei vairuotojo med. pažymoje yra nurodyta tik B kat., jūs galite vairuoti, tik B kat. automobilius. Norint vairuoti kitas kategorijas, turite iš naujo pasitikrinti sveikatą ir paprašyti, kad į vairuotojo medicininę sveikatos pažymą įrašytų visas jums reikiamas kategorijas.

  2. Rimantas

    I grupės sveikatos patikrinimo pažyma galioja iki 2030 metų, o II grupės pažyma pasibaigus jau prieš metus. Vairuotojo pažymėjimas galioja iki 2029 metų. Vairuoju tik I grupės transporto priemonę ir artimiausiu metu nemanau, kad bus reikalinga vairuoti II grupės transporto priemones. Tačiau prarasti II grupės nenorėčiau. Jei dabar nesitikrinsiu sveikatos II grupei, ar neprarasiu teisės vairuoti sunkvežimį ateityje jei prireiktų? Ar nebus sustabdytas vairuotojo pažymėjimo galiojimas? Ačiū

    1. Agnė

      Neturint II grupei galiojančios medicininės sveikatos pažymos nuo 2025 m. jūsų vairuotojo pažymėjime ši kategorija bus sustabdyta ir jūs negalėsite jos vairuoti. Šiai dienai nėra informacijos, kad jei ilgai neturėsite galiojančios sveikatos med. pažymos II grupės transporto priemonėms, jos iš jūsų pažymėjimo dings, bet kokie įstatymai ar jo pakeitimai bus ateityje mes nežinome, dėl to negalime atsakyti ar ateityje šios grupės teisės vairuoti nebus visiškai panaikintos, jei būsite ilgai neatnaujinęs sveikatos medicininės pažymos šiai grupei.

  3. Anonimas

    2014 praejau B kategorijos med. Galioja iki 2024 spalio. 2019 praejau A kat med. Galioja iki 2029. Bet regitroj kur yra su klaustuku galioja? pazymeta -ne. Kaip suprast jei 2019 akivaizdziai praeita B ir dar plius A??

    1. Agnė

      Kreipkitės į VĮ “Regitrą”, tik ji gali jums atsakyti dėl ko jų sistemoje yra rašoma kitaip, nei yra med. pažymoje.

  4. Mindaugas

    Laba diena, turiu sveikatos pažymą išduotą 2018 m, kuri galioja iki 2028 m. elektroniniu formatu, pasirašytu el. parašu, pdf failas, popierinio negavau ir neturiu: pagal sveikatos būklę Gali vairuoti su apribojimais šios kategorijų grupės transporto priemones: 1 grupė – B, taikomi šie apribojimai: 01.06 Akiniai arba kontaktiniai lęšiai (taikoma B kat.).
    Ta pažyma matoma esveikatoje kaip: Pirmos grupės kategorijos B; Apribojimai 01.06 Akiniai arba kontaktiniai lęšiai.
    Regitra tos pažymos nemato, nes pažymoje “netinkamai nurodyta žymos kategorijų grupė (apribojimas 01.06 įrašytas ne bendrai med. pažymai, o tik prie B kategorijos). Prašome kreiptis į pažymą išdavusią medicinos įstaigą dėl nekorektiškų duomenų atnaujinimo”.
    Nei Regitra, nei e-sveikata tų duomenų pakeisti atseit negali. Gydymo įstaiga sako, kad ne jie išdavė, o gydytoja, gydytojos kontaktų nėra ir iš vis neaišku, ar ji ką nors gali padaryti.
    Ką daryti, kad pilnai galiojanti pažyma atsirastų Regitroje? Ačiū

  5. Anonimas

    Sveiki ,gyvenu ne Lietuvoj,turiu užsienietiška vairuotojo pažymėjima, ar gryžes atostogu y Lietuva galiu vairuoti automobili?

    1. Agnė

      Europos Sąjungai ar Europos ekonominei erdvei priklausančių šalių vairuotojo pažymėjimai galioja ir Lietuvoje. Su tokiu vairuotojo pažymėjimu galite vairuoti automobilį Lietuvoje.

  6. Anonimas

    2024-03-06
    Svajūnas.
    Esu I grupės vairuotojas (AM, B1,B). Mano medicininė pažyma išduota prieš 1,5 metų, bet parašyta, kad galioja tik 2m., nes esu virš 70 m. amžiaus. Pagal naują tvarką nustatytas terminas tikrintis kas 5 metus.
    Todėl kiek laiko dabar galios mano sveikatos pažyma?

    1. Agnė

      Medicininė sveikatos patikrinimo pažyma kurią dabar turite, galios iki tos datos kokia yra parašyta joje. Jau kai darysitės naują sveikatos pažymą, ji bus daroma pagal naują tvarką.

  7. Anonimas

    O jeigu turiu popierinę sveikatos pažymą, kuri galioja iki 2026 m. spalio? Kaip tuomet bus? Automatiškai vairuotojo pažymėjimas taps negaliojančiu, nes nei e-sveikatoje, nei Regitros sistemoje jokių duomenų nebus, nors sveikatos pažyma teisiškai vis dar galioja?

    1. Agnė

      Popierinė medicininė sveikatos pažyma jums galios iki nurodytos jos galiojimo datos, tik jūs turėsite ją visada turėti su savimi, nes jos sistemoje niekas nematys. Pasibaigus jos galiojimui kai darysitės kitą sveikatos medicininę pažymą, jau gausite ją elektroninę ir jos turėti su savimi nereikės.

  8. Andrius

    laba diena,tai kaip bus su I ir II grupiu turinciais kategoriju vairuotojais,ne logiskai suprantu jiems reikes tikrinti sveikata pagal kategorija kuriai sveikatos pazyma galioja trumpiausiai, nes I grupe kaip B 10-10 metu ir jiems neaktualus sis istatymas iki 65 tik keiciant pazymejima ,o II grupe sveikata 2metai pazymejimas 5 metai bet bendrai pazymejimas 10metu isduodamas nes pagal I grupe,nes nemanau kad isskirs grupes kaip buvo iki siol ir galesi vairuoti tik tos grupes kategoriju transporta kuriai dar galioja turima med pazyma,nes taip tai istatymo pakeitimas butu lygus 0. kaip tarkim
    2020isduotas pazymejimas B ir C1 kategorijoms
    B galioja iki 2030 pazymejimas ir sveikata
    C1 -sveikata iki 2022 pazymejimas iki 2025
    tai iki siol buvo spraga kaip suprantu C1 kategorija galejai nepratesti sveikatos po dvieju metu ir vaziuoti iki 2025 kol keisi pazymejima ,o vairuoti B nepazeisdamas nieko, nes buvo dvi grupes,
    o nuo naujo pakeitimo norima sujungti viska i viena kaip suprantu ir pazyma sveikatos isduoti bendrai tik pagal trumpiausiai galiojancios kategorijos laikotarpi ir bus sveikata kas 2metus nes C1 kategorija trukdo B kuri duodama 10, nors C1 nevairuosi niekada DEKUI

    1. Agnė

      Jei vairuotojo pažymėjime turite, pvz.: B ir C kategorijas, tai B kategorijai medicininė pažyma galios 10 metų (iki 65 metų), o C kategorijai 2 metus. Pagal tai galios ir jūsų vairuotojo pažymėjimas.
      Praėjus 2-iems metams C kategorija vairuotojo pažymėjime baigs galioti, jei iš naujo nepasitikrinsite sveikatos, bet tuo tarpu vairuotojo pažymėjime esanti B kategorija galios toliau. Pasitikrinus sveikatą dėl C kategorijos, jos galiojimas vairuotojo pažymėjime bus pratęsiamas.
      Jei sveikatos pažymos C kategorijai nepratęsite, nors vairuotojo pažymėjime ji bus nurodyta, vairuotojų pažymėjimo sistemoje ji bus negaliojanti, tad sustabdžius policijos pareigūnams, gausite baudą, kaip važiuojant be C kategorijos vairuotojo pažymėjimo.

  9. Anonimas

    Laba diena tai kaip yra priimtas vairuotojo pazymejimo stabdymas niekur nerandu, ar pirmos grupes 10metu ir antros grupes 2metai galiojimas sveikatos pazymos ,ar jos isskiriamos ir galima vairuoti tos grupes kur medicinine galioja, ar tiesiog yra sujungtos i viena grandine, jei bent vienos grupes medicinine baigesi nebegalioja nei ta kuri dar galioja,nes kitaip manyciau istatymo pakeitimas 100% neveikiantis butu pazymejimas 10 metu sveikata 10 ir kam ja tikrint vairuojant pirma kategorija

    1. Agnė

      Jei vairuotojo pažymėjime turite, pvz.: B ir C kategorijas, tai B kategorijai medicininė pažyma galios 10 metų (iki 65 metų), o C kategorijai 2 metus. Pagal tai galios ir jūsų vairuotojo pažymėjimas.
      Praėjus 2-iems metams C kategorija vairuotojo pažymėjime baigs galioti, jei iš naujo nepasitikrinsite sveikatos, bet tuo tarpu vairuotojo pažymėjime esanti B kategorija galios toliau. Pasitikrinus sveikatą dėl C kategorijos, jos galiojimas vairuotojo pažymėjime bus pratęsiamas.
      Jei sveikatos pažymos C kategorijai nepratęsite, nors vairuotojo pažymėjime ji bus nurodyta, vairuotojų pažymėjimo sistemoje ji bus negaliojanti, tad sustabdžius policijos pareigūnams, gausite baudą, kaip važiuojant be C kategorijos vairuotojo pažymėjimo.

  10. Anonimas

    Kas gali atsakyti kodel Regitra nepriima (nekeicia, v.pazymejimo)jei nera adreso LT ,Technine apžiūra (medicinine)praeita tvarkingai ,mokestis priimtas

    1. Agnė

      Vairuotojo pažymėjimas keičiamas tik tuo atveju, jei vairuotojas ne mažesnį kaip pusės metų laikotarpį iki tol gyvenamąją vietą yra registravęs Lietuvoje. Taigi pažymėjimą galima užsisakyti tada, kai asmens gyvenamoji vieta yra deklaruota Lietuvoje ir čia jis kalendoriniais metais pragyveno bent 185 dienas.

      Reikalavimo pragyventam laikotarpiui nėra tik tais atvejais, kai vairuotojas turi mažamečių vaikų, jam yra priskirta vyresnio amžiaus žmonių globa arba jeigu vairuotojas gali pagrįsti asmeninius ar darbo ryšius su Lietuva. Įrodyti ryšius galima visais įmanomais dokumentais, o sprendimą dėl jų įrodomosios vertės priima klientus aptarnaujantys “Regitros” darbuotojai.

      „Regitra“ informaciją apie asmenis, kurie Lietuvą, kaip gyvenamąją vietą, yra deklaravę ne mažiau kaip 185 dienas, gauna automatiškai iš gyventojų registro.

      Lietuvos piliečiai vairuotojo pažymėjimus gali pasikeisti ir kitose Europos Sąjungai ar Europos ekonominei erdvei priklausančiose šalyse. Grįžus į Lietuvą minėtose valstybėse įgyti vairuotojo pažymėjimai galios ir čia, o prireikus, be jokių papildomų sąlygų bus pakeisti.

  11. Anonimas

    Tamsus miškas tevyneje, Lietuvoje med patikra praeita adreso nera ,tautybe LT nepriima Regitra ,gyvenu užsienyje

    1. Agnė

      Vairuotojo pažymėjimas keičiamas tik tuo atveju, jei vairuotojas ne mažesnį kaip pusės metų laikotarpį iki tol gyvenamąją vietą yra registravęs Lietuvoje. Taigi pažymėjimą galima užsisakyti tada, kai asmens gyvenamoji vieta yra deklaruota Lietuvoje ir čia jis kalendoriniais metais pragyveno bent 185 dienas.

      Reikalavimo pragyventam laikotarpiui nėra tik tais atvejais, kai vairuotojas turi mažamečių vaikų, jam yra priskirta vyresnio amžiaus žmonių globa arba jeigu vairuotojas gali pagrįsti asmeninius ar darbo ryšius su Lietuva. Įrodyti ryšius galima visais įmanomais dokumentais, o sprendimą dėl jų įrodomosios vertės priima klientus aptarnaujantys “Regitros” darbuotojai.

      „Regitra“ informaciją apie asmenis, kurie Lietuvą, kaip gyvenamąją vietą, yra deklaravę ne mažiau kaip 185 dienas, gauna automatiškai iš gyventojų registro.

      Lietuvos piliečiai vairuotojo pažymėjimus gali pasikeisti ir kitose Europos Sąjungai ar Europos ekonominei erdvei priklausančiose šalyse. Grįžus į Lietuvą minėtose valstybėse įgyti vairuotojo pažymėjimai galios ir čia, o prireikus, be jokių papildomų sąlygų bus pakeisti.

  12. Anonimas

    Jei vairuotojas gydėsi savo noru dėl alkoholizmo,ir po gydymo jau metai negeria,kaip jam gauti med pažymą,ar čia kaip senais laikais negali gydytis

    1. Agnė

      Vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas. Sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus / vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Vairuotojo psichikos sveikatą privaloma tvarka įvertina ir gydytojas psichiatras.
      Vizitą vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininei pažymai gauti (forma Nr. 083-1/a) galima užsisakyti internetu per sveikatospazymos.lt

  13. Algirdas

    Sveiki.Asitikrinus sveikata ,pažymoje per klaida neįrašė BE ir CE kategorijų.Duota pazyma kategorijoms B,C,D,. Ar galios E kategorijoms,ar eit komisija iš naujo?

    1. Jonas

      Reikia eiti iš naujo. Pvz. CE kat. yra aukštesnė kategorija už C kat. ir būna, kad CE kategorijai sveikatos pažyma būna neišduodama dėl sveikatos. Dėl to sveikatos pažymoje turi būti visos nurodytos galimos įgyti kategorijos.

  14. Anonimas

    Man74 metai. Sveikatos pažymėjimas išduotas 2 metams ir galioja iki 2025-09-11. Ar jo galiojimas bus tęsiamas dar trejiems metams, ar reikės naujo sveikato pažymįjimo?

  15. Arunas

    pries 3 menesius buvo iseminis insultas,seimos gydytoja sustabde medicinines pazymos galiojima,galioja,ą grupe iki 2026-09-06, 2 grupe iki 2023-09-06. Regitra pastebejusi negaliojancia med.pazyma sustabde vairuotojo pazymejimo galiojima,kaip ir kokia tvarka viska atstatyti atgal ?Seimos gydytoja dar nori pazymos is neurologo. Man 64m 4men. Aciu.

    1. Agnė

      Medicininę pažymą išduoti ir nustatyti ar galite toliau vairuoti, gali tik jūsų šeimos gydytojas*. Jei po atliktų papildomų jums paskirtų tyrimų jums bus leidžiama toliau vairuoti, jums bus išduota med. pažyma ir “Regitra” jums toliau pratęs vairuotojo pažymėjimo galiojimą.

      *Jeigu kandidatams į vairuotojus ar vairuotojams yra diagnozuotos ligos ar sveikatos problemos (dėl kurių gali būti ribojama teisė vairuoti transporto priemones), nurodytos LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymo „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“ aprašo 3 lentelėje, atsižvelgiant į ligos ar sveikatos problemos progresavimą, už sveikatos patikrinimo išvadą atsakingo asmens, nurodyto LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymo „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“ aprašo 19 punkte, sprendimu gali būti nustatytas ankstesnis kito sveikatos patikrinimo laikas.

  16. Balys

    Ar yra padaryta 80+ išimtis, kuri leistų vairuoti iki 2024 pabaigos, jei med.pažyma išduota 2023m.balandžio mėn.?

    1. Agnė

      Išimčių nėra. Iki šiol vairuotojai turėjo tikrinti sveikatą pagal šią schemą: iki 55 metų – kas 10 metų, nuo 56 iki 69 metų – kas 5 metus, nuo 70 iki 79 metų – kas 2 metus, o nuo 80 metų – kasmet.

      Amžiaus ribos keičiasi nuo 2023 m. lapkričio 20 d. (pirmadienio). Prieš tai išduotos pažymos galiojo senais terminais, nuo lapkričio 20 d. bus išduodamos naujais terminais. Pagal naująją tvarką, sveikatos patikrinimai bus atliekami pagal šią schemą: iki 65 metų – kas 10 metų, nuo 66 iki 79 metų – kas 5 metus, o po 80 metų – kas 2 metus.

  17. Jonas

    Sveiki, turiu kategorijas AM B1 B C1 C pažymejimas išduotas 10metu, C kategorija nesinaudoju, ar dėl to reikės eiti medicinine kas du metus ir pažymėjima keisti kas 5 ?

    1. Agnė

      Dar nėra aprašyta ir aptarta, kaip bus stabdomas vairuotojo pažymėjimų galiojimas, kurių kategorijos yra skirtingos ir kurių med. pažymos galiojimas skirtingoms kategorijoms skiriasi. Tad šiuo metu galime tik laukti, kol bus įgyvendintas įstatymas ir aptarti visi tikslūs įstatymo niuansai.

  18. Anonimas

    Nuo 70 metų kas kiek.laiko tikrinti sveikatą vairuojant lengvą automobilį ir ar reikia tikrinti sveikatą jei dabar medicinos pažymėjimas galioja iki2027 metų

    1. Anonimas

      Nezinant kaip bus stabdomas vairuotojo pazymejimas, skirtingu grupiu kategorijoms tai ko tiketis nezinant ir likti be darbo ar tikrintis sveikata pagal trumpiausiai galiojancios medicinines termina ir tiek ,nes logiskai mastant kam tas istatymas kas turi pirmos grupes kategorijas iki 65 m jiems net negalioja sis istatymas 10 metu sveikata 10 metu pazymejimas, cia tik manau pries tuos kas turi l ir ll grupiu kategorijas jas sujungiant i grandine ir tikrint sveikata pagal trumpiausia sveikatos pazymos galiojimo termina, kaip tarkim B 10 metu C 2metai .tai kas du metai turesi tikrint,nes C trukdo 10 metu vairuot B kategorija

      1. Agnė

        Jei vairuotojo pažymėjime turite, pvz.: B ir C kategorijas, tai B kategorijai medicininė pažyma galios 10 metų (iki 65 metų), o C kategorijai 2 metus. Pagal tai galios ir jūsų vairuotojo pažymėjimas.
        Praėjus 2-iems metams C kategorija vairuotojo pažymėjime baigs galioti, jei iš naujo nepasitikrinsite sveikatos, bet tuo tarpu vairuotojo pažymėjime esanti B kategorija galios toliau. Pasitikrinus sveikatą dėl C kategorijos, jos galiojimas vairuotojo pažymėjime bus pratęsiamas.
        Jei sveikatos pažymos C kategorijai nepratęsite, nors vairuotojo pažymėjime ji bus nurodyta, vairuotojų pažymėjimo sistemoje ji bus negaliojanti, tad sustabdžius policijos pareigūnams, gausite baudą, kaip važiuojant be C kategorijos vairuotojo pažymėjimo.

  19. Anonimas

    Sveiki ,man 63metai pažiméjimas išduotas 2017 iki 2027 ,ar man reikia iki šiu metu praeiti med komisija,ar dar galioja iki 2027metu

    1. Agnė

      Jei jūsų turima medicininė vairuotojų sveikatos pažyma dar galioja, tada praeiti naujai medicininės patikros nereikia. Jei vairuotojų sveikatos medicininė pažyma jau nebegalioja, nesvarbu iki kelintų metų galioja jūsų vairuotojo pažymėjimas, praeiti medicininę sveikatos patikrą turite iš naujo.

  20. Neringa

    Sveiki, 2024 m. sausį man sueis 70 metų. Sveikatos medicininė pažyma sutvarkyta 2022-07-28 d. ir išduota 5 metams. Vairuotojo teisės galioja iki 2026 metų. Ar nuo 2024 metų reikia man pereiti iš naujo medicininę pažymą? Ar ji lieka galioti penkiems metams.

    1. Agnė

      Jei jūsų turima medicininė vairuotojų sveikatos pažyma dar galioja, tada praeiti naujai medicininės patikros nereikia. Jei vairuotojų sveikatos medicininė pažyma jau nebegalioja, nesvarbu iki kelintų metų galioja jūsų vairuotojo pažymėjimas, praeiti medicininę sveikatos patikrą turite iš naujo.

  21. Arturas

    Eilinis pasipinigavimas + kelias i korupcija + biurokratija + bananu salis, ir kodel zmones kencia….

  22. Anonimas

    Sveiki,
    O kaip butu tokiu atveju jei vairuotojo pazymejimas isduotas ne lietuvoje o kitoje Europos valstybeje ir turi neribojama galiojimo laika?

    1. Agnė

      Dar nėra aprašyta ir aptarta, kaip/ar bus stabdomas ne Lietuvoje išduotas vairuotojo pažymėjimų galiojimas. Tad šiuo metu galime tik laukti, kol bus įgyvendintas įstatymas ir aptarti visi tikslūs įstatymo niuansai.

  23. Anonimas

    Sveiki,
    O kaip yra tokiu atveju jei vairuotojo pazymejimas isduotas uzsienyje ir neturi galiojimo datos?

    1. Agnė

      Dar nėra aprašyta ir aptarta, kaip/ar bus stabdomas ne Lietuvoje išduotas vairuotojo pažymėjimų galiojimas. Tad šiuo metu galime tik laukti, kol bus įgyvendintas įstatymas ir aptarti visi tikslūs įstatymo niuansai.

  24. Anonimas

    Laba diena,
    Turiu I grupės sveikatos pažymėjimą kuris galioja 10 metų ir II grupės kuris galioja 2 metus. Vairuotojo pažymėjimas vienas o galiojimai skirtingi.
    Ar būtina sveikatos patikra II grupei po 2 metų jei šiuo metu ja nesinaudoju ? Vairuoju tik B kategorijos automobilį.
    Ar galima galima pasitikrinti sveikata II grupei tik tada kai man jos prireiks?

    1. Agnė

      Nuo 2024 m. sausio 1 d. pradės veikti kontrolės mechanizmas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimo trukmė bus susieta su vairuotojų sveikatos medicininės pažymos galiojimu. Nepasitikrinusių sveikatos nustatytu periodiškumu vairuotojų turimi vairuotojo pažymėjimai bus paskelbti negaliojančiais ir vairuotojai nebegalės dalyvauti eisme.
      Kaip teigiama nuo 2024 metų „Regitra“ automatiškai stabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą tiems vairuotojams, kurie nepasitikrins sveikatos. Atnaujinus pažymą, automatiškai būtų atnaujintas vairuotojo pažymėjimas.
      Dar nėra aprašyta ir aptarta, kaip bus stabdomas vairuotojo pažymėjimų galiojimas, kurių kategorijos yra skirtingos ir kurių med. pažymos galiojimas skirtingoms kategorijoms skiriasi. Tad šiuo metu galime tik laukti, kol bus įgyvendintas įstatymas ir aptarti visi tikslūs įstatymo niuansai.

  25. Anonimas

    Man 59 metai. Sveikatos pažyma išduota prieš 9 metus. Sveikatos pažymoje nurodyta, kad ji galioja iki 2024 m. birželio. Kada privalu tikrintis sveikatą? Ar nuo 2024 m. sausio ar po sveikatos pažymos galiojimo pabaigos (2024 m. birželio)?

    1. Agnė

      Tikrintis sveikatą turite einant į pabaigą sveikatos pažymos galiojimui. Turimos sveikatos pažymos nuo 2024 metų nebus naikinamos, tad jei turite galiojančią medicininę pažymą, ji ir toliau jums galios.

  26. Anonimas

    Sveiki jei mano medicininis galioja iki 2027m ar man reikia is naujo pereiti? Iki 2024 ar nepasinaikina galiojanti pazyma

    1. Agnė

      Sveiki. Jūsų turima medicininė vairuotojų sveikatos pažyma lieka galiojanti (iki 2027 m.). Kai jos galiojimas pasibaigs, jums bus taikoma nauja vairuotojo pažymėjimo galiojimo tvarka ir turėsite iš naujo gauti medicininę vairuotojo sveikatos pažymą, kuri galios tiek pat kiek ir vairuotojo pažymėjimas.

      1. Anonimas

        Sveiki,turiu isduoda nuo 2017mietu kuri galioja 2027 mietu bet turiu popierine sistemoi nieko nera tai dabar is naujo pereiti man reikes?

        1. Agnė

          Pagal įstatymą, jei medicininė pažyma dar yra galiojanti, naujos turėti nereikia. Bet kadangi ji yra ne elektroninė o popierinė, ją turėsite vežiotis su savimi, kad sustabdžius pareigūnams turėtumėte kaip įrodyti, kad medicininė pažyma galioja.

  27. Rūta

    Sveiki, o kaip bus tokioje situacijoje: 2023 m. žmogui sueina 55 m. Tai nuo 2024 m. reikėtų tikrintis sveikatą kas 5 m., tačiau jeigu vis dar galioja tiek vairuotojo pažymėjimas, tiek išduota sveikatos pažyma?

    1. Agnė

      Pagal dabartinę tvarką I-osios grupės (AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų transporto priemonių) vairuotojams iki 55 m. sveikatos patikrinimo periodiškumas yra 10 metų, ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui išduodami ir vairuotojo pažymėjimai.
      I-osios grupės vairuotojams sveikatą reikia tikrintis kas 10 metų, iki vairuotojui sueis 55 metai, nuo 56 iki 69 metų vairuotojams – kas 5 metus.

    1. Agnė

      Pagal įstatymą, kuris įsigalios nuo 2024 metų, nustojus galioti medicininei pažymai, vairuotojai nebegalės dalyvauti eisme, kadangi vairuotojo pažymėjimas bus skelbiamas negaliojančiu.
      Dėl to atsakomybė turėtų būti skiriama pagal 424 p. „Transporto priemonių vairavimas neturint teisės vairuoti, vairavimas, kai vairuojančiam asmeniui atimta ar sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones, arba transporto priemonės perdavimas tokiam asmeniui vairuoti“.

  28. Andrius

    Sveiki, klausimas toks 1) – Šiais metais baigiasi galiojimas vairuotojo pažymėjimo, tikrinsiu sveikata, man 50 metu, įdomu kiek, ar iki kada bus pažymos galiojimas ??? 2) Kodėl spalvų jutimo testo lentelė dar egzistuoja (ypač vairuotoju) patikros metu ??? ES direktyva nenurodo, kontradikcijų vairuoti autotransporto priemones turint spalvų matymo sutrikimų. Ar Lietuvoje, neatsižvelgiant į ES teisės aktus ir praktiką, vis dar diskriminuojami žmonės turintys šį sutrikimą ir jiems nesuteikiama, atimama ar kitaip ribojama vairavimo teisė vien, todėl kad žmogus turi šį sutrikimą?

    1. Agnė

      Laba diena.
      Pagal dabartinę tvarką (kuri galioja iki 2024 metų) I-osios grupės (AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų transporto priemonių) vairuotojams iki 55 m. sveikatos patikrinimo periodiškumas yra 10 metų, ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui išduodami ir vairuotojo pažymėjimai.
      O teisė vairuoti C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų transporto priemones leidžiantys vairuoti pažymėjimai galioja ne ilgiau nei penkerius metus, nors sveikatos patikrinimo medicininės pažyma galioja 2 metus.
      I-osios grupės vairuotojams sveikatą reikia tikrintis kas 10 metų, iki vairuotojui sueis 55 metai, nuo 56 iki 69 metų vairuotojams – kas 5 metus, nuo 70 iki 79 metų vairuotojams – kas 2 metus, o vyresniems nei 80 metų vairuotojams – kas metus.
      II-osios grupės vairuotojams (vairuotojai profesionalai) iki 80 metų sveikatą turi tikrintis kas 2 metus, o nuo 80 metų – kas 1 metus.
      Dėl spalvų jutimo testo lentelės naudojimo, turite kreiptis į atitinkamas institucijas.

      1. Anonimas

        Atsakymo nesupratau, tai jeigu 2024m 50metis vairuotojas keisis teises, tai kiek laiko galios med pažyma 5m ar 10m?

        1. Agnė

          Pagal dabartinę tvarką I-osios grupės (AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų transporto priemonių) vairuotojams iki 55 m. sveikatos patikrinimo periodiškumas yra 10 metų, ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui išduodami ir vairuotojo pažymėjimai.
          I-osios grupės vairuotojams sveikatą reikia tikrintis kas 10 metų, iki vairuotojui sueis 55 metai, nuo 56 iki 69 metų vairuotojams – kas 5 metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.