Antialkoholiniai variklio užraktai ir vairuotojo pažymėjimas su kodu „69“

Jeigu praradote vairuotojo pažymėjimą dėl vairavimo neblaiviam stovyje, anksčiau susigrąžinti teisę vairuoti galite jeigu sutiksite vairuoti tik tokias transporto priemones, kuriose būtų įdiegti antialkoholiniai variklio užraktai. Kad galėtumėte tai daryti, jūsų vairuotojo pažymėjime atsiras kodas „69“.

Antialkoholiniai variklio užraktai ir vairuotojo pažymėjimas su kodu „69“

Vairuotojo pažymėjime įrašytas kodas „69“, leidžia neblaiviems vairuotojams (lengvo girtumo (0.4 – 1.5 promilės)) susigrąžinti prarastą vairuotojo pažymėjimą anksčiau laiko ir sumažinti numatytą draudimo vairuoti terminą, jei jie sutiks vairuoti transporto priemones, kuriose įrengtas antialkoholinis variklio užraktas, paprastai vadinamas alkobloku.

Kas tas antialkoholinis variklio užraktas?

Kas tas antialkoholinis variklio užraktas?

Antialkoholinis variklio užraktas (Alkoblokas), tai specialius įtaisas, montuojamas prasižengusių vairuotojų automobiliuose. Taip pat gali būti montuojamas darbui skirtuose automobiliuose (krovininiuose, keleiviniuose, mokykliniuose).

Antialkoholiniai variklio užraktai neleidžia užvesti transporto priemonės variklio, jeigu transporto priemonės vairuotojo iškvėpto oro ėminyje aptinkama alkoholio. Alkobloko alkotesteris nerodo promilių skaičiaus, o tik žalią TAIP arba raudoną NE lemputę.

Tai daugiau nei 1200 Eur. kainuojantis aparatas, fiksuojantis daugybę parametrų ir šiuos parodymus saugantis arba net ir perduodantis nuotoliniu būdu.

Kaip veikia alkoblokas?

Įsigyti ir įsimontuoti bet kokį alkobloką nepavyks. Alkoblokai turi atitikti LST EN 50436-1 Lietuvos standartą ir turi būti sukonfigūruoti taip, kad atitiktų vairuotojų pažeidėjų programos reikalavimus.

Alkoblokas turi veikti taip, kad prieš užvedant transporto priemonės variklį vairuotojo būtų prašoma pateikti iškvėpiamo oro ėminį (pūtimo testą). Taip pat ėminio turi būti prašoma atsitiktiniais intervalais variklio veikimo metu ne rečiau kaip kartą per valandą, o vairuotojas privalo pateikti ėminį per 10 minučių nuo prašymo gavimo.

Kaip veikia alkoblokas?

Kelios įdomybės apie alkobloką

Alkoblokas tikrai neapsunkina vairavimo, jei automobilyje įrengta start/stop sistema.

Alkoblokas neprašys į jį pūsti jei trumpam išjungėte variklį spūstyje ar neapdairiai užgesote.

Modernių alkoblokų alkostesterį automobilyje identifikuoti nėra lengva. Jo pūtimo anga specialiai nusukta nuo vairuotojo. Todėl alkotesteris iš pirmo žvilgsnio primena telefoną ar tiesiog valdymo blokelį.

Gamintojai sugalvoja ir daugiau gudrybių, kurios leidžia vairuotojams išsaugoti orumą. Gaminami netgi specialūs kavos puodeliai, uždengiantys alkotesterį.

Ką reiškia vairuotojo pažymėjime kodas „69“?

„69“ apribojimo kodas vairuotojo pažymėjime išduoda, jog vairuotojas gali vairuoti tik tas transporto priemones, kuriose yra įmontuotas antialkoholinis variklio užraktas, atitinkantis Lietuvos standartą LST EN 50436-1.

Taip suteikiama galimybė prasižengusiems vairuotojams greičiau atgauti teisę vairuoti, kad neprarastų vairavimo įgūdžių ir galėtų dirbti darbą, susijusį su vairavimu.

Pasibaigus nustatytam draudimo vairuoti terminui, vairuotojas gali susigrąžinti įprastą vairuotojo pažymėjimą (be apribojimo kodo „69“).

Kaip vyksta patikrinimas kelyje turint vairuotojo pažymėjimą su kodu „69“?

Kaip vyksta patikrinimas kelyje turint vairuotojo pažymėjimą su kodu „69“?

Sustabdę transporto priemones ir pastebėję „69“ kodą vairuotojo pažymėjime, pareigūnai patikrina, ar transporto priemonėje įrengtas antialkoholinis variklio užraktas, ar asmuo, kuriam paskirta administracinio poveikio priemonė, turi antialkoholinio variklio užrakto ir šio prietaiso prijungimo prie transporto priemonės variklio užvedimo sistemos sertifikatus.

Be to, pareigūno reikalavimu asmuo, kuriam paskirta ši administracinio poveikio priemonė, privalo pamėginti užvesti transporto priemonės variklį nenaudodamas antialkoholinio variklio užrakto ir užvesti transporto priemonės variklį davęs ėminį.

Kas priima sprendimus, dėl teisės vairuoti atėmimo termino sutrumpinimo?

Draudimą vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, kartu su administracine nuobauda gali skirti tik teismas, pareigūnas ar kita susijusi institucija. Būtent šios institucijos priima ir sprendimą dėl teisės vairuoti atėmimo termino sutrumpinimo.

Informaciją apie priimtą tokį sprendimą „Regitra“ gauna automatiškai iš Administracinių nusižengimų registro.

Ką reikia padaryti norint gauti vairuotojo pažymėjimą su kodu „69“?

Dar prieš kreipiantis į VĮ „Regitrą“ vairuotojas, kaip ir visi teisę vairuoti praradę asmenys, turi būti įgyvendinęs visus teisės vairuoti susigrąžinimo reikalavimus. Kokie jie, priklauso nuo pažeidimo tipo ir teisės vairuoti atėmimo termino.

Jei asmuo teisę vairuoti prarado trumpiau nei metams arba atitinkamos institucijos ją sutrumpino būtent iki šio termino, tuomet reikia baigti papildomus mokymus vairavimo mokykloje. Laikyti vairavimo egzaminų VĮ „Regitroje“ nereikia.

Mokyklų, kurios rengia papildomus vairuotojų mokymus sąrašą galite rasti čia.

O asmeniui, kuriam buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis (0.4 – 1.5 promilės), gali būti skiriamas nuo 12 iki 18 mėn. teisės vairuoti atėmimas be alkobloko, o asmens sutikimu nusprendus skirti tokią priemonę, įvertinus visas aplinkybes, skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 6 iki 12 mėn. ir teisė važinėti su transporto priemone, kurioje įmontuotas alkoblokas nuo 12 iki 18 mėn. (šis terminas pradedamas skaičiuoti pasibaigus paskirtam teisės atėmimo terminui). Jei parenkant poveikio priemonių trukmę teisės vairuoti atėmimo terminas skiriamas trumpesnis nei 12 mėn., egzaminų perlaikyti nereikia.

Vairavusiems neblaiviems vairuotojams papildomai reikia pasirūpinti sveikatos žinių atestavimo pažymėjimu, išduotu pagal privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai mokymo programą (4 ak. val. trukmės), taip pat vairuotojo sveikatos patikrinimo medicinine pažyma, kuri turi būti išduota vėliau nei buvo padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas.

Tuo atveju, jei vairuotojams dėl KET pažeidimų atimta teisė vairuoti metams ar ilgiau, reikės įgyvendinti ne tik visus aukščiau įvardytus reikalavimus, bet ir išlaikyti teorijos bei praktikos egzaminus VĮ „Regitroje“.

Informaciją apie pabaigtus papildomus mokymus vairavimo mokykloje ir išduotą medicininę pažymą VĮ „Regitra“ gauna automatiškai elektroniniu būdu.

Klientui kreipiantis į VĮ „Regitra“ dėl pažymėjimo išdavimo su savimi pakanka turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą.

Praradau teisę vairuoti už girtumą, daugiau nei 1,5 promilės.

Kliento klausimas: Praradau teisę vairuoti už girtumą, daugiau nei 1,5 promilės. Gavau 1 metus 6 mėnesius atėmimą vairuotojo pažymėjimo. Klausimas būtų: jai susigrąžinčiau jį po pusės bausmės laiko tai yra po 9 mėnesių ar man reikėtų perlaikyti teorinį ir praktinį egzaminą Regitroje?

Procesas susitrumpinti teisių atėmimo laiką nėra pats lengviausias ir pigiausias, nes reikia pateikti prašymą pažeidimą nagrinėjančiam pareigūnui, išklausyti privalomuosius kursus apie alkoholio ir narkotikų žalą, pateikti sveikatos pažymą, įsimontuoti alkobloką.

Bet vienas reikšmingas niuansas, kad susitrumpinus vairavimo atėmimo terminą (iki 12 mėn.), nereikia perlaikyti teorijos ir vairavimo egzaminų.

Kaip atgauti atimtą vairuotojo pažymėjimą

Papildomi vairuotojų kursai pradedantiems vairuotojams ir praradusiems teisę vairuoti

Pasiruošti teorijos egzaminui nuotoliniu būdu jums padės:

Post Navigation

4 Comments

 1. Viktoras

  Laba diena ! Labai prašau patarti. man paskire 12men teisiu atemima , Dabar praejo jau7men ar galiu prasyti kad su isidetu alkobloku atgauti vairuotojo pažimijima be perlaikinejimo butu ačiū

  1. Agnė

   Į šį klausimą atsakyti negalime. Turite pateikti prašymą pažeidimą nagrinėjančiam pareigūnui, tada jis galės atsakyti ar galite laikotarpį sutrumpinti jam jau einant į pabaigą.

 2. Arnas

  Laba diena, norėjau pasiteirauti ar yra galimybė pravažinėjus su kodu “69” vairuotojo pažymėjimu pusė laikotarpio tai yra 6 mėnesiai pasinaikinti “69” kodą ankščiau?
  Ačiū labai iš anksto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.