Įspėjamųjų lempučių reikšmės automobilio prietaisų skydelio simboliai

Vos pasukus užvedimo raktelį, skydelyje įsižiebia daugybė įvairių spalvų lempučių, tačiau užvedus automobilį, po kiek laiko, dauguma jų turi užgesti, o jei neužgesta?

Šiuo metu viskas sparčiai tobulėja, ne išimtis ir automobiliai, tad šiuolaikiniuose automobiliuose įspėjamųjų lempučių tiek daug, kad pasimesti jų gausoje galime kiekvienas.

Geras vairuotojas privalo išmanyti, ką tos lemputės vairuotojui nori pasakyti. Tik greitai pastebėjus problemą ir ją išsprendus laiku, išvengsite nereikalingų išteklių.

Apžvelkime, ką reiškia pagrindinės dažniausiai pasitaikančias įspėjamųjų prietaisų skydelio lemputės, kadangi visų paminėti tiesiog neįmanoma.

Pagrindinės lemputės yra šviesoforo spalvų: raudonos, geltonos ir žalios.

Lemputės keliančios mažiausiai klausimų

Tai žalios informacinės lemputės: posūkiai, įjungtų šviesų indikacija, kitos informacinės lemputės, kurios nurodo kad yra įjungta tam tikra sistema ar modulis.

Įspėjamųjų lempučių reikšmės automobilio prietaisų skydelio simboliai

Sistemos įspėjamasis simbolis

Tai geltonos įspėjamosios lemputės: atsirado gedimas sistemoje, nešviečia lemputė, pritrūko plovimo skysčio ir pan. Šiuolaikiniai automobiliai beveik nuolat kažko reikalauja ir apie kažką mus įspėja.

Geltonas įspėjamasis simbolis gali įsijungti ir kartu su kitais įspėjamaisiais simboliais. Jeigu nepastebite ypatingų skirtumų automobilio veikime, galite važiuoti toliau. Visgi reiktų nepamiršti, kad ilgalaikis automobilio eksploatavimas įsijungus įspėjamiesiems signalams, gali pakenkti tam tikroms automobilio sistemoms. Partikrinkite automobilį vos atsiradus galimybei.

automobilio eksploatavimas įsijungus 
 geltoniems įspėjamiesiems signalams

Spalva, kurios nevalia ignoruoti

Tai raudonos pranešančios apie pavojų lemputės: baigėsi langų valymo skystis, perdegė lemputė, išjungta „startstop“ sistema, per žemas oro slėgis padangose, svarbus įspėjimas, o gal gedimas ar sutrikimas. Raudona lemputė dažniausiai perspėja, kad automobilis negali toliau važiuoti.

raudonos spalvos ispejamieji prietaisu paneleje

Jei visos sistemos dirba gerai, užvedus automobilį geltonos ir raudonos lemputės užgęsta. O jei bent viena liko degti ir nežinote jos reikšmės visada remkitės naudojimosi instrukcija arba susisiekite su artimiausiu autoserviso meistru.

Svarbu!

Kai kurių spalvų reikšmės gali sutapti, tačiau skirsis žinutė, kurią jums nori perduoti automobilio kompiuteris. Tad neišsigąskite, o išsiaiškinkite kurioje vietoje yra gedimas.

Yra ir kitų spalvų lempučių, kurias pažinoti taip pat yra būtina

Pagrindinių įspėjamųjų lempučių simboliai ir reikšmės nesikeičia jau daug metų, taigi daugumai vairuotojų nesunku jas iššifruoti. Šiek tiek kitaip yra su šiuolaikiniais automobiliais, kurie jau pasisveikindami pradeda bombarduoti vairuotojo akis lempučių gausa.

Vis dėlto pamatę įsijungusią įspėjamąją lemputę prieš puldami į paniką, turite suvokti, kad kai kurie signalai gali būti klaidingi. Per žema elektros įtampa, vieno kurio nors daviklio gedimas ir … prašome, lemputė jau įsižiebė.

Kartais atsitinka taip, kad ji užgesta taip pat greitai, kaip ir užsidegė. Kad ir kaip ten būtų, nepatariama šiuos signalus ignoruoti – atminkite, kad elektronika kartais gali apsirikti.

Daugiau pamokose

Post Navigation