Neišlaikytas vairavimo egzaminas „Regitroje“: ką daryti toliau?

Vairavimo egzamino neišlaikymas „Regitroje“ gali būti nusivylimas, tačiau svarbu žinoti, kad tai nėra pabaiga. Vienas iš svarbiausių žingsnių – teisingai nustatyti, ką reikia pagerinti ir kaip pasiruošti pakartotiniam egzaminui.

Neišlaikytas vairavimo egzaminas „Regitroje“: ką daryti toliau?

Daugelis vairuotojų turi patirtį neišlaikydami egzaminų pirmą kartą. Svarbiausia yra nenuleisti rankų ir siekti tobulėjimo. Su užtikrintu ryžtu, pastangomis ir pagalba iš instruktorių, artimųjų ar draugų, jūs galite pasiekti savo tikslą – tapti saugiu ir pasitikinčiu vairuotoju.

Ką daryti, jei neišlaikote vairavimo teorijos egzamino „Regitroje“?

Ką daryti, jei neišlaikote vairavimo teorijos egzamino „Regitroje“?

Teorijos egzamino neišlaikymas dažnai susijęs su nepakankamu teorinių žinių įsisavinimu. Rekomenduojama peržiūrėti klaidingai atsakytus klausimus ir įsitikinti, kad suprantate teisingus atsakymus ir kodėl jūsų pasirinktas variantas buvo neteisingas.

Būtiniai perskaitykite Kelių eismo taisykles ir Saugaus eismo keliais įstatymą, kad suprastumėte kaip turite taikyti šias taisykles ne tik testų sprendime, bet ir praktiškai.

Didžiausia vairavimo teorijos neišlaikymo priežastis yra mintinai išmokti testų klausimai. Jei išmoksite testus mintinai – tikrai neišlaikysite egzamino. Paklausite kodėl? Tai dėl to, kad „Regitroje“ klausimų formulavimas arba atsakymai gali būti šiek tiek kitokie ir jūs iš įpratimo paspausite atsakymą, kurį esate išmokę mintinai, dėl to neišlaikysite vairavimo egzamino. Jūs turite testus suprasti, o ne mokintis mintinai. Jei atidžiai perskaičius testo klausimą, suprasite ko klausia klausimas ir pritaikius taisykles jį atsakysite, tikrai išlaikysite vairavimo teorijos egzaminą iš pirmo karto.

Nepamirškite, kad tik tinkamai mokėdami Kelių eismo taisykles galėsite jaustis saugūs kelyje.

Ką daryti, jei neišlaikote vairavimo egzamino „Regitroje“?

Ką daryti, jei neišlaikote vairavimo egzamino „Regitroje“?

Jeigu neišlaikėte vairavimo praktikos egzamino, svarbiausia – neprarasti motyvacijos. Analizuokite savo klaidas ir dirbkite ties jų ištaisymu.

Vairavimo praktikos egzamino metu dažniausiai vertinamos saugaus vairavimo žinios ir įgūdžiai, tad galbūt vertėtų papildomai pasimokyti su instruktoriumi.

Vairavimo praktikos egzamino neišlaikymui koją gali pakišti ir vairavimo teorijos nemokėjimas. Prieš eidami laikyti praktikos vairavimo egzaminą būtinai pasikartokite Kelių eismo taisykles, jose atkreipkite dėmesį į sankryžų pravažiavimo tvarką ir kelio ženklus.

Vairavimo egzamino neišlaikymas gali sukelti nusivylimą ir nerimą. Tačiau tai nėra pasaulio pabaiga! Svarbu nepasiduoti ir toliau siekti savo tikslo – tapti vairuotoju. Pateikiame keletą patarimų, kaip elgtis ir ką daryti, kad kitą kartą sėkmingai išlaikytumėte vairavimo egzaminą „Regitroje“:

 1. Supraskite, kodėl nepavyko: Pirmasis žingsnis po neišlaikyto vairavimo egzamino yra sąžiningas pokalbis su savimi ir supratimas, kodėl tai įvyko. Ar tai buvo dėl vairavimo klaidų? Ar galbūt jums nepasisekė dėl baimės, jaudulio ar nerimo? Nerimas ir baimės gali būti didelis barjeras sėkmei vairavimo egzamine. Jei jaučiate, kad jūsų nervai paveikė jūsų sugebėjimą vairuoti, svarbu ieškoti būdų, kaip suvaldyti šią baimę. Tai gali būti įvairios baimės įveikimo technikos, tokios kaip kvėpavimo pratimai ir pan.
 2. Išanalizuokite savo klaidas: Pirmas žingsnis – suprasti, kodėl neišlaikėte egzamino. Peržiūrėkite egzamino rezultatų lapą ir atkreipkite dėmesį į padarytas klaidas. Ar tai buvo techninės klaidos, pavyzdžiui, neteisingas sankabos naudojimas, ar vairavimo taisyklių pažeidimai. Kai suprasite savo silpnąsias puses, galėsite pradėti jas tobulinti.
 3. Pasitreniruokite dar kartą: Papildomas vairavimo praktikos laikas yra pats geriausias būdas pagerinti savo įgūdžius. Galite pasitreniruoti su vairavimo instruktoriumi, kuris padės jums ištaisyti klaidas ir pasiruošti egzaminui. Taip pat galite paprašyti šeimos nario, kuris turi vairavimo patirtį, padedant jums vairuoti.
 4. Tęskite mokymus: Nepaisant to, kokius jausmus sukėlė neišlaikytas egzaminas, svarbu tęsti mokymus ir tobulėti. Tik nesustokite ir nenuleiskite rankų. Jei padarysite didelę pertrauką, jums bus sunku vėl iš naujo pradėti mokytis viską nuo pradžių, geriau nesustodami tęskite mokymus, pasiimkite papildomų pamokų tam, kad geriau suprastumėte tam tikras vairavimo situacijas arba įgautumėte daugiau pasitikėjimo savimi. Kuo daugiau praktikos ir patirties turėsite, tuo didesnė tikimybė sėkmingai išlaikyti egzaminą ateityje.
 5. Peržiūrėkite teorinę medžiagą: Egzamino neišlaikymo priežastis gali būti ne tik praktiniai vairavimo įgūdžiai, bet ir teorinių žinių trūkumas. Peržiūrėkite Kelių eismo taisykles ir atkreipkite dėmesį į temas, kurias sunkiai suprantate. Taip pat internete rasite daug naudingos informacijos (pavyzdžiui, KETBILIETAI Youtube) ir testų, skirtų pasiruošti teorijos egzaminui.
 6. Nenusiminkite: Nesėkmė yra neišvengiama mokymosi proceso dalis. Svarbu nepasiduoti ir neprarasti pasitikėjimo savimi. Atminkite, kad daugelis žmonių neišlaiko egzamino iš pirmo karto. Svarbu iš savo klaidų pasimokyti ir toliau stengtis.

Kur galima peržiūrėti praktikos egzamino ataskaitą (protokolą)?

Prisijungus prie „Regitros“ „Vairuotojų portalo“ pasirinkite „Užsakyti dokumentą“, spauskite mygtuką „Užsakyti naują dokumentą“. Tam, kad galėtumėte užsakyti praktinio vairavimo egzamino ataskaitą (protokolą) Jums bus reikalingas „Protokolo numeris“. Jį sužinosite pasirinkę „Laikytų praktikos egzaminų išrašas“ ir paspaudžiant „Užsakyti dokumentą“. Užsakytą dokumentą rasite žemiau esančiame sąraše „Užsakymų išduoti dokumentą sąrašas“.

Sąraše „Laikytų praktikos egzaminų sąrašas“ spustelėkite mygtuką „peržiūrėti“ ir pasirinkite norimą egzamino protokolo numerį. Jūs būsite nukreipti į egzamino ataskaitos (protokolo) užsakymo puslapį. Atlikus visus veiksmus, ataskaitą (protokolą) rasite „Užsakymų išduoti dokumentą sąrašas“, tad teliks spustelėti „peržiūrėti“ mygtuką.

Kada galima perlaikyti vairavimo teorijos ir praktikos egzaminą?

Kada galima perlaikyti vairavimo teorijos ir praktikos egzaminą?

Neišlaikius vairavimo teorijos arba praktikos egzamino, pakartotinai laikyti egzaminą leidžiama ne anksčiau kaip po septynių kalendorinių dienų nuo egzamino laikymo dienos. Tai suteikia pakankamai laiko pasirengti egzaminui ir pagilinti savo žinias.

Kiek laiko galioja mokyklinis vairavimo egzaminas?

Mokyklinis vairavimo egzaminas yra svarbus žingsnis įgyjant teisę laikyti valstybinį vairavimo egzaminą. Jo galiojimo laikas yra neribojamas, todėl turite pakankamai laiko susiplanuoti valstybinio egzamino laikymą.

Bet nepamirškite, kad ilgai nebandant laikyti egzaminų, jūsų teorinės žinios pasimirš ir vėl turėsite mokytis iš naujo.

Kiek laiko galioja išlaikytas vairavimo teorijos ir praktikos egzaminas „Regitroje“?

Teorijos egzamino rezultatas galioja iki tol, kol bus išlaikytas praktikos egzaminas, bet ne ilgiau, kaip vienerius metus.

Išlaikyto praktikos egzamino rezultatas galioja, kol jums bus išduotas vairuotojo pažymėjimas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.

Ar galima laikyti teorijos egzaminą vieno miesto „Regitroje“, o praktiką – kito miesto „Regitroje“?

Vairavimo egzaminus galima laikyti skirtinguose miestuose.

Kur registruotis egzaminų perlaikymui?

Kur registruotis egzaminų perlaikymui?

Registruotis teorijos arba praktikos vairavimo egzamino perlaikymui galite internetu arba „Regitros“ klientų aptarnavimo centruose. Registruotis į egzaminus arba atšaukti jų registraciją galite paskambinę bendruoju informacijos telefonu 8 700 55 151 arba +370 5 210 5164

Patogiausia registraciją atlikti elektroninėje sistemoje, kurioje galite pasirinkti jums patogų laiką ir datą, remiantis esamu tvarkaraščiu.

Patarimai pasirengti egzaminams

 1. Skirkite pakankamai laiko teorijos mokymuisi ir praktinėms pamokoms.
 2. Mokydamiesi pasinaudokite papildomais ištekliais. Internetas pilnas mokomųjų vaizdo įrašų, testų ir straipsnių, kurie gali padėti geriau suprasti sudėtingas temas.
 3. Mokykitės iš savo klaidų. Tie, kurie mokosi iš savo klaidų, paprastai greičiau pasiekia pažangą.
 4. Prieš egzaminus pasikonsultuokite su dėstytojais ar instruktoriais. Jūsų vairavimo mokytojas gali suteikti vertingų patarimų ir nurodyti, kurias sritis reikėtų tobulinti.
 5. Nelaikykite nei vieno egzamino, jei nesate 100 procentų nepasiruošę.
 6. Prieš egzaminą gerai išsimiegokite ir būkite pailsėję. Taip pat pavalgykite, kad jaustumėtės patogiai.
 7. Į egzaminą atvykite anksčiau, kad išvengtumėte streso.
 8. Egzamino metu būkite ramūs ir susikaupę.
 9. Atidžiai klausykitės instruktoriaus – egzaminuotojo nurodymų.
 10. Neskubėkite ir atlikite visus veiksmus lėtai, ramiai ir tiksliai.
 11. Jei jaučiate, kad darote klaidą, sustokite ir pradėkite iš naujo.

Prisiminkite, kad egzamino perlaikymas – ne pasaulio pabaiga. Tai tiesiog dar viena galimybė įrodyti savo žinias ir įgūdžius. Laikydamiesi šių patarimų ir tinkamai pasirengę, galite sėkmingai išlaikyti vairavimo egzaminus „Regitroje“. Sėkmės!

Naudingos nuorodos

Kelių eismo taisyklės

Saugaus eismo keliais įstatymas

KETBILIETAI testai

Vairavimo teorijos pamokos internetu

„Regitra“ vairuotojų portalas

Informacija apie vairavimo kategorijas

Straipsnis: Dažniausios klaidos vairavimo teorijos teste: Kaip jų išvengti?

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.