Sukčiavimas ir bandymas lengvesniu būdu įgyti teisę vairuoti

Sukčiavimo būdai vairavimo teorijos egzamino metu yra vis dažniau pasitaikantis atvejis VĮ „Regitroje“. Kokie yra pagrindiniai sukčiavimo būdai? Kas laukia sukčiaujančių egzamino metu?

Regitros vairavimo teorijos egzaminas

VĮ „Regitros“ atstovai pastebi, jog tobulėjant technologijoms keičiasi ir sukčiavimo būdai teorijos egzamino metu. Tačiau labai svarbu suprasti, kad VĮ „Regitroje“ laikomi egzaminai yra svarbūs ne tik pačiam vairuotojui, bet ir aplinkiniams. Jūs tik įsivaizduokite, jei į gatvę išvažiuoja žmogus, kuris nepažįsta kelio ženklų –  nelaimės tikimybė padidėja kelis kartus.

Kaip žinia, asmuo, norėdamas įgyti teisę vairuoti, turi išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“. Būsimasis vairuotojas turi ne tik pažinoti kelio ženklus, gebėti valdyti automobilį, bet ir suvokti savo, kaip vairuotojo, atsakomybę prieš kitus eismo dalyvius. Tačiau ne visi tokie sąžiningi, vis dar yra bandančių sukčiauti ir norinčių lengvesniu būdu įgyti teisę vairuoti.

Pagrindiniai pasitaikantys sukčiavimo būdai:

Neleistina pasiklausymo įranga

Neleistina įranga

Pasitaiko tokių atvejų, kuomet asmuo pasiryžta į egzaminą atvykti su neleistina vaizdo ir garso perdavimo įranga. Tai viena iš priežasčių, kodėl pastaruoju metu visoje Lietuvoje yra atnaujinamos teorijos egzaminų klasės, kurios padeda dar paprasčiau pastebėti bandančius sukčiauti asmenis. Naujo standarto egzaminų klasėse būsimi vairuotojai sėdi puslankiu, o kiekvienoje egzaminavimo vietoje yra papildomi veidrodžiai ir stebėjimo kameros.

Regitros teorijos laikymo klasė

Nors naudojama technika yra sudėtingiau pastebima, vis dėlto žmogų išduoda jo elgesys, kūno kalba.

Apsimetimas kitu asmeniu

Apsimetimas kitu asmeniu

Pasitaiko atvejų, kai į egzaminą už  laikantį asmenį ateina laikyti kitas. Kiekvieną kartą prieš egzaminą VĮ „Regitra“ egzaminuotojai sutikrina egzaminuojamųjų tapatybę ir paprašo pateikti tai patvirtinanti dokumentą, dažnai tenka gerokai paanalizuoti, ar tai yra tikrai tas pats žmogus. Bet supratus, kad egzaminą turėjęs laikyti asmuo, vietoj savęs atsiuntė kitą žmogų, yra patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ir gauna 1500 Eur baudą, taip pat praranda galimybę laikyti teorijos egzaminą metus laiko.

Sukčių skelbimai socialiniuose tinkluose

Socialiniai tinklai tapo kiekvieno iš mūsų kasdienybe, natūralu, jog juose galima sutikti ir sukčių, siūlančių tam tikras paslaugas, pavyzdžiui, neva įsigyti tikrą vairuotojo pažymėjimą. Kaip rodo praktika, tokie asmenys tiesiog išvilioja pinigus ir pradingsta.

Vienas tipiškiausių ir dažniausiai pasitaikančių scenarijų, kuomet sukčiai neteisėtai pasisavina „Regitros“ darbuotojų asmens duomenis ir prisidengdami įmonės vardu siekia išvilioti pinigus.

Pastebėjus netikras paskyras ar tokio pobūdžio skelbimus apie tai visada pranešama policijai, o socialiniuose tinkluose tie asmenys yra blokuojami.

Priminimas

Pastebėjus nesąžiningai besielgiantį asmenį, egzamino rezultatas yra anuliuojamas ir pakartotinai žinių patikrinimo testas gali būti laikomas ne anksčiau kaip po metų.

Žinių patikrinimo testas gali būti laikomas ne anksčiau kaip po metų.

VĮ „Regitra“ tikisi, kad tokių atvejų laikui bėgant mažės ir išvis neliks, o žmonės supras, kad nemaža dalis saugios ir teisingos vairavimo kultūros ugdymo prasideda jau nuo pirmųjų pradedančiojo vairuotojo mokymosi žingsnių – tai būtent ir yra teorinės žinios apie saugų vairavimą ir Kelių eismo taisyklių išmanymas. Turbūt patys nenorėtumėte, jog eisme dalyvautų vairuotojas, kuris teorijos egzaminą išlaikė su paslėpta ausine ir vaizdo kamera megztinio sagoje.


Kelių eismo taisyklės

Vairavimo teorijos pamokos

KET bilietai

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.