Suklastoti vairuotojo pažymėjimai

Atsiranda žmonių, kurie norėdami sutaupyti laiko nusprendžia nelankyti vairavimo pamokų ar nelaikyti egzaminų VĮ „Regitroje“, o vietoje to pasirenka įsigyti suklastotą vairuotojo pažymėjimą. Ar įmanoma įsigyti tokį pažymėjimą?

Suklastoti vairuotojo pažymėjimai

Siūlymai internete įsigyti neva tikrą vairuotojo pažymėjimą ar už asmenį išlaikyti egzaminus yra ne kas kita, kaip nusikaltėlių bandymai išvilioti pinigus, bet tokias paslaugas siūlančių asmenų toli gražu netrūksta.

Taip pat atsiranda tokių žmonių, kurie užsisako suklastotą vairuotojo pažymėjimą, tačiau lieka ne tik be vairuotojo pažymėjimo, bet ir be didelės pinigų sumos.

Facebook galima rasti daugybę skirtingų anketų, kuriose parašyta, kad vairuotojo pažymėjimą iš tikrųjų galima nusipirkti.

Svarbu, kad visose tokio pobūdžio paskyrose akcentuojama, jog pažymėjimai yra teisiškai įregistruoti duomenų bazėse, o norint juos įsigyti nereikia medicininės vairuotojo pažymos, lankytų vairavimo pamokų, ar išlaikytų VĮ „Regitros“ egzaminų.

Kur randami skelbimai apie suklastoto vairuotojo pažymėjimo įsigijimą?

Vienas tipiškiausių apgavystės būdų, su kuriuo VĮ “Regitra” jau ne kartą susidūrė, yra neteisėtai pasisavinami šios valstybinės įmonės darbuotojų asmens duomenys, taip apsimetant vienu iš VĮ “Regitros” darbuotoju. Dažniausiai sukčiai pasirenka apsimesti tais darbuotojais, kurie “Facebook” nėra susikūrę savo asmeninės anketos. Taip jie stengiasi sumažinti tikimybę būti pastebėti tikrojo tapatybės savininko.

Netikri skelbimai dažniausiai dedami viešose Facebook grupėse arba skelbimų lentose. Kad labiau suklaidintų galimas aukas, apgavikai naudoja VĮ “Regitros” darbuotojų vardus ir pavardes, o nuotrauką įkelia visai kito žmogaus. Kartais tai būna pagyvenusio, santūrios išvaizdos, panašaus į patikimą žmogų asmens nuotrauka. Bet būna ir kitokių atvejų, kai nuotraukoje būna jaunas, avantiūristiškos išvaizdos vaikinas.

Koks suklastoto vairuotojo pažymėjimo skelbimo tikslas?

Tokių skelbimų tikslas, kaip galima greičiau priversti aukas sumokėti pinigus.

Jau užfiksuoti pavyzdžiai rodo, kad gavę nustatytą pinigų sumą sukčiai paprasčiausiai pradingsta.

Patys skelbimai dažniausiai apsiriboja lakoniškomis frazėmis, tokiomis kaip „pagalba, žmonėms, kurie turi problemų laikant teises” arba „pagalba žmonėms dėl teisių”.

Aptakios frazės ir nekonkretūs pasiūlymai padeda „užkabinti” didesnę auditoriją interesantų, o vėliau pagal situaciją žmogui pažada padėti ar gauti tai, ko jis nori.

Sukčiai nėra linkę į ilgą susirašinėjimą ar neva būsimo proceso aptarimą. Siekdami greito aukos apsisprendimo ir pinigų sąskaitoje nusikaltėliai paslaugą žada suteikti per porą valandų arba jau kitą dieną. Dažniausiai skelbia galintys mokymo, egzaminų bei pažymėjimo gavimo procedūrą atlikti per septynias ar dešimt dienų. Pastebėję žmogaus abejones ar paprašyti garantijų, sukčiai paspartina aukos apsisprendimą ir meta frazę, verčiančią veikti greičiau: „Jei nenori, nereikia. Yra eilė laukiančiųjų.”

Kokių duomenų prašoma norint įsigyti suklastotą vairuotojo pažymėjimą?

Užsakant suklastotą vairuotojo pažymėjimą būna prašoma nurodyti vardą ir pavardę, tautybę, amžių, adresą, atsiųsti savo ir galiojančios asmens tapatybės kortelės nuotrauką, o tada dar ir baltame fone užrašytą parašą.

Pateikus šią asmeninę informaciją prašoma bankiniu pavedimu sumokėti avansą, o likusią dalį – kai vairuotojo pažymėjimas jau bus padarytas.

Gauti suklastotą vairuotojo pažymėjimą nėra lengva

Gauti suklastotą vairuotojo pažymėjimą nėra lengva

Būsimus vairuotojus egzaminuojanti ir pažymėjimus jiems išduodanti VĮ „Regitra“ yra sukūrusi sistemą, užtikrinančią griežtą kontrolę kiekviename vairuotojų egzaminavimo etape.

Vairuotojo pažymėjimo gavimo procese dalyvauja daug skirtingas funkcijas atliekančių žmonių. Norėdamas įgyti vairuotojo pažymėjimą žmogus turi pereiti per keletą įmonės darbuotojų grandžių: dokumentus priimančius ir teorijos egzaminus vykdančius darbuotojus, praktikos egzamino egzaminuotojus bei vairuotojo pažymėjimų išdavimo specialistus.

Taip pat siekiant didesnio objektyvumo bei skaidrumo, egzaminai VĮ „Regitroje” yra filmuojami. Kiekviename etape, tiek atvykstant laikyti vairavimo egzaminų, tiek užsisakant vairuotojo pažymėjimą, yra tikrinama asmens tapatybė.

Taip pat VĮ „Regitroje” veikia Antikorupcijos komisija, kuri, gavusi anoniminių pranešimų apie galimą sukčiavimą elektroniniu paštu arba pasitikėjimo telefonu, tikrina jų pagrįstumą.

Kodėl negalima naudotis padirbtu vairuotojo pažymėjimu?

Iš tiesų, naudojimasis tokia paslauga gali turėti daugybę neigiamų padarinių, kuriuos būtina suprasti, ypač jei esi mokinys, kuris nori įgyti vairuotojo pažymėjimą.

Štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl negalima naudotis padirbtu vairuotojo pažymėjimu ir kodėl reikia baigti vairavimo mokymus:

  • Neteisėtumas: Padirbtas vairuotojo pažymėjimas yra nelegalus dokumentas. Jo naudojimas laikomas sukčiavimu ir pažeidžia įstatymus. Jei būsi sugautas naudojantis padirbtu pažymėjimu, tai gali turėti rimtų teisinių padarinių, įskaitant baudžiamąją atsakomybę ir galimybę netekti teisės vairuoti.
  • Saugumas: Vairavimas yra atsakingas ir potencialiai pavojingas veiksmas. Vairuodamas tu turi prisijungti prie eismo srauto, suvokti kelio ženklus ir įgyvendinti saugaus vairavimo taisykles. Tik baigęs vairavimo mokymus ir išlaikęs egzaminą turi žinių, įgūdžių ir patirties, reikalingos saugiam ir atsakingam vairavimui.
  • Kitiems eismo dalyviams keliamas pavojus: Jei tu naudosiesi padirbtu pažymėjimu ir tavo vairavimo įgūdžiai bus prastai išvystyti, tu kelsi pavojų kitiems kelių eismo dalyviams. Eismo dalyviai pasitiki ir galvoja, jog ir kiti vairuotojai turi tinkamus įgūdžius ir mokėjimą vairuoti saugiai.
  • Išsilavinimas ir patirtis: Vairavimo mokymai ne tik padeda išmokti kontrolės ir techninių įgūdžių, bet ir teikia esmines žinias apie saugų eismo dalyvių elgesį ir eismo taisykles. Vairavimo mokykloje mokiniai gauna pamokas, praktiką ir instruktoriaus palaikymą, kurie padeda jiems įgyti visas reikalingas žinias.

Kas gresia panaudojus suklastotą vairuotojo pažymėjimą?

Netikrą vairuotojo pažymėjimą pagaminęs ar tikrą suklastojęs asmuo yra baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Tas pats galioja ir padirbtą ar suklastotą dokumentą laikiusiam, gabenusiam, siuntusiam ar panaudojusiam asmeniui. Atvejais, kai veikla yra susijusiu su dideliu kiekiu netikrų ar suklastotų dokumentų, laisvės atėmimo bausmė gali siekti ir šešerius metus.

Su negaliojančiu vairuotojo pažymėjimu vairuojančiam asmeniui gali tekti sumokėti baudą, siekiančią nuo 300 iki 450 eurų.

Dėl ko būtina įgyti tikrą vairuotojo pažymėjimą?

Nemaža dalis saugios ir teisingos vairavimo kultūros ugdymo prasideda jau nuo pirmųjų pradedančiojo vairuotojo mokymosi žingsnių – tai yra teorinės žinios apie saugų vairavimą ir Kelių eismo taisyklių išmanymas. Po to seka vairavimo mokymas, nuo kurio priklauso visų eismo dalyvių saugumas.

Asmuo, norėdamas teisėtai įgyti teisę vairuoti, turi išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus VĮ „Regitroje“.

Būsimasis vairuotojas turi ne tik pažinoti kelio ženklus, gebėti valdyti automobilį, bet ir suvokti savo, kaip vairuotojo, atsakomybę prieš kitus eismo dalyvius.

Vairavimo mokyklų sąrašą galite rasti čia.

Pasiruošti vairavimo teorijai galite čia.

Pasiruošti VĮ „Regitra“ teorijos egzaminui galite čia.

Visas Kelių eismo taisykles galite rasti čia.

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.