Nauji reikalavimai vairuotojams dėl sveikatos patikrinimo galiojimo susiejimo su vairuotojo pažymėjimu atidėti iki 2025 m.

Seimo posėdyje buvo pritarta pasiūlymui atidėti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos įsigaliojimą „Dėl vairuotojo pažymėjimo galiojimo susiejimo su vairuotojų sveikatos medicininės pažymos galiojimu“ iki 2025 m. sausio 1 d.

Nauji reikalavimai vairuotojams dėl sveikatos patikrinimo galiojimo susiejimo su vairuotojo pažymėjimu atidėti iki 2025 m.

Seimas 2022 m. spalio 10 d. priėmė  Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą, numatančią, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. vairuotojų pažymėjimai bus paskelbti negaliojančiais, jei vairuotojai nustatytu periodiškumu nepasitikrins savo sveikatos.

Sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą įvesti pereinamąjį laikotarpį ir paskelbė, kad iki 2024 m. gegužės 31 d. pratęsia pasibaigusių medicinos pažymų galiojimą, tačiau VĮ „Regitra“ duomenimis, tuo laikotarpiu teisę vairuoti dėl negaliojančios vairuotojų sveikatos patikrinimo medicinos pažymos gali prarasti per 300 tūkst. vairuotojų.

Norint ne tik sureglamentuoti šį klausimą įstatyminiu lygmeniu, sudarant sąlygas vairuotojams pasitikrinti savo sveikatą per ilgesnį laikotarpį, bet ir susidūrus su praktinėmis šios nuostatos įgyvendinimo problemomis: jau pasibaigusių vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininių pažymų skaičiumi ir dideliais srautais asmens sveikatos priežiūros įstaigose, Seimo posėdyje nuspręsta, kad vairuotojo pažymėjimo galiojimo susiejimas su vairuotojų sveikatos medicininės pažymos galiojimu, nukeliamas iki 2025 m. sausio 1 d.

Praėjus pereinamajam laikotarpiui (iki 2025 m. sausio 1 d.), bus vadovaujamasi Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo redakcija, pagal kurią pradės veikti kontrolės mechanizmas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimo trukmė bus susieta su vairuotojų sveikatos medicininės pažymos galiojimu.

Nustojus galioti vairuotojo sveikatos pažymai, bus stabdomas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas, o atlikus sveikatos patikrinimą ir gavus vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus vėl atstatomas automatiniu būdu.

Nepasitikrinusių sveikatos nustatytu periodiškumu vairuotojų turimi vairuotojo pažymėjimai bus paskelbti negaliojančiais, ir vairuotojai negalės dalyvauti eisme.

Šie pakeitimai bus žingsnis link saugesnio kelių eismo, skatinant vairuotojus atidžiau rūpintis savo sveikata ir tuo pačiu padėsiant išvengti per didelės administracinės apkrovos medicinos įstaigoms.

Kur galima pasitikrinti ar galioja vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma?

Atlikus profilaktinį patikrinimą yra išduodama elektroninė Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (forma Nr. 083-1/a), kurią automatiškai gauna VĮ “Regitra” ir ją galima rasti prisijungus prie esveikata.lt.

Kaip atsisiųsti arba sužinoti, ar medicininė vairuotojo pažyma galioja, galite čia.

Pasitikrinti vairuotojo sveikatos pažymos galiojimą galite VĮ „Regitros“ vairuotojų portale.

Kaip galima gauti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą?

Vizitą vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininei pažymai gauti (forma Nr. 083-1/a) galima užsisakyti internetu per sveikatospazymos.lt

Užsakydami vizitą internetu sutaupysite laiko, nes klinika, gavusi užsakymą, galės sutvarkyti dokumentus iki Jūsų apsilankymo. Po vizito pas gydytoją elektroninė pažyma bus įvesta į sistemą, kurią mato VĮ “Regitra”.

Vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas ir sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas. Sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus / vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Vairuotojo psichikos sveikatą privaloma tvarka įvertina ir gydytojas psichiatras.

Kokiu periodiškumu būtina tikrintis sveikatą?

Sveikatos patikrinimai yra atliekami pagal šią schemą: iki 65 metų – kas 10 metų, nuo 66 iki 79 metų – kas 5 metus, o po 80 metų – kas 2 metus.

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas susietas su vairuotojų sveikatos medicininės pažymos galiojimu

Nuo 2023 m. lapkričio 20 d. keičiasi sveikatos patikrų periodiškumas

Post Navigation

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.