Mobilaus telefono naudojimas vairuojant

Mobilieji telefonai dažnai palengvina mūsų kasdienybę, tačiau jų naudojimas vairavimo metu gali būti pražūtingas, todėl vairuojant, vertėtų jų atsisakyti.

Kad būtų lengviau įsivaizduoti paskaičiuokime: jei važiuojate gyvenvietėje leistinu 50 km/val. greičiu, per 2 sekundes praleistas telefone jūs nuvažiuosite net 27 metrus! Ar tokį atstumą rizikuotumėte važiuoti visiškai užsimerkę? Turbūt ne, bet juk žvilgsnis į telefoną, o ne kelią yra lygiai tas pats kaip ir važiuoti užsimerkus.

Nedraudžiama vairuojant naudotis mobiliuoju telefonu su laisvų rankų įrangą, tačiau tai neužtikrina saugaus vairavimo.

Naudodamas telefoną, vairuotojas nebus susikoncentravęs į eismo sąlygas ir iškilus avarinei situacijai, gali ne taip sklandžiai ir efektyviai atlikti reikiamus veiksmus.

Keliuose, vairuotojų drausmingumą kontroliuoja ir fiksuoja pažeidėjus besinaudojančius mobiliuoju telefonu, nežymėti policijos automobiliai su specialia įranga.

Baudos

Vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai transporto priemonė stovi ir jos variklis išjungtas (KET 20 p.). 

Šio reikalavimo nesilaikymas užtraukia baudą nuo 60 iki 90 eur.