Nesimato valstybinių numerių

Sningant ar lyjant, kai kelio danga yra nešvari, kai kurie vairuotojai pamiršta pasirūpinti valstybinių numerių matomumu.

Ši problema ypač pastebima rudens – žiemos sezonų metu, kai numeriai būna užteršti purvu (tiek priekyje, tiek gale).

Tokiuose numeriuose sunku įžiūrėti arba visai neįmanoma pamatyti esančių ženklų.

Valstybinio numerio ženklus draudžiama uždengti apsauginėmis medžiagomis, lankstyti ar kitaip keisti jų formą, jie neturi būti apgadinti, užteršti ar surūdiję (SEAKĮ V sk. 26 str. 2 d.).

Todėl esant šlapiai kelio dangai prieš važiuojant, o ilgose kelionėse ir važiavimo metu – reikia nepamiršti pasirūpinti valstybiniais numeriais ir juos nuvalyti.

Taip pat nepamirškite, prieš važiuojant į kelionę tamsiuoju paros metu patikrinti ar veikia galinio valstybinio numerio apšvietimas.

Vežant dviratį, kai jis uždengia automobilio valstybinį numerį, reikia naudoti specialią dviračių transportavimui skirtą lentelę, kurią galite įsigyti VĮ “Regitroje”.

Tuo atveju, kai vežamas prie motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos galinės dalies pritvirtintas dviratis (dviračiai) uždengia valstybinio numerio ženklą, motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos gale gerai matomoje vietoje turi būti pritvirtinta valstybės įmonės „Regitra“ išduota lentelė su valstybiniu numeriu (SEAKĮ V sk. 26 str. 2 d.).

Šios lentelės išdavimo tvarkos aprašą galite rasti čia.

Baudos

Transporto priemonių su uždengtais ar kitaip užmaskuotais valstybinio numerio ženklais (ženklu) vairavimas užtraukia vairuotojui baudą nuo 240 iki 340 eur ir (arba) su teisės vairuoti atėmimu nuo 6 iki 12 mėnesių.